Dobrý den, manžel má ŽL na provozování tenisové…

Sekce: Daně | Téma: Daň z příjmu FO

Otázka: 22.03.2002 14:26


Dobrý den, manžel má ŽL na provozování tenisové školy, dosud odečítal % výdaje, ale nyní bude přecházet na skutečně vynaložené výdaje. Můžete mi poradit odbornou literaturu, ve které bych našla, co může dávat do výdajů a jaké musí vést doklady? Děkuji.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 06.08.2002 10:43


Existuje celá řada publikací o vedení jednoduchého účetnictví např. v nakladatelství GRADA.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.




Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Výnos z dluhopisů

Dobrý den, v r .2019 jsem dostala zpátky po 5 letech svůj vklad do Státního Spořícího dluhopisu (Reinvestičního). Přišla mi výplata jistiny zvýšená o 12 000 a pak ještě Výplata kuponu. Předpokládám, že to budu muset uvést do Přiznání k dani s příjmu fyz. osob, nevím ale, co všechno z toho se daní – těch 12.000 + ten kupon? Pokud ano, do jakého řádku přiznání se to píše – do 38? Děkuji za Vaši odpověď. 


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP a následného HPP

Dobrý den, na začátku roku jsem 20 dní pracovala na DPP (bez podepsání růžového papíru) s výdělkem nad 10000 a poté odešla k jinému zaměstnavateli na klasický HPP. První zaměstnavatel mi ani přes mou žádost o zaslání Potvrzení o zdanitelných příjmech nevyhověl a potvrzení nezaslal. Co mám dělat, abych se nedostala do problémů kvůli dani z příjmu?


odpovídal(a): Redakce

Daňové přiznání - Osvobození finančních darů spolku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V roce 2019 jsme obdrželi pro náš spolek, jehož hlavním posláním je mimo jiné sdružovat chovatele a příznivce psího plemene, řídit chov, starat se o udržení a zlepšení jeho genofondu, o zachování jeho povahových a exteriérových vlastností, Rozvíjet a propagovat chov a výcvik jedinců plemene s průkazy původu akceptovanými FCI, vytvářet podmínky pro rozvoj chovu a činnosti Spolku na demokratických principech, stanovit podmínky chovnosti, neustále rozšiřovat členskou základnu, pořádat akce za účelem propagace Plemene, jako zejména výstavy, chovné svody či zkoušky z výkonu psů, vzdělávat své členy v kynologii, zejména prostřednictvím periodika, elektronických médií a vlastní publikační činnosti atd., na základě darovacích smluv finanční částky, které mají být použity, což je v darovacích smlouvách i zakotveno, na nákup pohárů, medailí a psího krmiva, které se používají jako ocenění pro výherce výstav. Částky nebyly v roce 2019 vyčerpány a jsou převedeny do roku 2020. Nyní nám není jasné, zda jsou tyto finanční částky, které jsme obdrželi na základě darovacích smluv osvobozeny od daně z příjmu? Je možné je pro účely osvobození podřadit pod § 15 odst. 1 či § 20 odst. 8 ZoDP? Či se tyto částky, které spolek obdržel, musí danit a v jaké výši. Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Úlevy na děti

Dobrý den, manžel uplatňuje výdeje procentem z příjmů (60%) spolu se dělíme o příjmy já jako spolupracující osoba (10%). Žijeme všichni ve společné domácnosti. Já jsem zaměstnaná a u zaměstnavatele nemám úlevy na děti. Zajímalo by mě, když si každý dáme do přiznání jedno dítě,tak si každý odečte 15204 Kč,nebo na druhé mladší je to 19 404Kč? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Daňový bonus

Dobrý den, nevěděla jsem jak se mam dotázat na výpočet mzdy,který uvádíte na těchto stránkách, / mzda 16 000 / nevychází mi tam daňový bonus, vy uvádíte 1 744,Kč ale mě vychází 1 729, Kč. Můžete mi upřesnit jak jste došli k vaší částce 1 744, Kč. Děkuji Vám za odpověď. 


odpovídal(a): Redakce

DPH a pronájem

Dobrý den, první dotaz:firma plátce DPH má pronajatý dům od fyzické osoby, který využívá k dočasnému ubytování svých zaměstnanců zdarma, kdy cena jednoho lůžka je 3.500,- Kč, kterou zaměstnavatel platí za zaměstnance pronajímali /příspěvek na ubytování/. Vztahuje se na tuto částku DPH? A když firma sama vybaví pokoje, má nárok na odpočet DPH? druhý dotaz: firma plátce DPH má pronajatou ubytovnu od fyzické osoby, část je využívaná k podnikání - ubytování osob /zde 15 % DPH/ a část využívá k ubytování svých zaměstnanců zdarma /viz první dotaz/.Vztahuje se na tuto částku DPH a jak to je s DPH na vstupu. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pracovní úraz

Dobrý den. Manžel měl pracovní úraz a byl 5 měsíců v neschopnosti. Dostal odškodnění z pojišťovny, se kterou má zaměstnavatel uzavřenu pojistku. V práci mu nyní řekli, že si daně za rok 2019 musí podat sám, protože má příjem od dvou plátců. Můžete mi prosím napsat, kam se píše toto odškodnění z pojišťovny? S pozdravem E.K.


odpovídal(a): Redakce

Daňové přiznání za rok 2019

Dobrý den, pracuji od srpna minulého roku jako zaměstnanec na plný úvazek. Musím u tohoto zaměstnavatele uvádět v daňovém přiznání FO dpp za minulý rok od ledna do července u které byl výdělek 10000 Kč hrubého, byla jsem OBZP, nebylo podepsané přiznání FO. Proč chce zaměstnavatel podepsat prohlášení k dani do 15.2. když termín je do 1.4.?


odpovídal(a): Redakce

Odečet úroků z úvěru

Dobrý den, lze si prosím odečíst z daní kromě úroků z klasické hypotéky také úroky z úvěru, který má naše Společenství vlastníků jednotek? Mám na mysli z části která připadá na náš byt. Úvěr je na zateplení a nové balkony. Děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

Daňové přiznání za rok 2019

Od 1.1.19 do 31.8.19 sestra pracovala v České republice a má potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele. Od 1.9.19 se přestěhovala do Německa, kde si pořídila bydlení a pracuje jako zaměstnanec a odvádí daně v Německu. Musí podat daňové přiznání za těch odpracovaných 8 měsíců v ČR? Když ano, tak může si uplatnit slevu na poplatníka 16560,-Kč ? Stačí napsat čestné prohlášení, že od září žije a pracuje v Německu nebo musí mít nějaké potvrzení? V Německu chce již trvale zůstat. Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.