Koupě pozemku v USA

Sekce: Daně | Téma: Účetnictví

Otázka: 27.01.2019 11:32


Zdravím, na České s.r.o. jsem zakoupil stavební pozemek v Texasu. Nabývací titul jsem obdržel před necelým měsíce. Jak se to účetně zpracuje a jaké se z toho budou vyměřené daně? Roční daň z pozemku jsem platil již v USA? děkuji za odpověď

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 30.01.2019 09:52


Dobrý den, tato poradna slouží pro dotazy osob ohledně daní. Se svým dotazem se obraťte na účetní firmu, případně daňového poradce.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.




Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Daňové priznani

Dobrý den, minulý rok jsme založili spolek neboli šipkařský klub, který je financován ze sponzorských daru na transparentní účet a z příspěvků členů klubu, které ale neprevyšuji ani 40000 Kč v loňském roce. Musíme podávat daňové priznani, dělat účetní závěrku a vubec je nutné vezt podvojné učetnictví nebo stačí jednoduché? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dar

Mám darovací smlouvu dle § 2055 an. zákona č. 89/2012. Předmětem darovací smlouvy je darování obci určitá částka peněz cca 30.000 Kč na pořízení vjezdu - komunikace k rodinnému domu. Můžu si dar odečíst v daňovém přiznání za rok 2018? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prodej bytu - osvobození od daně z příjmů, časový test

Dobrý den, Prosím o radu, zda se na mě vztahuje osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti: 1. Nabytí členských práv k družstevnímu bytu - více než před deseti lety 2. v roce 2018 převod tohoto družstevního bytu do osobního vlastnictví (SVJ) 3. v roce 2019 prodej tohoto bytu 4. po celou dobu jsem v tomto bytě měl jak reálné, tak i oficiální trvalé bydliště Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vyplacení spoluvlastníka a daň z nabytí

Dobrý den, s přítelem vlastníme napůl malý rodinný domek. Já bych mu svou polovinu chtěla přenechat, aby vlastnil celou nemovitost. Dočetla jsem se, že bychom měli sepsat Dohodu o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví, kde by se určila cena, za kterou mu svou polovinu přenechám - dohoda v tomto případě supluje kupní smlouvu a přikládá se i na katastrálním úřadě k žádosti o změnu? A můj hlavní dotaz se váže k dani z nabytí nemovitých věcí. Přítel zaplatí 4% zálohovou daň z nabývací hodnoty, která bude uvedena v dohodě. A vyplní formuláře pro určení směrné hodnoty. A pak má finanční úřad čas na to, aby vypočítal směrnou hodnotu a případně chtěl po příteli doplatek, je to tak? Kolik času finanční úřad má? A pokud bych příteli chtěla svůj podíl darovat darovací smlouvou, neplatil by žádnou daň z nabytí? Formulář by ale i tak musel podat? Předpokladem pro neplacení darovací daně je soužití ve společné domácnosti alespoň jeden rok. Může to finanční úřad nějak prověřovat? Ve společné domácnosti žijeme (jinde než v tom rodinném domku), mám přítele i napsaného jako spolubydlícího v dokumentech SJM. Máme ale oddělené účty s tím, že z mého odchází poplatky, hypotéka apod., on většinou nakupuje jídlo. Uznal by to FÚ? A co když se krátce po převedení (darování) podílu například rozejdeme? Nebude po mně FÚ chtít darovací daň dodatečně, když předtím jsme měli splněnou podmínku roku ve společné domácnosti? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění na děti rozdělené mezi poplatníky

Dobrý den za loňský rok si dělám sám daňové přiznání a řeším zde jeden problém.Jsme vícečlenná domácnost já se ženou a 5 dětí z toho 2 jsem vyženil.Žena je od loňského roku na rodičovské dovolené ale v průběhu roku nastoupila na částečný úvazek do zaměstnání dohodli jsme se,že na 2 nejstarší děti bude uplatňovat slevu na dani a na 3 zbývající já s tím,že ji nebudu uplatňovat každý měsíc,ale najednou v daňovém přiznání.Uvádím do daňového přiznání všechny děti,ale uplatňovat budu jen na 3.4 a 5 dítě.Pochopil jsem,že musím asi vyplnit 2 formuláře,protože počet kolonek nepočítá s větším počtem dětí jak 4 ,ale nevím jak vypočítat že se jedná o 3 a další dítě.Když zkouším na internetu různé programy na výpočet daně všude po mě chtějí uvést,že uplatňuji slevu na první dítě takhle,ale přijdu o část peněz protože sleva na první dítě je nižší než na 3 a další navíc ji uplatňovala žena. Poradíte mi jak tento výpočet provést. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jakému finančnímu úřadu podat daňové přiznání?

Dobrý den, v roce 2018 leden - červenec jsem byla zaměstnána (Kraj Vysočina - trvalé bydliště). Srpen- prosinec jsem byla vedena na Úřadu práce a pobírala podporu v nezaměstnanosti (Olomoucký kraj - trvalé bydliště). Můžu si uplatnit odčitatelnou položku (2070,- Kč/měsíc ) za celý rok 2018? A ke kterému finančnímu úřadu mám podat daňové přiznání? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zdanění příjmu z tlumočení

Dobrý den, v loňském roce byly mé příjmy z překladatelské činnosti 75000. Na každou knihu jsem uzavřela smlouvu o díle a živnostenský list nevlastním. Kvůli dokončovaní studia toto byly mé jediné příjmy, ale do kategorie student již nespadám. Prosím o informaci, zda je nutné tuto častku danit, a pokud ano, tak jak výši daně vypočítat. Daňové kalkulačky, které jsem zatím viděla, byly vytvořené pro OSVČ s vlastním IČ, která já ale nemám. Děkuji za odpoveď, hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Školkovné

Dobrý den, prosím může si otec uplatnit školkovné, pokud s dítětem měl společnou domácnost pouze od ledna do konce srpna? Matka je na RD, ta si ho uplatňovat nebude. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Daňové přiznání x roční zúčtování - odpočet úroků z úvěru

Dobrý den, na vašich stránkách uvádíte, že v případě, kdy požaduji v daňovém přiznání FO uznání odpočtu zaplacených úroků z hypotečního úvěru, dokládá se výpis z katastru nemovitostí jen při prvním uplatňování odpočtu. Můj zaměstnavatel ale požaduje tento výpis z katastru přiložit k daň. přiznání každý rok. Zdůvodňuje to tím, že jim to tak bylo řečeno na nějakém školení. Jak to teda, prosím, ve skutečnosti je? Vaše informace vychází z nějakého právního předpisu, vyhlášky, doporučení? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Odpočet DPH zpětně - živnostník paušální výdaje

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli si jako živnostník uplatňující paušální výdaje mohu odečíst DPH zpětně za posledních 12 měsíců ode dne, kdy se povinně stanu plátcem DPH. Příklad: Nejsem plátce DPH, koupím si teď pc (cena 100k vč DPH). Za 3 měsíce se povinně stanu plátcem DPH. Mohu si u prvního přiznání k DPH odečíst 20k s dokladem k tomuto PC, který sem zakoupil předtím?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.