Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Dotaz v poradenství: Daň z nabytí nemovitých věcí a koupě v rámci rodin

9.2.2018 11:25   |   Sekce:  Daně a účetnictví   |   Téma:  Daň z převodu nemovitostí

Dobrý den, přítelkyně kupuje od strýce jejího otce byt. Je levnější než aktuální tržní hodnota. Musíme s přítelkyní platit daň z nabytí nemovitosti, když jde o rodinu? Děkuji.

12.2.2018 08:52   |   odpovídal(a):  Ondrová Elena

Dobrý den, daň z nabytí nemovité věci se platí pokud se jedná o úplatné nabytí vlastnického práva k nemovité věci. Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci. Tedy pokud budete byt kupovat (úplatné nabytí), je třeba podat přiznání a zaplatit daň.

Sdílení a tisk

Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.

Zprávy a aktuality

Daňová poradna: nejčastější dotazy

24.02.  |  Redakce

S tím, jak se blíží termín daňového přiznání (už za měsíc a kousek), tak se nám množí dotazy v daňové poradně. Pojďme se podívat na dotazy, které se nejvíce opakují.

Potřebujete rychle peníze?

22.08.  |  Komerční sdělení

Každý, kdo potřebuje peníze, má jako první variantu banku. A donedávna ani jiná možnost půjčky nebyla. Dnes je naštěstí finanční trh plný různých…

Sever proti Jihu I: ekonomické srovnání Korejí

23.02.  |  Michal Bureš

Díky zimní olympiádě se oči světa upírají na jih korejského poloostrova. Tedy ne všechny oči se dívají, protože se u nich olympiáda zkrátka nevysílá - například v Severní Koreji. My se podíváme na hlavní ekonomické ukazatele obou korejských zemí a ukážeme si cestu, která vedla k rozdílným výsledkům.
Zobrazit další zprávy a aktuality