FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Michal

Dobrý den, rád bych projednal naše možnosti…

Dobrý den, rád bych projednal naše možnosti financování bydlení v Brně. Jsme nastávající manželé s dítětem, s hrubým příjmem 30000. Stavební spoření máme uzavřeno pátým rokem, s cílovou částkou 150000, jiné úspory nemámem, úvěr nečerpáme. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, rada bych se zeptala, která z bank…

Dobrý den, rada bych se zeptala, která z bank poskytuje úvěr na družstevní byty. Máme totiž dohodnutou koupi bytu, ale problém je v tom, že tento byt bude převeden do osboního vlastnictví až za půl roku, což je pro nás už pozdě. Zajímá nás tedy, jestli někdo poskytuje úver či hypotéku na družstevní byt, pokud nemám čím ručit. Pouze tím bytem, který kupujeme. Ještě mě zajímá, zda se dá kombinovat několik úvěrů na jeden byt - mám na mysli např. novomanželskou půjčku plus stavební spoření. Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Michal

Dobrý den, prosím Vás o radu či doporučení. S…

Dobrý den, prosím Vás o radu či doporučení. S přítelkyni si chceme koupit řadový domek za cca 2 400 000,-Je to novostavba. Náš společný čistý měsíční příjem je 50000,-.Přítelkyně ma na stavebním spoření 100000 a já 40000. Smlouvy už máme dele než 5let. Stavební společnost po nás chce 25% částky předem, ještě než je započatá hrubá stavba. Jaká je nejvhodnější kombinace, jak toto financovat? Děkuji vám za radu. MH


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli je…

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli je možné si půjčit od banky 400 tisíc na 2 ručitele bez ručení nemovitostí na 15 let a zároveň si vzít překlenovací úvěr na 200 tisíc na ručitele bez ručením nemovitostí, oboje by bylo použito na rekonstrukci podkroví v domě, jde mi o to, abych obešla to ručení nemovitostí, které je nutné při částce nad 400 tisíc děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Chtěl bych Vás požádat o Váš návrh…

Dobrý den Chtěl bych Vás požádat o Váš návrh financování koupi nemovitosti. Pokud by to bylo možné, jaké podklady k tomu budu potřebovat a případně kolik stojí Vaše poradenství. Předem mockrát děkuji Kováč


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mame od rodičů…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mame od rodičů pozemek na výstavbu RD. Bydlíme zatím u rodičů a chceme začít stavět. Nechceme ručit nemovitostí rodiců, proto potřebujeme do začátku 250-300tis na výstavbu základové desky a 1m stavby atd. Az pote do zapsání do katastru nemovitostí si chceme vzít hypotéku na již rozestavěnou nemovitost a dostavět ji. Jakou mám šanci a možnosti u bank či jiných státních institucí získat onu počáteční investici? S prijmem 15tis. avsak jiz mensim zavazkem vuci jine bance - uver. Mnohokrát děkuji za pomoc. M.Horak


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem slovenský občan a společně s…

Dobrý den. Jsem slovenský občan a společně s manželkou jsme v České republice již 2. rok (Mladá Boleslav), kde máme také zaměstnání. Teď bydlíme v nájmu. Trvalé bydliště máme pořád na Slovensku. Nicméně chtěli by jsme si koupit nemovitost na bydlení (stavební pozemek, nebo rod. dům). Z toho plynou mé otázky. Může občan Slovensko kupovat nemovitosti na bydlení? Jaké formy financování a za jakých podmínek jsou pro nás dostupné (hypotéka, stavebné spoření, úvěry, ...). S vaší pomocí by jsme rádi uzavřeli stavební spoření a získali informace o možnostech získaní hypotéky atd. Děkuji s pozdravem Cyril P.S. Stredočeský kraj a Mladá Boleslav nejdou zadat (!), proto jsem volil Prahu ...


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , mám zastavený dům od banky . Mohla…

Dobrý den , mám zastavený dům od banky . Mohla bych si vzít na tento dům hypotéku s tím , že zaplatím bance dluh a budu splácet hypotéku ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Rád bych koupil byt do osobního vlastnictví v…

Rád bych koupil byt do osobního vlastnictví v hodnotě cca 2 000 000, hotově mám 2oo 000, 5 let spořím s Liškou cílová částka 250 000, naspořeno polovinu a zbytek nemám. Nevím zda hypotéku nebo navíšit stavební spoření ? Děkuji za odpověd. Roman Ludvík


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Rada by som si zalozila Stavebne…

Dobry den. Rada by som si zalozila Stavebne Sporenie v Cechach. Zila som v Prahe 3 roky. Momentalne som v zahranici. Rada by som sa po par rokoch do Ciech vratila a zakupila si v Prahe byt. Preto by som si rada zalozila stavebne sporenie uz teraz. Moj momentalny prijem je priblizne 30 000 KC a rada by som nasporila priblizne 500 000 KC. Mozete mi poradit aka je pre mna najlepsia moznost v Prahe? Dakujem. Varsova



odpovídal(a): Redakce

Výchovavám dvě děti.V současné době jsem na…

Výchovavám dvě děti.V současné době jsem na materské dovoleně.Potřebuji koupit byt.Mam našetřeno 180 000 Kč.Měsičně jsem schopna splacet do 10 000Kč, porad'te mi, prosim, kam se mužu obratit pro vyřizeni hypoteky?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mozna se zde ptam spatne, ale proc…

Dobry den, mozna se zde ptam spatne, ale proc stat hradi opravu panelovych domu? Je to spravedlive oproti tem, co maji byt nebo dokonce rodinny dum v osobnim vlastnictvi? Prijde mi to nespravedlive a vubec to nechapu. Jako i to, ze napr. magistrat prispival na plastova okna, jako na protihlukovou barieru druzstvum a majitele rodinnych domku si to museli financovat sami. Pokud jsem se sem obratila spatne, poradite mi, kde mi to vysvetli? Dekuji predem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

MAM DOTAZ.MAM POZEMEK A V BUDOUCNU BYCH CHTEL TAM…

MAM DOTAZ.MAM POZEMEK A V BUDOUCNU BYCH CHTEL TAM SI NECHAT POSTAVIT DOMEK.ALE NEVIM JAK NA TO?FINANCI MOC NEMAM.BYLA BY REALNA PUJKA KDYZ MAM PLAT 8000KC.JSEM SVOBODNY A ZAVAZKY NEMAM.RODICE ME OD TOHO ZRAZUJI ZE TO NENI REALNI AT SI KOUPIM BYT.TAK MI PROSIM NAPISTE CO JE LEPSI.A DRUHY DOTAZ -MUZU S TIM POZEMKEM RUCIT KDYBY BYLA TA PUJKA KDYZ NEMAM RUCITELE?CO MAM SPORENI U LISKY TAM MI PUJCI ASI PUL MILIONU JE REANI POSTAVIT ZA TUTO CENU DOMEK ZE VSIM CO DOMKU PATRI???PREDEM VAM DEKUJI DV.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o radu: Uzavrel jsem hypoteku…

Dobry den, prosim o radu: Uzavrel jsem hypoteku u CS a.s. Fixace je na 3 roky pujcka 1.300.000,- 100% odhadu(tedy 1300000,-) Nemovitost vlastnim prvnim rokem. Investice do nemovitosti cca 200.000,- Jak je mozne nemovitost prodat? Svoli banka? Jak se postupuje? Dekuji Dan dancz@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přes úvěr ze stavebního spoření jsem…

Dobrý den, přes úvěr ze stavebního spoření jsem si koupil družstevní byt 1+1 za 690tis. a k doplacení zůstává cca 200tis. Teď chci byt prodat a část pěníz použít na nákup většího bytu + hypotéka a čast pěněz dát na investice do akcií..Je to přípustné? Musím úvěr předtím celý doplatit? Dekuji. Martin


odpovídal(a): Redakce

Chci si koupit rodinný dům (cca 2 mil.) , v…

Chci si koupit rodinný dům (cca 2 mil.) , v hotovosti mám pouze 200tisíc,ale jsem i spolumajitelkou jiného rodinného domu. Mohu tímto domem ručit bance? Je pro mne výhodnější hypotéka nebo půjčka od stavební spořitelny? Jaký musím doložit výdělek,abych hypotéku či půjčku na 2mil. dostala?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o zaslání pro mě…

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o zaslání pro mě nejvýhodnější a nejlevnější varianty řešení financování koupě nového bytu. S přítelkyní chceme koupit nový byt v Praze za 1 939 000 Kč v prosinci roku 2006, momentálně začínáme řešit jak budeme vše financovat. Byt ještě nestojí, teprve se začínají stavět základy, tudíž tím nejde ještě ručit. Naše finanční situace: já měsíční příjem 30 000 Kč hrubého přítelkyně 18 000 Kč hrubého, nemáme žádné dluhy, nesplácíme leasing ani nic podobného. Já mám stavební spoření na cílovou částku 240 000 Kč ve třetím roce spoření, přítelkyně má stavební spoření na cíl. částku 240 000 Kč už dospořeno. Ještě mám jedno stavebko kde je hotovost 75 000 Kč a už nepokračuji v jeho spoření, protože z něho byla převedena státní podpora na to novější ("ale ještě výhodné staré) stavební spoření s cílovkou 240. Poradce hypotéční banky nám navrhuje jako nejlevnější možnost dozajištění druhou nemovitostí (otec vlastní chalupu v Českém Ráji v přibližné hodnotě 1 mil Kč, možná více...) Otec souhlasí s ručením této nemovitosti. Zvolili bychom bud 20 nebo 25 let splácení, možná spíše 25 let kvůli nižší měsíční splátce, ale kolik bychom přeplatili na úrocích v případě delší doby splácení 25 let oproti 20 letům? Fix bud 3 roky - 3,89 % nebo 5 let - 4,19 %. Co doporučujete? Budou se úroky zvyšovat? Vyplatí se jít tedy do 5 leté fixace? Nejvýhodnější je hypotéka 70 % ceny nemovitosti. Do té bychom chtěli jít. Ted je otázka jestli je výhodnější samotné dozajištění nemovitostí a tím dostat v prvním roce od banky 30 % ze 2 mil Kč a zbylých 70 % řešit hypotékou nebo je výhodnější použít kombinaci úvěru stavební spořitelny a hypotéky? Prý je lepší si ponechat stav. spoření, dál spořit a časem umořit hypotéku částkou ze stav. spoření a 1 spoření použít na vybavení bytu? A co novomanželská půjčka? Myslíte že je pro nás s našimi příjmy dostupná? 300 000 od Státního fondu rozvoje by bylo super. Ale zatím jsme svobodní, svatbu plánujeme někdy na podzim 2006, lze žádat už ted nebo pouze jako manželé? Ještě máme přislíbeno 500 000 Kč od rodičů přítelkyne za prodej chaloupky po babičce v horizontu cca 10 let. Vyplatí se tím pak umořit hypotéku nebo spíše ty peníze nějak točit a spíše je používat na měsíční splátky jako úlevu? Zkuste mi prosím odpovědět na všechny mé nedočkavé otázky, hlavně mě zajímá ten rozdíl dozajištění versus řešení stavebním spořením. Moc moc děkuji a jsem s pozdravem, přeji hezký den, Pavel Stejskal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme v úmyslu zakoupit pozemek v…

Dobrý den, máme v úmyslu zakoupit pozemek v hodnotě cca 1 mil. a na něm postavit dřevěný montovaný domek v hodnotě cca 2 mil Kč. Nemáme v tuto chvíli hotovost, ale po prodeji současného bytu budeme mít k dispozici cca 2,5 mil Kč. Lze vzít hypotéku na pozemek a na zatím neexistující dům? Jaký typ finanncování by byl nevhodnější? Děkuji,


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela jsem se poradit ohledne…

Dobry den, chtela jsem se poradit ohledne financovani meho bydleni, ale protoze situace je prilis komplikovana, abych ji zde vysvetlovala, tak bych jen chtela vedet, zda je mozne sjednat schuzku a kolik by stal rozbor me financni situace a moznosti, jak nejlepsim zpusobem poridit byt. Dekuji, Renata Hanusova


odpovídal(a): Redakce

Před 1,5 rokem jsem koupil dům v Praze 6, kupní…

Před 1,5 rokem jsem koupil dům v Praze 6, kupní cena 7,5 mil Kč, financováno hypotékou u eBanky 5 mil Kč. Dům nyní rekonstruuji, rekonstrukce cca 2,5 mil Kč, z toho 400k potřebuji financovat úvěrem. Obrátil jsem s na eBanku, hypotéku na 400k už mi schválili (odhad domu po reko je 8,2 mil Kč), ale jejich nové obchodní podmínky považuji za zcela nepřijatelné. Dokážete mi rychle poradit náhradní řešení? --děkuji, Jan Maxa