FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Jak dlouho trvá vyřízení úvěru od SFRB?

Chtěli bysme si koupit byt a mejitel spěchá na zaplacení. Jak dlouho trvá vyřízení úvěru 300? Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Odkup bytu 3+1

Dobrý den, chtěla bych se poptat. Příští rok se budou odkupovat byty, mám 3+1 a budou stát 450.000,- ušetřeno mám 150.000,- jen mám problém. V minulosti jsem dostala do problémů a jsem v registru dlužníků. Chtěla bych se poptat, zda mi nějaká společnost půjčí peníze na odkup bytu? Mám i stavební spoření. Děkuji předem za Vaši odpověď. S pozdravem



odpovídal(a): Redakce

Fixní nebo variabilní sazbu?

Dobry den, potrebuji uver ve vysi 820.000 kč a chci poradit,jestli mam vyuzit variabilni urok.sazbu,nebo spise fixni(3,5let)?Muzete mi poradit.Predem diky za odpoved. S pozdravem Radek


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka před nebo po těhotenství?

Dobrý den,mám dotaz ohledně koupě nemovitosti a vzetí si hypotéky. Jsem těhotná a ráda bych věděla jestli je lepší vzít si hypotéku ještě před tím, než budu na mateřské dovolené nebo počkat až budu po mateřské zpět v práci. Nebo spíše jaké jsou šance vzít si hypotéku teď před narozením dítětě nebo až poté co se vrátím zpět do práce.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Úvěr před svatbou nebo až po?

Dobrý den, jsme mladý pár bez dětí, hodláme se vzít a přemýšlíme o hypotéce na dům na klíč. Čistý příjem máme cca 28000Kč a splácím jednu půjčku. Bude lepší řešit hypotéku po svatbě nebo můžeme začít už teď?Chtěli bychom si půjčit 1 mil.Kč. Máme šanci ji získat? Předem moc děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Úvěr od SFRB na rekonstrukci v roce 2011?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máme s manželem šanci získat tzv. Novomanželskou půjčku, na rekonstrukci domku, který jsme si pořídili před manželstvím a který splácíme úvěrem ze stavebního spoření??? Lze vůbec tento druh půjčky poskytováné Státním fondem rozvoje bydlení, využít na rekonstrukci vnitřních prostor domu??? Přeji pěkný den a děkuji za odpověď Veronika D.


odpovídal(a): Redakce

Úvěr od SFRB. Podmínky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na půjčku 300.000 tisíc od státu. Zda je možné zažádat o tuto půjčku např. 7-14 dní po prodeji družstevního podílu na byt a použít ji tak na koupi RD? Děkuji Vám za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na chatu. Je to možné?

dobry den. chci se zeptat zda je moznost v dnesni dobe si vzit hypoteku na chatu/cca 350-400tis/, chata ma vlastni evidencni cislo. dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Novomanželská půjčka a vlastnictví

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli můžeme s manželem (oba 30 let)dostat novomanželskou půjčku. Naše situace je taková, že jsme vlastníky stavebního pozemku, na kterém stavíme náš rodinný dům.Na pozemek máme u stavební spořitelny hypotéku 1 000 0000 Kč. Rozpočet na stavbu domu je přibližně 1 700 000 Kč.Část nákladů uhradíme z peněz od rodičů a část z peněz, které jsme získali prodejem bytu.Aby jsme mohli domek dostavit, tak nám bude chybět asi 300 000 tis. Bylo by možné, aby jsme tyto peníze získali z novomanželské půjčky? Předem děkuji. Lieblová


odpovídal(a): Redakce

Nemovitost s exekucí a hypotéka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Je možné vzít si hypotéku na koupi baráčku který je v exekuci? Díky za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Hypotéka dopředu

Dobrý den. Již dnes vím, že si koncem příštího roku budu brát hypotéku na byt a znám již i výši této hypotéky. Rád bych se vás zeptal, zda je možno tuto hypotéku sjednat dopředu, např. koncem tohoto roku, s tím, že bude čerpána až za rok. Odpadli by mi tím starosti koncem příštího roku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Úvěr, kde záznam v registru není problém

Dobrý den, potřebuji vyřídit úvěr na zástavu nemovitosti.Mám velké záznami v registru banka mi nepůjčí.Uvěry nabýzí firma DOUBLE INFORMATION http://www.doubleinformation.cz/ nebo:http://www.halopujcka.cz/ stejná společnost jiné stránky žádal jsem u teto společnosti mám úvěr schválený ale chtějí poplatek dopředu. Chci se zeptat zda je tato firma seriozní nebo zda máte z touto společností špatnou zhušenost. Mužete mi poradit kde na internetu najdu oběktivní informace a třeba i zkušenosti s touto firmou Děkuji za odpověd S pozdravem jiří Stratil ppegas@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Výhodná hypotéka bez dokladování příjmů?

Dobrý den.Chci zažádat o výhodnou hypotéku bez dokládání příjmu, s možností předčasného splacení bez velkých sankcí, můžete mi poradit kde?


odpovídal(a): Redakce

Odhad hodnoty nemovitosti náleží vám

Dobrý večer, zažádal jsem prostřednictvím Partners o hypotéku na rekonstrukci bytu u RB. Konkrétně jde o refinancování úvěru od ČMSS. Hned druhý den přijel odhadce a já dodal potvrzené příjmy. Již vše ale trvá měsíc, prý jsou nějaké problémy s ověřením příjmu. Chci se zeptat, co se stane s odhadem nemovitosti, který jsem zaplatil, pokud nebude hypotéka schválena? Mám na něj nárok?


odpovídal(a): Redakce

Obecní byt, úvěr a výše příjmů

Dobrý den. Prosím o radu. Obec nabízí byty k prodeji do OV v hodnotě 600tis.,tržní cena bytu je 2,5 mil Kč. Jsem rozvedená, s nezletilým synem do 15 let, naspořeno nemám nic. Můj měsíční čistý příjem činí 18 tis.,na syna pobírám alimenty ve výši 8tis./měs.Měsíčně mám splátku na úvěru 10tis, který bude do roku 2013 doplacen. Dosáhnu s tímto příjmem a výdaji na hypotéku? Jak jsem se dozvěděla, budu muset mít předhypoteční úvěr.Mám ještě vedlejší příjem ve výši 10tis., který nemám oficiálně přiznán, což bych ale mít přiznáno mohla, ale v hrubé částce.K částce 600 tis. bych si chtěla vzít cca 200tis na rekonstrukci. Poraďte prosím, která banka by mi mohla poskytnout hypotéku, max. doba 15-20 let.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na polovinu domu

Dobrý den, chci se zeptat zda je možno získat hypotéku na odkup poloviny domu od rodičů.


odpovídal(a): Redakce

Koupě nemovitosti přes aukci

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. S přítelem oba pracujeme ve Velké Británii na dobu neurčitou a chtěli bychom si koupit nemovitost v Čechách. Uvažovali jsme i o koupi nemovitosti v aukci, jejíž cena se pohybuje okolo 2 mil. Kč. My máme nějaké peníze našetřené (cca 300 tis. Kč v hotovosti a cca 700 tis na 3 stavebních spořeních), přesto bychom si potřebovali půjčit cca 1-1,2 mil. Kč. Většina aukcí vyžaduje, aby vydražitel nemovitosti zaplatil nejvyšší podání ve velmi krátke době, cca 15 dnů. Zajímalo by nás, jestli je pro nás vůbec reálné se takové aukce zúčastnit, neboť nevíme, zda nám někdo sumu cca 1 mil až 1,2 mil Kč/ případně celou sumu půjčí, abychom stihli tento termín, cca 15 dnů. Jak by bylo vhodné v této situaci postupovat, kdybychom potřebovali uhradit např. 2 mil za nemovitost v aukci? Moc děkuji za Váš čas a odpověď, s pozdravem Alena


odpovídal(a): Redakce

Obecní byt a hypotéka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti financování koupě bytu v obecním vlastnictí. Jedná se o složitější situaci. Byt je bytovém domě, který je 8 let starý. Byt je v současné době v obecním vlastnictví s následným převodem do osobního vlastnictví, splátka bytu je formou nájemného, cena bytu byla stanovena na částku 1.737.920,-Kč (Nájemce zaplatil 200.000,-Kč + měsíční splátka ve formě nájemného ve výši 6.408,-Kč po dobu 20 let). Prodejce teď požaduje po 8 letech 580.000,-Kč + měsíční splátky (nájemné obecnímu úřadu) po dobu 12 let, poté bude byt převeden do osob. vlastnictví. Jsem rok po VŠ a s partnerkou máme roční mimčo a nemáme žádné našetřené peníze. Je možné získat na těch 580tis hypotéku? Nebo jen úvěr na bydlení. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Úvěr 300, rekonstrukce

Dobrý den, chtěli bychom si s manželem koupit rodinný dům, který bude zprostředkován na základě 100%hypotéky. dům,ale není zcela dokočen. můžeme si ještě zažádat o novomanželskou půjčku 300 000? i přesto, že budeme splácet hypotéku? předem děkuji za odpověĎ.


odpovídal(a): Redakce

Změna smluvních podmínek

Dobrý den, měl bych k Vám jeden dotaz. Uzavřel jsem s developerem smlouvu o smlouvě budoucí na výstavbu bytu v hodnotě cca 2.200.000,-Kč. Jelikož jsem smlouvu přebíral po původním zájemci, tak jsem musel narychlo sehnat a developerovi uhradit první splátku ve výši cca 700.000,-Kč - tuto jsem uhradil z vlastních zdrojů - část jsem uhradil po skončení stavebního spoření a část ze svých úspor. Nicméně projekt byl již v té fázi, že bylo zapotřebí rychle vyřídit úvěr či hypotéku na další splátku ve výši cca 700.000,-Kč. Podotýkám, že v této době jsem již měl uzavřenou výše uvedenou smlouvu o smlouvě budoucí a zde se mi podařilo prodloužit lhůtu pro druhou splátku o měsíc. Původně jsem chtěl požádat o půjčku 300.000,-Kč od SFRB a poté si zažádat o hypotéku u banky. Jenže na úhradu druhé splátky jsem měl asi jen měsíc a půl. Od SFRB jsem se dozvěděl, že vyřízení půjčky trvá 1 až 2 měsíce a u banky cca 1 měsíc. V bance jsem se navíc dozvěděl, že musím doložit všechny své platby a poté mi banka půjčí rozdíl do celkové hodnoty bytu. Na můj dotaz, zda si nelze vzít hypotéku a poté úvěr od SFRB mi v bance řekli, že to nelze, že musím nejprve doložit kolik jsem za byt dal. Jelikož jsem nechtěl riskovat porušení smlouvy a rovněž jsem nevěděl, zda vůbec úvěr od SFRB získám, tak jsem zažádal u banky o hypotéku ve výši cca 1.500.000,-Kč (tj. druhá a poslední třetí splátka). Ve vztahu ke třetí úhradě developerovi ve výši cca 800.000,-Kč podtoýkám, že tuto musím uhradit cca do konce roku 2010. Stále mi to ale nedá a přemýšlím zda ještě nelze použíít úvěr od SFRB. A zde je můj dotaz - chtěl bych si vzít úvěr od SFRB na uvedených 300.000,-Kč. Tento bych dle mých informací měl získat. A tímto úvěrem bych chtěl poté uhradit část třetí platby developerovi s tím, že bych poté po bance požadoval pouze rozdíl do konečné částky za byt, tj. 500.000,-Kč. Domnívám se, že vůči SFRB by to nebyl žádný problém, jelikož se to týká pořízení nemovitosti a úvěr by šel na úhradu třetí splátky, tj. na budoucí úkon, nikoliv na minulý. Problém by byl asi ve vztahu k bance. S touto mám uzavřenou smlouvu o poskytnutí hypotečního úvěru na celých 1.500.000,-Kč a já bych v důsledku víceméně odmítl půjčit těch 300.000,-Kč. Chci se tedy zeptat, zda je tato možnost teoreticky možná a zda se mám na banku obrátit. Nebo mi hrozí např. odstoupení banky od smlouvy - což bych samozřejmě nechtěl či pokuta. Předpokládám, že by se musela také uzavřít nová úvěrová smlouva na nižší částku, což bych asi také musel hradit. Chci se Vás jako profesionála zeptat a požádat Vás o fundovanou radu, zda se mám do výše uvedeného pustit. A v souvislosti s tímto, zda mám bance uvést, že jsem získal úvěr od SFRB a nebo tuto informaci vypustit a prostě uvést, že jsem přišel k těmto prostředkům napřl. půjčkou od rodičů. Lze se tedy domluvit s bankou na této formě a co by to pro mě případně znamenalo. Vím, vše záleží na podmínkách smlouvy ale i tak mě velmi zajímá Váš názor. Ještě pro připomenutí uvádím, že v případě, že bych do úvěru od SFRB šel, tak je podmínkou sjednat dodatek ke smlouvě o smlouvě budoucí, kde musím uvést, že bude část ze třetí platby uhrazena úvěrem od SFRB. Ve vztahu k tomuto ještě prosím o radu, zda bych o tomto kroku měl informovat moji banku. Musím podotknout, že tato se ke mně chovala a chová velmi profesionálně a nabídla mi dobré podmínky. Nechci ji tedy činit nepříjemnosti a už vůbec ne konat něco protiprávně. Celé toto martýrium se chystám podstoupit proto, jelikož tento úvěr má celou řadu výhod a tyto by se mi velmi hodili. Velmi Vám děkuji za Vaší odpověď a pokud je tento dotaz příliš obsáhlý pro Vaši rubriku, tak klidně můžeme korespondovat telefonicky či emailem. Ještě jednou Vám děkuji za Vaší rychlou odpověď profesionální přístup. Přeji hezký den.