Dobrý den,rád bych získal HÚ v hodnote 3mil.,…

Sekce: Financování bydlení | Téma: Stavební spoření

Otázka: 31.01.2003 23:05


Dobrý den,rád bych získal HÚ v hodnote 3mil., žádné naspořoné finanční prostředky nemám, ale je zde možnost ručení nemovistí v hodnote 145%, která není vázána žádným zástavním právem. Měsíční čístý příjem rodiny je 40tis. pro 2 dospělé. Je možnost za takovýchto podmínek úvěr získat? Děkuji za informace.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 31.01.2003 23:05


Dobrý den pane Herain, jsem velmi rád, že jste se rozhodl využít služeb našeho serveru k pomoci při Vašem rozhodnutí a zároveň se omlouvám za malé zpoždění, které vzniklo tím, že jsem měl 31. - 3.1.03 dovolenou a až dnes odpovídám na všechny dotazy, které v tomto čase přišly.Děkuji za pochopení. Hypoteční úvěr, zřejmě na dům, v hodnotě 3mil. korun je pro 2 člennou rodinu celkem značná zátěž. Tento záměr je realizovatelný, ale bude nutné překonat hned několik obtíží. 1. téměř všechny hypoteční banky vyžadují alespoň část klientových úspor, kdy po jejich ?profinancování? teprve uvolní další peníze. Vhodným výběrem bankovního ústavu se toto dá obejít. 2. Další kriterium je, že některé banky Vám nepůjčí, když výše měsíční splátky bude vyšší než polovina měsíčních příjmů rodiny. Měsíční splátka na Váš záměr by činila cca 22 000,- měsíčně. Někde více, jinde méně ? záleží na úrokové sazbě. 3. Pokud budete vkládat do zástavy jinou nemovitost než kupovanou, i zde je pár bankovních ústavů, které toto neumožňují. Jsou tu ještě další kriteria, jestli jste podnikatel ( OSVČ ), nebo zaměstnanec, jak rychle tyto prostředky potřebujete získat, jestli máte nějaké další zdroje financí ( např. stavební spoření, atd. ). Toto vše, ač se to nezdá, hraje roli při žádosti a následně splácení hypotečního úvěru. Upřímně, financování bydlení je jedna z nejsložitějších procedur, které musí klient zvládnout. Naše firma na tuto problematiku má připraven jeden rozsáhlý program, který umožňuje našim klientům uspořit nemalé finanční prostředky ( vhodným výběrem bankovního domu a nastavením celého komplexu klientova portfolia ). S tímto pracují jen finanční poradci, kteří prošli specielními školeními a tím našim klientům nabízejí optimální a komfortní řešení v dané situaci. Chtěl bych Vám nabídnout tuto službu, která je poskytována ?off line?, jelikož se zde jedná o velké finanční částky a je nutné klientovi důkladně porozumět, což služba on line neumožňuje. Zde je kontakt přímo na mě, rád se Vám budu věnovat, případně Vám doporučím mého kolegu, který pracuje v blízkém okolí. Na další spolupráci se těší a pěkný den přeje Jan Hodaň finanční poradce skupiny Finance.EU Tel.: 724 270 353 Mail.: janhodan@seznam.cz , hodan@finance.cz


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

Nárok na hypotéku

Dobrý den, v návaznosti na nové podmínky pro získání hypotéky mám jeden dotaz k podmínkám. Dá se do měsíčního čistého příjmu započítat i výdělek z pronájmu bytu a vedlejší příjem v podobě hotovosti na splácení leasingu? Má situace je taková: hrubá mzda 45000 Kč, žena na mateřské 7500 Kč. Od příbuzné osoby mám splátky automobilu (osoba příbuzná neměla v té době nárok na půjčku). Splatnost v roce 2023. Dále úvěr splatný v roce 2023 - 5000 Kč měsíčně. Zároveň mám stavební spoření, kde mám v tuto chvíli 100 000 Kč a dále vedlejší příjem z pronájmu orné půdy. Měsíční příjem tedy 40000,- čistého. Současné splátky ve výši 12500 Kč. Měl bych nárok tedy třeba na úvěr ve výši 3500000 Kč? V budoucnu by k současnému příjmu přibyl i výdělek z pronájmu bytu. Hlavně mi jde o to, jestli se vedlejší příjmy započítávají k čisté mzdě při výpočtu nároku nebo ne. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Navýšení rodičovského příspěvku

Dobrý den, v článku jsem četla, že nárok na navýšení rodičovského příspěvku by zanikl s narozením dalšího sourozence.... Můj případ: syn bude mít 3 roky v únoru 2020, do té doby bych měla teoreticky pobírat RP. Plánujeme ale mladšího sourozence :-) Dokážete poradit, kdy je ideální (aspoň teoreticky) mladšího sourozence porodit, abych nepřišla o toto navýšení u 1. dítěte? (Předpokládám, že o doplatek budu muset žádat, asi mi nepřistane na účtě hned v lednu 2020, takže než se žádost vyřídí.... A pobírání "mateřského příspěvku" cca 1,5 měsíce před narozením 2.dítěte, po dobu 6 měsíců, by mělo nějaký vliv na nárok?) Děkuji za radu Julie Šimková PS. Když už "plánovat" tak důsledně :-)


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dítě - studenta? Pro upřesnění: dcera 21 let, studuje VŠ. Slevu jsem uplatňovala u zaměstnavatele vždy já, loni také od ledna do července, kdy se dcera vdala.(Poté mi účetní odečet zastavila). Ona nadále studuje, nepracuje, trvalé bydliště má u nás. Její manžel je nezaměstnaný, příjem nemá, tudíž slevu na manželku uplatnit nemůže. Mohu uplatnit slevu zpětně já a žádat ji i v tomto roce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dítě a rozvod

Dobrý den, prosím vás o radu, manželé se rozvádí a od září nemají společnou domácnost. Manželka je na MD, ta si slevu na děti nemá kde uplatnit. Může si slevu na děti uplatnit manžel, pokud mu manželka napíše čestné prohlášení, že děti nebude uplatňovat a souhlasí, aby je uplatnil manžel? Děti byli svěřeny do matčiny péče. Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Daň z pronájmu a uplatnění výdajů

Přeji hezký den! Syn se odstěhoval z mého bytu v OV v Brně do vlastního většího. Rozhodl jsem se volný byt od 1.1.2018 pronajmout. Spolehlivého nájemce jsem však našel až od 1.6.2018. Paušály za topení, vodu, elektřinu a příspěvek do společenství vlastníků jsem samozřejmě musel platit. Mohu v daňovém příznání zohlednit tyto výdaje za celý rok, i když smlouva o pronájmu byla uzavřena až v polovině roku? Za laskavou odpověď Vám předem děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

Odečet úroků z hypotéky

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. 


odpovídal(a): Redakce

Můžu si uplatit hypotéku v daních?

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. S pozdravom, Dusan


odpovídal(a): Redakce

Musím si podávat daňové přiznání?

Dobrý den, v lednu 2018 jsem byla v pracovní neschopnosti, poté 7 dní na ÚP a od 8.2. do 31.12. jsem byla zaměstnána na HPP na základě pracovní smlouvy. Jaké formuláře potřebuji k přiznání k dani z příjmu fyzických osob a co mají obsahovat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kdo může uplatnit úroky z hypotečního úvěru jako odečitatelnou položku?

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat ohledně vrácení daně za hypoteční úvěr, který mám na byt. Situace je taková, že jsem na rodičovské dovolené, tudíž si nemohu nárokovat vrácení daně za hypoteční úvěr. Úvěr je psaný pouze na mě jako jediného žadatele. Když uvedu manžela jako spolužadatele, je možné nárokovat vrácení daně na manžela? Je nutné, aby byl manžel zapsán v katastru jako spoluvlastník bytové jednotky na který je úvěr vázán? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daň z nabytí nemovitosti jako uznatelná položka, odpis nemovitosti

Dobrý den, koupil jsem nemovitost a jako FO ji pronajímám. Chtěl bych se zeptat, zda daň z nabytí nemovitosti je uznatelná položka ve výdajích. A mohu nemovitost odepisovat, i když ji nemám v obchodním majetku? Mockrát děkuji za radu!Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.