Dobry večer! Chtěl bych uzavřít přes váš web…

Sekce: Financování bydlení | Téma: Stavební spoření

Otázka: 21.11.2002 00:29


Dobry večer! Chtěl bych uzavřít přes váš web smlouvu o stavebním spoření. Chtěl bych si vybrat Wüstenrot - jestli jsem to správně pochopil, pak tato st. spoř. nabízí jako bonus zvýšení připsaných úroků o 40 %, pokud klient po 5 letech nečerpá úvěr. A nyní to, co mi je nejasné: a) V infcích o Wüstenrotu se uvádí jako úrok. sazba z vkladů buď 2 % nebo 3 % p. a. Ale nikde jsem nenalezl informaci, kdy se přiznávají 2 % a kdy 3 %? b) V infcích o Wüstenrotu se uvádí že uvedený bonus činí 40 %, tedy pak přepočtená sazba by měla být 2,8 % resp. 4,2 % p. a. - je to tak? c) V infcích o Wüstenrotu se uvádí, že ale uvedený bonus se získá až po 7 letech - čili, když se po 5 letech nečerpá úvěr, pak po 7 letech je přiznán tento bonus 40 % - rozumím tomu správně? d) Znamená to tedy, že pro výpočet cílové částky je zapotřebí započítat 7 let spoření se stát. příspěvkem také za 7 let a to při sazbě 2,8 % resp. 4,2 % p. a. - je to tak? e) Chtěl bych využít tu možnost, že uzavřu smlouvu nyní těsně před koncem roku na dobu 7 let (abych získal zmiňovaný bonus 40 %), koncem roku 2009 vypovím smlouvu, tak aby skončila v roce 2010, pak v roce 2010 dostanu své úspory včetně úroků a včetně 7 státních podpor za roky 02, 03, 04, 05, 06, 07 a 08. Pak bych měl ještě dostat stát. podporu za rok 09 a za rok 2010 - čili 9 podpor za 7 let a několik měsíců. Je tato moje kalkulace správná? f) Pokud ano, na jakou cílovou částku bych měl uzavřít smlouvu, abych nepřespořil - ve výpočtu je pro mne moc neznámých? g) Je rozdíl ve výpočtu naspořené resp. cílové částky, pokud se spoří měsíčními částkami, ročními částkami či dokonce jednorázovou částkou na celé období? Podle mne ano - ale kolik je rozdíl? Opět se mi jedná o to, abych nepřekročil cíl. částku. Pozn.: Ptám se proto, protože spoření plánuji jako zhodnocení úspor, čili pro mne má význam vlastně cíl. částka co nejmenší, abych nemusel platit zbytečně příliš vysokou částku za uzavření smlouvy (1 % že?). Snad jsem Vás nezahltil. Díky. Holubec

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 21.11.2002 00:29


Vážený pane Holubec Oceňuji Váš odpovědný přístup, že před takovým rozhodnutím se chcete poradit s nezávislým finančním poradcem. Naše služba spočívá především v nezávislosti ( na jednom bankovním ústavu ), komplexnosti a dlouhodobé spolupráci s klientem. Z vašich dotazů jsem usoudila, že chcete pouze co nejefektivnější spořit s maximálním využitím státních dotací. Tady se naskýtá další otázka, zda, a jak využíváte daňové úlevy . Co se týká konkrétně stavební spořitelny Wüstenrot toto úrokové zvýhodnění je již minulostí . Rozdíl ve spoření 3% p.a. nebo 2 % p.a. ovlivňují úrokovou sazbu při úvěru ze stavebního spoření. Pane Holubec, abych Vám mohla zodpovědně poradit jak nejlépe vaše finanční prostředky zhodnocovat zašlete mi prosím, vaše telefonní číslo na můj mobil číslo 777 330 410 nebo na mou email adresu lovasova@finance.cz. Já Vám zatelefonuji a na základě analýzy, kterou bych pro Vás osobně připravila, pomohu Vám vyřešit váš problém. S pozdravem Marie Lovásová 22/11/2002


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

Výše daně - směrná hodnota nebo zjištěná cena

Dobrý den, koupili jsme od developera nový dům se zahradou. Podali jsme řádné daňové přiznání na nezastavěný pozemek, přiložili jsme kupní smlouvu, kde byla uvedena cena za nezastavěný pozemek a zaškrtli jsme políčko použít směrnou hodnotu, že pro určení srovnávací daně . Dle ceny, kterou jsme zaplatili za pozemek nám vyšla záloha na daň cca 35 000 Kč. Nyní nám přišel výměr od FÚ, že máme doplatit cca 60 000 Kč, protože neberou cenu, kterou jsme zaplatili, ale 75% směrné hodnoty. Doplatek zaplatíme, ale zajímalo by nás, jestli nemůžeme podat dodatečné daňové přiznání a použít pro srovnávací cenu odhad znalce, protože ten by nám mohl zohlednit, že pozemek má dvě věcná břemena a část je za plotem a nemůžeme ho řádně užívat, protože tam má ČEZ přístup k elektroměru, který patří k úplně jinému domu. Můžete mi říci, zda můžeme podat dodatečné daňové přiznání a jestli by byla šance zohlednit ta věcná břemena. Moc děkuji.


odpovídal(a): Redakce

povinnost platit dan z NNV

Dobrý den, jsem podílová spoluvlastnička nemovitosti. Došlo ke změně podílu v můj prospěch (navýšení). Jsem povinna zaplatit daň z nabyti nemovitých věcí? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Placení daně z nemovitosti

Dobrý den, předali jsme darem dceři nemovitost. Co je třeba dále udělat. Převod je již zaregistrován na katastru. Jaké další kroky je třeba udělat směrem k finančnímu úřadu, jak pro nás, tak i pro dceru?


odpovídal(a): Redakce

Financování hypotéky spotřebitelským úvěrem

Dobrý den, mám dotaz. S přítelem uvažujeme o koupi bytu. Oba jsme došli k závěru, že to vyjde levnějí než současný i jiný nájem. Problém je v tom, že nemáme naspořené peníze. Dohromady máme čistý příjem 35 000 Kč. Uvažovali jsme , že by si jeden z nás vzal ůvěr potřebný k částce hypotéky a ten druhy by si zažádal potom o hypotéku. Myslíte, že to takhle banka povolí? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nárok na hypotéku

Dobrý den, v návaznosti na nové podmínky pro získání hypotéky mám jeden dotaz k podmínkám. Dá se do měsíčního čistého příjmu započítat i výdělek z pronájmu bytu a vedlejší příjem v podobě hotovosti na splácení leasingu? Má situace je taková: hrubá mzda 45000 Kč, žena na mateřské 7500 Kč. Od příbuzné osoby mám splátky automobilu (osoba příbuzná neměla v té době nárok na půjčku). Splatnost v roce 2023. Dále úvěr splatný v roce 2023 - 5000 Kč měsíčně. Zároveň mám stavební spoření, kde mám v tuto chvíli 100 000 Kč a dále vedlejší příjem z pronájmu orné půdy. Měsíční příjem tedy 40000,- čistého. Současné splátky ve výši 12500 Kč. Měl bych nárok tedy třeba na úvěr ve výši 3500000 Kč? V budoucnu by k současnému příjmu přibyl i výdělek z pronájmu bytu. Hlavně mi jde o to, jestli se vedlejší příjmy započítávají k čisté mzdě při výpočtu nároku nebo ne. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Navýšení rodičovského příspěvku

Dobrý den, v článku jsem četla, že nárok na navýšení rodičovského příspěvku by zanikl s narozením dalšího sourozence.... Můj případ: syn bude mít 3 roky v únoru 2020, do té doby bych měla teoreticky pobírat RP. Plánujeme ale mladšího sourozence :-) Dokážete poradit, kdy je ideální (aspoň teoreticky) mladšího sourozence porodit, abych nepřišla o toto navýšení u 1. dítěte? (Předpokládám, že o doplatek budu muset žádat, asi mi nepřistane na účtě hned v lednu 2020, takže než se žádost vyřídí.... A pobírání "mateřského příspěvku" cca 1,5 měsíce před narozením 2.dítěte, po dobu 6 měsíců, by mělo nějaký vliv na nárok?) Děkuji za radu Julie Šimková PS. Když už "plánovat" tak důsledně :-)


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dítě - studenta? Pro upřesnění: dcera 21 let, studuje VŠ. Slevu jsem uplatňovala u zaměstnavatele vždy já, loni také od ledna do července, kdy se dcera vdala.(Poté mi účetní odečet zastavila). Ona nadále studuje, nepracuje, trvalé bydliště má u nás. Její manžel je nezaměstnaný, příjem nemá, tudíž slevu na manželku uplatnit nemůže. Mohu uplatnit slevu zpětně já a žádat ji i v tomto roce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dítě a rozvod

Dobrý den, prosím vás o radu, manželé se rozvádí a od září nemají společnou domácnost. Manželka je na MD, ta si slevu na děti nemá kde uplatnit. Může si slevu na děti uplatnit manžel, pokud mu manželka napíše čestné prohlášení, že děti nebude uplatňovat a souhlasí, aby je uplatnil manžel? Děti byli svěřeny do matčiny péče. Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Daň z pronájmu a uplatnění výdajů

Přeji hezký den! Syn se odstěhoval z mého bytu v OV v Brně do vlastního většího. Rozhodl jsem se volný byt od 1.1.2018 pronajmout. Spolehlivého nájemce jsem však našel až od 1.6.2018. Paušály za topení, vodu, elektřinu a příspěvek do společenství vlastníků jsem samozřejmě musel platit. Mohu v daňovém příznání zohlednit tyto výdaje za celý rok, i když smlouva o pronájmu byla uzavřena až v polovině roku? Za laskavou odpověď Vám předem děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

Odečet úroků z hypotéky

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.