Dobrý den, přišla doba kdy se záčínám intenzivně…

Sekce: Financování bydlení | Téma: Stavební spoření

Otázka: 14.11.2002 14:37


Dobrý den, přišla doba kdy se záčínám intenzivně zajímat o koupi vlastního bytu v Praze. Jeden byt vlastním, bohužel v okresním městě západních čech, kdy bych pri jeho prodeji mohl počítat s částkou kolem 300 000 Kč. Zároveň mám zřízeno stavební spoření (2 roky po 1500,-) u Českomoravské stavební spořitelny. Na rodné číslo mého otce mám jeden rok spořím u téže stavební spořitelny částku 500,- s tím vědomím, že ke konci roku zvednu a doplatím naspořený obnos jako při platbě 1500,- Kč měsíčně. Maminka je ochotna do tohoto "dobrodružství" přispět také svým dílem, a to naspořenými prostředky u téže společnosti (4 roky po 1500,-). Osobní úspory nějaké mám, ale nerad bych je do tohoto vrhnul v nějakém velkém objemu - snad jen něco doladit.Maximálně cca 50 000,- Kč. Čistý příjem cca 21 000,- Kč. Různá životní, zdravotní, starobní a firemní pojištění a připojištění a předpokládám další příjmy ze strany firmy v rozsahu 50 - 150 000,- Kč ročně (provize). Mám nějakou náděj získat u někoho nějaké prostředky na koupi bytu? Třeba dejme tomu za 1 700 000,-Kč? A jak? Předem děkuji za vaši odpověď servere.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 14.11.2002 14:37


Dobrý den.Děkuji za důvěru v nás vloženou, FiM ? Finanční Marketing s.r.o., v oblasti řešení vašeho bydlení .Omlouvám se za malé zpoždění odpovědi na váš dotaz. K vašemu dotazu: Musím začít popořadě. Chcete půjčit cca 1 700 000,-, při přijmu cca 21tis./měs.Toto je v zásadě možné, za předpokladu, že nemáte svoji rodinu, a žádné další závazky(kvůli bonitě).Také záleží na výběru ústavu, kde budete o tuto částku žádat, kde je potřebí splnit obecné podmínky pro žádost o úvěr, ale také ještě podmínky toho daného ústavu. Zmiňujete se o stavebním spoření, které máte vy a vaši rodiče.Musím říci, že to je dobrý krok, který vám pomůže a usnadní cestu k vašemu bydlení, ale bohužel už není tak šťastně zvolen výběr stavební spořitelny.ČMSS je dobrá stavební spořitelna, ale má jednu nevýhodu při slučování jednotlivých spoření v rámci financování jednoho úvěrového případu(při zajištění úvěru).Jde toto ale vyřešit(obejít) i jinak. Další problém zřejmě bude věk vašich rodičů.Nevím kolik jim je, ale měli by být v produktivním věku po celou dobu splácení úvěru. Myslím si, na základě propočtů, které jsem provedl v našem úvěrovém programu, na výše zmíněnou částku můžete za určitých podmínek a vhodném výběru ústavu dosáhnout.S řešením vašeho případu vám rádi pomůžeme a jsem si jist, že vám ušetříme několik desítek tisíc.Kdybych vám toto řešení popisoval přes internet, bylo by to velmi zdlouhavé a mohli bychom se dopustit i chyb v rámci úplného neporozumění si navzájem. Proto přikládám kontakt na sebe, abych vám mohl doporučit kolegu ? profesionálního finančního poradce naší firmy, přímo z vašeho okolí, který vám rychle a ochotně bude schopen pomoci. Těším se na naši další spolupráci a přeji pěkný den. S pozdravem Jan Hodaň FiM s.r.o (Finanční Marketing ? Finance.EU) janhodan@seznam.cz tel.: (+420) 724 270 353


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

Výše daně - směrná hodnota nebo zjištěná cena

Dobrý den, koupili jsme od developera nový dům se zahradou. Podali jsme řádné daňové přiznání na nezastavěný pozemek, přiložili jsme kupní smlouvu, kde byla uvedena cena za nezastavěný pozemek a zaškrtli jsme políčko použít směrnou hodnotu, že pro určení srovnávací daně . Dle ceny, kterou jsme zaplatili za pozemek nám vyšla záloha na daň cca 35 000 Kč. Nyní nám přišel výměr od FÚ, že máme doplatit cca 60 000 Kč, protože neberou cenu, kterou jsme zaplatili, ale 75% směrné hodnoty. Doplatek zaplatíme, ale zajímalo by nás, jestli nemůžeme podat dodatečné daňové přiznání a použít pro srovnávací cenu odhad znalce, protože ten by nám mohl zohlednit, že pozemek má dvě věcná břemena a část je za plotem a nemůžeme ho řádně užívat, protože tam má ČEZ přístup k elektroměru, který patří k úplně jinému domu. Můžete mi říci, zda můžeme podat dodatečné daňové přiznání a jestli by byla šance zohlednit ta věcná břemena. Moc děkuji.


odpovídal(a): Redakce

povinnost platit dan z NNV

Dobrý den, jsem podílová spoluvlastnička nemovitosti. Došlo ke změně podílu v můj prospěch (navýšení). Jsem povinna zaplatit daň z nabyti nemovitých věcí? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Placení daně z nemovitosti

Dobrý den, předali jsme darem dceři nemovitost. Co je třeba dále udělat. Převod je již zaregistrován na katastru. Jaké další kroky je třeba udělat směrem k finančnímu úřadu, jak pro nás, tak i pro dceru?


odpovídal(a): Redakce

Financování hypotéky spotřebitelským úvěrem

Dobrý den, mám dotaz. S přítelem uvažujeme o koupi bytu. Oba jsme došli k závěru, že to vyjde levnějí než současný i jiný nájem. Problém je v tom, že nemáme naspořené peníze. Dohromady máme čistý příjem 35 000 Kč. Uvažovali jsme , že by si jeden z nás vzal ůvěr potřebný k částce hypotéky a ten druhy by si zažádal potom o hypotéku. Myslíte, že to takhle banka povolí? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nárok na hypotéku

Dobrý den, v návaznosti na nové podmínky pro získání hypotéky mám jeden dotaz k podmínkám. Dá se do měsíčního čistého příjmu započítat i výdělek z pronájmu bytu a vedlejší příjem v podobě hotovosti na splácení leasingu? Má situace je taková: hrubá mzda 45000 Kč, žena na mateřské 7500 Kč. Od příbuzné osoby mám splátky automobilu (osoba příbuzná neměla v té době nárok na půjčku). Splatnost v roce 2023. Dále úvěr splatný v roce 2023 - 5000 Kč měsíčně. Zároveň mám stavební spoření, kde mám v tuto chvíli 100 000 Kč a dále vedlejší příjem z pronájmu orné půdy. Měsíční příjem tedy 40000,- čistého. Současné splátky ve výši 12500 Kč. Měl bych nárok tedy třeba na úvěr ve výši 3500000 Kč? V budoucnu by k současnému příjmu přibyl i výdělek z pronájmu bytu. Hlavně mi jde o to, jestli se vedlejší příjmy započítávají k čisté mzdě při výpočtu nároku nebo ne. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Navýšení rodičovského příspěvku

Dobrý den, v článku jsem četla, že nárok na navýšení rodičovského příspěvku by zanikl s narozením dalšího sourozence.... Můj případ: syn bude mít 3 roky v únoru 2020, do té doby bych měla teoreticky pobírat RP. Plánujeme ale mladšího sourozence :-) Dokážete poradit, kdy je ideální (aspoň teoreticky) mladšího sourozence porodit, abych nepřišla o toto navýšení u 1. dítěte? (Předpokládám, že o doplatek budu muset žádat, asi mi nepřistane na účtě hned v lednu 2020, takže než se žádost vyřídí.... A pobírání "mateřského příspěvku" cca 1,5 měsíce před narozením 2.dítěte, po dobu 6 měsíců, by mělo nějaký vliv na nárok?) Děkuji za radu Julie Šimková PS. Když už "plánovat" tak důsledně :-)


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dítě - studenta? Pro upřesnění: dcera 21 let, studuje VŠ. Slevu jsem uplatňovala u zaměstnavatele vždy já, loni také od ledna do července, kdy se dcera vdala.(Poté mi účetní odečet zastavila). Ona nadále studuje, nepracuje, trvalé bydliště má u nás. Její manžel je nezaměstnaný, příjem nemá, tudíž slevu na manželku uplatnit nemůže. Mohu uplatnit slevu zpětně já a žádat ji i v tomto roce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dítě a rozvod

Dobrý den, prosím vás o radu, manželé se rozvádí a od září nemají společnou domácnost. Manželka je na MD, ta si slevu na děti nemá kde uplatnit. Může si slevu na děti uplatnit manžel, pokud mu manželka napíše čestné prohlášení, že děti nebude uplatňovat a souhlasí, aby je uplatnil manžel? Děti byli svěřeny do matčiny péče. Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Daň z pronájmu a uplatnění výdajů

Přeji hezký den! Syn se odstěhoval z mého bytu v OV v Brně do vlastního většího. Rozhodl jsem se volný byt od 1.1.2018 pronajmout. Spolehlivého nájemce jsem však našel až od 1.6.2018. Paušály za topení, vodu, elektřinu a příspěvek do společenství vlastníků jsem samozřejmě musel platit. Mohu v daňovém příznání zohlednit tyto výdaje za celý rok, i když smlouva o pronájmu byla uzavřena až v polovině roku? Za laskavou odpověď Vám předem děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

Odečet úroků z hypotéky

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.