Dobry den, rada bych Vas pozadala o radu. Je mi…

Sekce: Financování bydlení | Téma: Stavební spoření

Otázka: 15.09.2002 13:16


Dobry den, rada bych Vas pozadala o radu. Je mi 27 let a uvazuji o koupi RD v blizkosti Prahy v castce do 1 200 000,-Kc, v soucasne dobe platim 14000,-mesicne za pronajem bytu v Praze a premyslim o vyuziti techto prostredku na splatky uveru vlastniho domu. Stavebni sporeni Wustenrot ma cil.castku 240tis a bude mozne jej vyuzit az zacatkem roku 2005. Pri prokazovani prijmu mohu dolozit svuj mes.prijem 30 000,-hrubeho a s platbou najemneho mi pomaha muj manzel(30let), ktery je cizinec a zatim zije i pracuje ve sve zemi(USA) . Jakym zpusobem je mozne prokazat jeho prijem, resp. co vse k tomu potrebujeme ? Vim, ze hypotecni uver mi pokryje pouze 70% odhadni ceny nemovistosti a v soucasne dobe nemam k dispozici zadnou hotovost. V pripade, ze bych sehnala potrebnych 30% hotove a pozadala o hypotecni uver, jakym zpusobem je mozne zohlednit stavebni sporeni v prubehu hypoteky? Je nutne mit uzavrene zivotni pojisteni? A jak mohu vyuzit Nařízení vlády o podmínkách poskytování příspěvků k hypotečnímu úvěru osobám mladším 36 let (č. 249/2002 Sb.)? Zajimalo by me take, jaky mate oficialni cenik za odborne poradenstvi a jake poskytujete zaruky Vaseho poradenstvi. Dekuji za Vase informace a Vas cas. S pozdravem, Hana Jelinkova.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 15.09.2002 13:16


Vážená paní, zde je odpověď na Váš dotaz : Stavební spoření se dá využít ihned,ale protože nevím,kolik Kč máte v současnosti naspořeno,nelze říct, jak optimálně lze toto využít.Manžel by prokazoval příjem jako občan ČR v korunách.Ne všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry vyžadují 30% akontace.Životní pojištění klasickým způsobem je výhodou pro banku /1000,-a více Kč měsíčně/.Nabídl bych Vám pojištění hypotéky řádově 100,-Kč měsíčně. Co se týče poskytování příspěvku od státu, byl dán limit a ten je dnes již vyčerpán /zákon 249/2002 Sb./ Ceník našich služeb: pracujeme na základě analýzy a finančního plánu, kde výše úvěru nad 1 mil.Kč= poplatek 7.000,-Kč. Realizace úvěrové žádosti nad 1 mil.Kč = 1 % z výše úvěru a dále roční správa za dobu splácení úvěru = 15 % z uspořených prostředků. Rád bych si s Vámi sjednal schůzku,kde bych vše podrobně vysvětlil. Zašlete mi prosím na e-mail: " bezdek@finance.cz " své telefonní číslo /mobil nebo pevnou linku/ a já se s Vámi spojím. S pozdravem Bezděk Miroslav finanční poradce tel: 0652/750202(od 22.9.02 - 554 650 202) mobil : 0737/906674


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

Nárok na hypotéku

Dobrý den, v návaznosti na nové podmínky pro získání hypotéky mám jeden dotaz k podmínkám. Dá se do měsíčního čistého příjmu započítat i výdělek z pronájmu bytu a vedlejší příjem v podobě hotovosti na splácení leasingu? Má situace je taková: hrubá mzda 45000 Kč, žena na mateřské 7500 Kč. Od příbuzné osoby mám splátky automobilu (osoba příbuzná neměla v té době nárok na půjčku). Splatnost v roce 2023. Dále úvěr splatný v roce 2023 - 5000 Kč měsíčně. Zároveň mám stavební spoření, kde mám v tuto chvíli 100 000 Kč a dále vedlejší příjem z pronájmu orné půdy. Měsíční příjem tedy 40000,- čistého. Současné splátky ve výši 12500 Kč. Měl bych nárok tedy třeba na úvěr ve výši 3500000 Kč? V budoucnu by k současnému příjmu přibyl i výdělek z pronájmu bytu. Hlavně mi jde o to, jestli se vedlejší příjmy započítávají k čisté mzdě při výpočtu nároku nebo ne. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Navýšení rodičovského příspěvku

Dobrý den, v článku jsem četla, že nárok na navýšení rodičovského příspěvku by zanikl s narozením dalšího sourozence.... Můj případ: syn bude mít 3 roky v únoru 2020, do té doby bych měla teoreticky pobírat RP. Plánujeme ale mladšího sourozence :-) Dokážete poradit, kdy je ideální (aspoň teoreticky) mladšího sourozence porodit, abych nepřišla o toto navýšení u 1. dítěte? (Předpokládám, že o doplatek budu muset žádat, asi mi nepřistane na účtě hned v lednu 2020, takže než se žádost vyřídí.... A pobírání "mateřského příspěvku" cca 1,5 měsíce před narozením 2.dítěte, po dobu 6 měsíců, by mělo nějaký vliv na nárok?) Děkuji za radu Julie Šimková PS. Když už "plánovat" tak důsledně :-)


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dítě - studenta? Pro upřesnění: dcera 21 let, studuje VŠ. Slevu jsem uplatňovala u zaměstnavatele vždy já, loni také od ledna do července, kdy se dcera vdala.(Poté mi účetní odečet zastavila). Ona nadále studuje, nepracuje, trvalé bydliště má u nás. Její manžel je nezaměstnaný, příjem nemá, tudíž slevu na manželku uplatnit nemůže. Mohu uplatnit slevu zpětně já a žádat ji i v tomto roce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dítě a rozvod

Dobrý den, prosím vás o radu, manželé se rozvádí a od září nemají společnou domácnost. Manželka je na MD, ta si slevu na děti nemá kde uplatnit. Může si slevu na děti uplatnit manžel, pokud mu manželka napíše čestné prohlášení, že děti nebude uplatňovat a souhlasí, aby je uplatnil manžel? Děti byli svěřeny do matčiny péče. Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Daň z pronájmu a uplatnění výdajů

Přeji hezký den! Syn se odstěhoval z mého bytu v OV v Brně do vlastního většího. Rozhodl jsem se volný byt od 1.1.2018 pronajmout. Spolehlivého nájemce jsem však našel až od 1.6.2018. Paušály za topení, vodu, elektřinu a příspěvek do společenství vlastníků jsem samozřejmě musel platit. Mohu v daňovém příznání zohlednit tyto výdaje za celý rok, i když smlouva o pronájmu byla uzavřena až v polovině roku? Za laskavou odpověď Vám předem děkuji. 


odpovídal(a): Redakce

Odečet úroků z hypotéky

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. 


odpovídal(a): Redakce

Můžu si uplatit hypotéku v daních?

Dobry den, nasa situacia je nasledovna: od minuleho roka splacame hypoteku kde sme uvedeny ako 2 spoludlznici 1. ja (fyzicka osoba slovenskej narodnosti), 2. partnerka (fyzicka osobna ceskej narodnosti). Moja otazka je, ci mozem zaziadat o vratenie dane zo zaplatenych urokov ja (ako cudzinec) alebo to musi spravit partnerka, ktora je ceskej narodnosti ? Dakujem za odpoved. S pozdravom, Dusan


odpovídal(a): Redakce

Musím si podávat daňové přiznání?

Dobrý den, v lednu 2018 jsem byla v pracovní neschopnosti, poté 7 dní na ÚP a od 8.2. do 31.12. jsem byla zaměstnána na HPP na základě pracovní smlouvy. Jaké formuláře potřebuji k přiznání k dani z příjmu fyzických osob a co mají obsahovat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kdo může uplatnit úroky z hypotečního úvěru jako odečitatelnou položku?

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat ohledně vrácení daně za hypoteční úvěr, který mám na byt. Situace je taková, že jsem na rodičovské dovolené, tudíž si nemohu nárokovat vrácení daně za hypoteční úvěr. Úvěr je psaný pouze na mě jako jediného žadatele. Když uvedu manžela jako spolužadatele, je možné nárokovat vrácení daně na manžela? Je nutné, aby byl manžel zapsán v katastru jako spoluvlastník bytové jednotky na který je úvěr vázán? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daň z nabytí nemovitosti jako uznatelná položka, odpis nemovitosti

Dobrý den, koupil jsem nemovitost a jako FO ji pronajímám. Chtěl bych se zeptat, zda daň z nabytí nemovitosti je uznatelná položka ve výdajích. A mohu nemovitost odepisovat, i když ji nemám v obchodním majetku? Mockrát děkuji za radu!Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.