Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Ustanovení o uplatnění pojistného placeného za…

Ustanovení o uplatnění pojistného placeného za zaměstnance na soukromé životní pojištění se vztahuje i na zaměstnance konajícího činnost pro zaměstnavatele mimo pracovní poměr ve smyslu zákoníku práce. Je tedy možno jak na § 236 Dohodu o provedení práce, tak na § 237 Dohodu o pracovní činnosti poskytnout 8000 na živ. poj.? Jaké existují další vztahy vyjma HPP z hlediska zaměstnání a jak je to tam? Třeba tohle (vytaženo z účetního programu): Vedlejší pracovní poměr, Pracovník na nepravidelnou výpomoc, Domáčtí pracovníci... Předpokládám, že každý zaměstnavatel může poskytnout nezdanitelný příspěvek 8000 zaměstnanci (a pro každého zamestnav. je to daňově účinný náklad) v jednom kalendářním roce? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám na Vás dotaz.V červenci bych chtěla…

Dobrý den,mám na Vás dotaz.V červenci bych chtěla otevřít novou kavárnu.Je možné u Vás získat hotovost nebo leasing na nábytek?Co k tomu všechno potřebuji?Jsem začínající podnikatelka.Poradíte mi.Děkuji předem za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych…

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych investoval do nákupu zahraničních cenných papírů (CP). Konkrétně na americké burze. Jak jsem již zjistil, v případě že v budoucnu prodám nakoupené CP se ziskem zaplatím v Americe ihned 30% daň. Zajímá mně zda musím zaplatit u nás znovu daň z tohoto zisku, a nebo zda platí v tomto případě zákon o zamezení dvojího zdanění nezi CZ a USA (zákon z roku 1994). Předem děkuji za odpověď Ing. Slavomír Mrozek


odpovídal(a): Redakce

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800…

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800 tisíc Kč a poskytla ho k bezplatnému užívání zaměstnanci, kterému do mzdy počítala jako příjem 1 % (8000)měsíčně z poř.ceny vozu. Vůz má nyní zůstatkovou cenu 250 tisíc a byl prodán leasingové spol. také za 250 tisíc. Leasingová společnost nám tento vůz zpětně poskytne na finanční leasing. Tento vůz bude opět poskytnut zaměstnanci k bezplatnému užívání. Zajímá mě, z jaké pořizovací ceny se bude počítat 1 % pro mzdové účely. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni…

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni pomer se zamestnancem dohodou, tohoto cloveka platit fakturami na zivnostensky list? Jde o to, ze tento clovek bude vykonavat stejnou cinnost, firma na neho vynalozi stejne naklady a on bude mit moznost si tento prijem zdanit podle neho.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto…

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto Škoda, které bylo majetkem firmy. Prodal jsem je po odečtu po 4 letech. Musím započíst tuto částku z prodeje do zdanitelných příjmů firmy? Údajně je od letošního roku změna. Velmi děkuji M. Navrátil


odpovídal(a): Redakce

rad bych se pojistil na důchod a proti invaliditě…

rad bych se pojistil na důchod a proti invaliditě (trvalé, částečné). Muž, 32 let, doba trvání pojištění 30 let. Pojistná částka pro vše (důchod, trvalá invalidita) by měla být taková, abych v případě ukončení pracovního procesu (důchod, úraz, ...) pobíral včetně se státním příspěvkem (důchodem, ..) 15000 Kč čistého měsíčně. Zatím jsem zjistil že v případě trvalé invalidity bych pravděpodobně pobíral 7 160 Kč měsíčně, výše starobního důchodu by měla být 7 600 Kč. Také bych se rád pojistil proti závažným chorobám. Pokud máte informace, na jakou starobní penzi a invalidní důchod bych měl nárok, rád vám poskytnu informace na výpočet částky. Děkuji Petr Vít


odpovídal(a): Redakce

Jako právnická osoba "Sdružení občanů obytného…

Jako právnická osoba "Sdružení občanů obytného domu...", která vznikla za účelem koupě, správy, provozu a oprav tohoto domu vybíráme od všech členů sdružení poplatek do tzv. Fondu oprav. Všichni uživatelé bytů jsou členy sdružení a je s nimi uzavřena smlouva o užívání bytové jednotky. Zajímalo by mě zda se na náš "Fond oprav" vztahuje daň z příjmu.


odpovídal(a): Redakce

Vážení chci využít možnosti odečtu části…

Vážení chci využít možnosti odečtu části příspěvku do penzijního fondu od daňového základu. Mohu si odečíst celých 12000Kč i v případě, že si uzavřu smlouvu o penzijním připojištění až v prosinci tohoto roku, nebo musím mít na celý odpočet smlouvu uzavřenou v již lednu?


odpovídal(a): Redakce

Naše firma spolupracuje s daňovým poradcem.…

Naše firma spolupracuje s daňovým poradcem. Zajímalo by nás, jaká je adekvátní výše odměny za zpracování daňového přiznání, daňové poradenství a kontrolu dokladů firmy z daňového a účetního hlediska. Roční obrat firmy je cca 150 milionů korun. Děkujeme.