Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Jaké DPH se uplatnuje na katalog, ktery je…

Jaké DPH se uplatnuje na katalog, ktery je neprodejny (rozdava se zdarma) a ktery obsahuje m.j. prehled slev pro drzitele slevovych karet? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Spolupráce man?elů a oznamovací povinnost

Vazeni pratele, druhym rokem soucasne se zamestnanim podnikam, a to v oblasti elektroinstalaci. Privni rok jsem podal danove priznani se ztratou, tento rok mam prijmy okolo 65 a minimalni vydaje, tudiz pouziji pausalni vydaje 25% z prijmu. Abych se vyhnul placeni socialniho pojisteni (povinnost je platit soc. poj. nemam, pokud prijmey minus vydaje cini mene nez 36 600 Kc), rozdelil jsem asi 40% prijmu na manzelku a podam priznani k dani z prijmu FO (typ B), priznani u VZP i u OSSZ za mne i za manzelku. Problem je v tom, ze manzelka neni u zadne z organizaci ohlasena jako spolupracujici osoba. Je muj dosavadni postup je spravny? Mohly by nastat problemy s neohlasenim spoluprace? dekuji, s pozdravem Martin Straka



odpovídal(a): Redakce

Cestovní náhrady

Jsem průvodce, pracuji pro cestovní kanceláře, jezdím do ciziny. Mohu si účtovat diety pro sebe, v jakém rozsahu (včetně kapesného?) a jaký je tu vztah mezi fakturací vůči cestovní kanceláři a mými dietami? Obecně zákon o cestovních náhradách trochu znám. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Otec je vlastníkem soukromého osobního automobilu…

Otec je vlastníkem soukromého osobního automobilu Skoda 120 (obsah 1174 cm3). Mohu daňově uplatňovat náhradu za používání tohoto vozidla, pokud tento automobil používám při svém podnikání, kdo bude platit silniční daň a v jaké výši? V kladném případě prosím rovněž o odpověď za jakých podmínek a v jakém rozsahu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Je pravda, že pokud jsem si v roce 95 v listopadu…

Je pravda, že pokud jsem si v roce 95 v listopadu zakoupil jako občan os. automobil za 275 000,- kč ( a vlastním ho od zakoupení nepřetržitě až do dnes )mohu si ho do 5 roků, to je do 10. měsíce tohoto roku 2000 vložit do své firmy jako majetek, která má statut fyz. os. podnikatel za pořizovací cenu 275 000 bez toho, aby byl nutný znalecký odhad? Bude možno provádět z částky 275 000 i odpisování?


odpovídal(a): Redakce

Účtuje obec za svou hospodářskou činnost(Dle…

Účtuje obec za svou hospodářskou činnost(Dle postupu účtování pro rozpočtové a příspěvkové organizace) daňové odpisy (úč.551) s přesností na měsíce (obdobně jako účetní odpisy např. u příspěvkových organizací) nebo postupuje dle zákona O dani z příjmů §26 odst.6 resp. odst.7 ? Děkujeme za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pri vyuctovani dane z prijmu za rok 1999 mi…

Pri vyuctovani dane z prijmu za rok 1999 mi zamestnavatel vratil mensi preplatek nez na jaky mi vznikl narok. Jak lze tuto situaci vyresit? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

AUTO V PODNIKÁNÍ

Dobry den, manzelka ma ve vlastnictvi auto, ktere zaroven cas od casu vyuziva i k podnikatelskym ucelum (momentalne je na materske dovolene, ale privydelava si v limitu na ZL). Jakym zpusobem je nutne a mozne platit silnicni dan, aby mohla uplatnit vydaje do nakladu ? Je mozne platit ji za urcity den, nebo alespon za urcity mesic, kdy auto pouzije ? Objem valcu - 1600cm3. Prosim tez o informaci jakym zpusobem vyuctovat naklady (benzin s dokladem o nakupu + amortizace auta) Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

NATURAL 95

Potreboval bych vědět jaká je průměrná cena PHM za rok 1999,konkrétně benzín Naturál 95. Díky


odpovídal(a): Redakce

Vedeme podvojné účetnictví firmě , která je…

Vedeme podvojné účetnictví firmě , která je zanesena v obchodním rejstříku jako organizační složka zahraničního podniku se stálou provozovnou na území ČR. Tato firma poskytuje i služby mimo území ČR (např Slovensko),za tyto vydává faktury a plynou jí příjmy na účet v ČR. Jak je to s těmito příjmy z hlediska daně z příjmu ? Jak účtovat takové faktury a vykazovat vzhledem k FÚ? Děkuji .



odpovídal(a): Redakce

..dobrý den, prosím o doporučení, je lepší,…

..dobrý den, prosím o doporučení, je lepší, výhodnější a daňově úspornější ze stávající spol.s r.o. provést transformaci nebo založit dceřin. spol. a to formou akciové spol. nebo opět spol. s r.o..Stávající firmu chceme ponechat na minimální činnosti. Lze majetek převést jiným způsobem než prodejem? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prodávám v maloobchodní prodejně automobilový…

Prodávám v maloobchodní prodejně automobilový motorový olej nakupovaný od výrobce. Mám v souvislosti s novelizací zákona o spotřební dani k 01.07.01 nějakou daňovou povinnost ze zásob tohoto zboží, které jsem nakoupil a do 30.06.01 všechno neprodám s ohledem na změnu sazby spotřební daně. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

PROVOZOVNA

Podnikatel s místem bydliště mimo Prahu má pronajatý byt v Praze, kde provozuje účetní služby. Musí mít zřízenu provozovnu v tomto bytě?


odpovídal(a): Redakce

Prodej CP

Prodala jsem podilove listy OPF Sporoinvest pred uplynutim 6 mesicu od jejich zakoupeni. Jakym zpusobem mam provest zdaneni ?


odpovídal(a): Redakce

Zahraniční zájezd hrazený z FKSP

zak.c.586/92sb.,§6, odst.9, pism. d - nepenezni plneni z FKSP Zahranicni zajezd zamestnancu pres cestovni kancelar hrazen z FKSP. Cena zajezdu byla bez dopravy. Podnik vyfakturoval FKSP zapujceni vozidel pro prepravu a PHM. Je treba, aby tyto naklady (na dopravu) byly zamestnancum, kteri se zajezdu ucastnili, zdaneny?


odpovídal(a): Redakce

Firma nakupuje pro zaměstnance stravenky.…

Firma nakupuje pro zaměstnance stravenky. Dodavatel stravenek si účtuje zprostředkovatelský poplatek ve výši 1% z hodnoty nakupovaných stravenek , který podléhá DPH 22%. (Příklad : stravenky za 5 000 Kč poplatek 50 kč DPH 11 Kč Celkem 5 061 Kč ). Prosím , uveďte zpúsob zaúčtování . Děkuji pb.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni pratele, zajimalo by mne kolik…

Vazeni pratele, zajimalo by mne kolik cini nezdanitelna polozka na tento rok.Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,26.9.2000 jsem koupil do osobního…

Dobrý den,26.9.2000 jsem koupil do osobního vlastnictví nový byt (kolaudace 10.11.1999),poraďte prosím jaké daňové povinnosti z tohoto jsou a kdy je uplatnit.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím vás o radu, jak by se dala…

Dobrý den, prosím vás o radu, jak by se dala řešit tato situace: Město v roce 2000 předalo nájemníků byty na základě sdružení finančních prostředků = zčásti státní dotace, zčásti hypoteční úvěr, který čerpá město, a část uhradil budoucí nájemník. Podmínkou státní dotace je, že byty zůstanou do roku 2020 ve vlastnictví města, s obyvateli je uzavřena OPČNÍ SMLOUVA, a mají 20 let na to, aby městu hypotéku doplatili. Nyní máme možnost si takovýto byt "koupit", spíše tedy potřebujeme zaplatit současnému nájemníkovi jím uhrazené peníze a město by na nás převedlo jeho opční smlouvu. Byt by nám skutečně patřil až v září 2020. Do stanovené "kupní ceny" nám schází cca 350.000,- Kč, stavební spořitelna by nám půjčila pouze v případě koupě přímo do osobního vlastnictví. Věděli byste o nějakém řešení? Děkuji za odpověď. K.Valchová


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Dědění

Dobrý den. Koupili jsme s manželem a mamkou dům,každý vlastníme 1/3.Mamka dala 1 mil. a my 2 na hypotéku. Nyní chce mamka darovat svou 1/3 mě,sepsat věcné břemeno na doživotí a s mojí sestrou se z důvodu její zadluženosti vypořádat finančně s tím že jí dá 500,000,-Kč.Sestra již po rodičích dostala byt 2+1 , o který ale z důvodu neplacení nájmu přišla. Nyní se obáváme, že v případě, že se mamce něco stane,budem vyplácet sestru z podílu ještě vyšího,neboť dům stále stoupá na hodnotě z důvodu rekonstrukce. předem děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.