Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Pro svoji abslolventskou praci "Financni analyza…

Pro svoji abslolventskou praci "Financni analyza podniku" potrebuji znat definici ukazatele pomerové analyzy, konkretne Pyramidalni rozklad ROI (rentabilita celkoveho kapitalu). Pevne doufam, ze mne tuto informaci zaslete, protoze tuhle definici nemuzu nikde najit. Predem dekuji za kladne vyrizeni me zadosti. S pozdravem Hynek Michal, student VOS ekonomicke


odpovídal(a): Redakce

Jaka je sazba silnicni dane fyzicke osoby na r.…

Jaka je sazba silnicni dane fyzicke osoby na r. 2000 a 1999 u osobniho automobilu (obsah 14000). Dekuji za odpovedodpovídal(a): Redakce

Prosím vás o odpověď na náslející dotaz. …

Prosím vás o odpověď na náslející dotaz. Společnost zabývající se výrobou má na skladě výrobky a nakoupené zboží, které jsou neprodejné již několik let. V současné době se objevil zájemce, který je ochoten za tyto výrobky a zboží zaplatit jen desetinu ceny. Pro podnik je to ale v současnosti výhodná nabídka, neboť v šanci na zpeněžení již nedoufal a utržené peníze by zlepšili jejo finanční situaci. Zajímalo by mne, jakým způsobem lze provést přecenění tohoto těchto výrobků a zboží, jaká má být případně přeceňovací komise a správa z přecenění a zda lze uznat rozdíl mezi účetní cenou a cenou utrženou daňovým nákladem. Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na daň z převodu…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na daň z převodu nemovitosti. Moje mamka kupuje byt na který si vzala úvěr ze stav. spoření. Nynější majitelé bytu ji oznámili, že daň z převodu nemovitosti platí ona, ale já jsem četla, že podle zákona tuto daň platí prodávající, tak bych se chtěla zeptat, jak to přesně je a co má tedy mamka dělat? Mockrát děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zahraniční cenné papíry

Vážení přátelé, v nedávné době jsem investoval do cenných papírů v USA. Zajímalo by mne, jak je to se zdaňováním případných zisků z prodeje c. p. v USA, zdaňování dividend a podobně. Nevím zdali se tyto příjmy zdaňují stejně jako c. p. zakoupené na našem kapitálovém trhu. Případně mi můžete zaslat odkaz na nějaké právní normy, které se této problematiky dotýkají. Za vyřízení mého dotazu předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Muze podat fyzicka osoba dodatecne danove…

Muze podat fyzicka osoba dodatecne danove priznani kde se meni jen vyse uplatnovanych odpisu a vyse uplatnovane ztraty minulych let. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Prosím o vyjádření jak správně účtovat nákup…

Prosím o vyjádření jak správně účtovat nákup telefonních karet. Jedná se o ceniny? Pokud se nakupuje vždy jen 1 karta, která je hned vydána do spotřeby, je možno tento nákup (POV) účtovat přímo na účet 518?


odpovídal(a): Redakce

Vedu jednoduché účetnictví a jsme plátcem DPH.…

Vedu jednoduché účetnictví a jsme plátcem DPH. Řadí se úrok z BÚ mezi příjmy, které zdaňuji na konci roku daní z příjmů fyz. osob, nebo je to nedaňový příjem, který se daní v bance ?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela jsem ze zeptat zda jsem…

Dobry den, chtela jsem ze zeptat zda jsem povinna platit dan z prevodu z nemovitosti.Jsem obcanka Nemecka,nemam ceskou prislusnost.pred casem jsem prodala nemovitost v Cechach.Tuto dan mam ale zaplatit v Nemecku,kde take delam danova priznani,ziji zde a pracuji.Musim jeste jednou platit v Cechach? Dekuji predem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Dobrý den, rád bych zeptal, zda-li brání nějaký zákon ČR zřídit sídlo nově založené s.r.o. nejprve na adrese zakládajících společníků a prvních jednatelů - manželé (byt je v jejich osobním vlastnictví v činžovním domě). Pronájem kanceláří bude realizován přibližně do půl roku ode dne vzniku společnosti. Děkuji.odpovídal(a): Redakce

V mateřské společnosti vyřazuji akcie 100%…

V mateřské společnosti vyřazuji akcie 100% dceřiné společnosti v ceně pořízení 40 mil. Kč, které zanikly v důsledku sloučení dceřiné společnosti s matkou. Prosím o postup účtování operace vyřazení akcií.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o odpověď na tento dotaz: Mám…

Vážení, prosím o odpověď na tento dotaz: Mám povolenou činnost na ŽL koupě zboží za účelem jeho prodeje. Prodávám kópie historických skleněných pohárů, džbánků a karaf ze 14. a 15. stol., typy římské a pod. a to vždy na různých akcích na hradech a zámcích. Oblečena jsem v dobových kostýmech, což bývá podmínkou účasti na těchto akcích (mám doloženo pozvánkami). Mohu uplatnit jako daňově uznatelné výdaje nákup brokátu či jiné látky na ušití kostýmů, stylové obuvi a pod. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpoved: potrebujeme zakoupit…

Prosím o odpoved: potrebujeme zakoupit zahranicni merici pristroj od tuzemskeho obchodniho zastoupeni zahranicního vyrobce. Pristroj je repasovany -zaruka l/2 roku, cena cca 200 tis.Kc. Je mozno krome odpisu v letosnim rose jeste uplatnit v danovem priznani za rok 2000 odpocitatelnou polozku - 10 % nakupni ceny dle § 34 ? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebuji si poridit v Praze nove…

Dobry den, potrebuji si poridit v Praze nove bydleni. Muj mesicni cisty prijem je cca 35 tisic mesicne cisteho. Mam problem se slozenim hotovosti, nebot pri placeni trzniho najemneho se moc dobre nesetri. Jsem majitelkou stabebniho sporeni, ale 150 tisic mi nic neresi. Rada bych vymenila trzni najem za placeni hypoteky. Jake jsou moznosti kombinace zivotniho pojisteni, hypoteky a stavebniho sporeni. Mate pro mne nejakou uzitecnou radu. Dekuji. Pozdravem Marie Mizerova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prodáváme byt, ve kterém žijeme méně…

Dobrý den, prodáváme byt, ve kterém žijeme méně než 2 roky a je na něm hypotéka. Rozhodli jsme se zároveň, že koupíme RD, na který bychom chtěli vzít 100%hypotéku. Tato úvěrová smlouva bude dřív podepsaná než je prodej bytu, který máme v osobním vlastnictví. Jsme přesto povinni odvést daň z příjmu ze zisku z prodeje bytu, ikdyž jsme si pořídili RD do jednoho roku od prodeje bytu? Ještě bych se chtěla zmínit, že uvolnění peněz z hypotéky na RD nebude proveden dřív, než prodáme byt a zruší se zástava na bytě. Děkuji za odpověď Mustarová


odpovídal(a): Redakce

nemocenská

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem na nemocenské od 20.10.2008 má hruba mzda byla 8000 měsíčně kolik by tak měla dělat měsíční nemocenska na nemocenské budu pokračovat jsem kuchařka ale jsem mezi čtvrtým a pátým měsíci těhotenství.Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

PRODEJ CP

prosím o Váš názor na zdanění v tomto případě obchodu s akciemi:při držení delším 6 měs. výnos z prodeje akcií nepodléhá zdanění,toto doufám platí i pro akcie zahraniční. Jak se ale toto posuzuje v případě nekvalifikovaných opcí,které jsem vlastnil déle než 6 měs.,poté je realizoval tzn. nakoupil akcie za pevnou cenu a obratem prodal za cenu tržní? Počítá se doba 6 měs. od realizace nebo doba držení opcí? Pokud daňová povinnost vznikla,kdy musím daň odvést-jsem zaměstnanec,srážky záloh provádí zaměstnavatel.Díky


odpovídal(a): Redakce

AUTO NA LEASING

V r. 1995 jsem koupil na leasing auto, v lednu roku 1999 jsem zaplatil poslední splátku a v únoru r. 99 jsem zaplatil leasingové společnosti kupní cenu v hodnotě 6.000,- Kč. Chtěl jsem se zeptat zda částku 6.000,- zaúčtuji přímo do nákladů. A ještě jsem někde četl, ale nevím, zda je to pravda, že toto auto bych měl zařadit do obchodního majetku a provádět tři roky odpisy. Prosím, aby jste mi odpověděli, co mám vlastně s takovým autem dělat, zda ho můžu tedy jestě odepisovat. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

lhůta pro doměření daně

Jaký úkon musí finanční úřad provést, aby byla prodložena 3-letá lhůta pro kontrolu období. V praxi finanční úřad jen telefonicky oznámí, že požaduje kontrolu dokladů za určitý měsíc. Žádná zpráva z této kontroly není a v případě, že bylo vše v pořádku jsou vráceny doklady s oznámením,že se jednalo o místní šetření.


odpovídal(a): Redakce

Na jaky ucet lze prevest nevymahatelnou polozku z…

Na jaky ucet lze prevest nevymahatelnou polozku z uctu 311 roku 1996? A jakým zpusobem? (Co s DPH?) Muzu tuto celou castku dat do zisku? DekujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.