Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v nejblizší době se chystám…

Dobrý den, v nejblizší době se chystám realizovat výstavbu jedné samostatné poloviny dvojdomu, pozemek již mám ve svém vlastnictví. Předběžně kalkulovaná cena této stavby je okolo 1,7 mil., přičemž 1 mil. si budu muset půjčit. Mám uzavřené stavební spoření u Wuestenrot a žádné další finanční závazky. Zvažuji zda je nejvhodnější použít úvěr ze SS, hypotéku, případně kombinaci těchto produktů. Preferuji dlouhodobější fixaci úrokové sazby (min. 3 roky) a možnost mimořádných splátek (vkladů). Předem děkuji za doporučení. S pozdravem, Pavel Hrbotický


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaké jsou aktuální výhody a nevýhody…

Dobrý den, jaké jsou aktuální výhody a nevýhody financování koupě bytu prostřednictvím úvěru ve výši 1,3 mil. na 29 let od hypoteční banky a stavební spořitelny. Děkuji za odpověď.odpovídal(a): Redakce

vlastnim druzstevni byt/prevod prav 1200000kc…

vlastnim druzstevni byt/prevod prav 1200000kc,chceme stavit dum/hruba stavba 1300000kc zbyvajici zarizeni bude financovano z prodeje bytu - 300000kc vratka pujcky na pozemek.Jsem na materske dovolene od 1.1.2006 nastupuji do prace-muj plat byl 14000kc hruba mzda-mazeluv prijem 14000kc hruba mzda.jedno dite-muj prijem je ted 3600+1500 socialni davky.Jakou volit hypoteku jestli to jde a jestli mi ji daji. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s přítelem chceme kupovat starší…

Dobrý den, s přítelem chceme kupovat starší nemovitost. Chybí nám 800 tis., ale nemáme žádnou jinou nemovitost, kterou bychom mohli zastavit. Poradíte mi nějaku jinou půjčku, úvěr či hypotéku, kde by stačili třeba 3 nebo více ručitelů? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dpobrý den, nevím jestli mi na tento dotaz…

Dpobrý den, nevím jestli mi na tento dotaz odpovíte, náš zaměstnanec 5.7.05 zemřel, jakým způsobem s ním máme ukončit prac.poměr, postačí na to kopie umrtního listu, nebo je potřeba ještě jiný doklad? Moc Vám děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz, k 30.6.2005 jsem ukončila…

Dobrý den, mám dotaz, k 30.6.2005 jsem ukončila pracovní pomer dohodou. k tomuto datu jsem nevyčerpala dovolenou ani za lonský rok. Při výplate této dovolené mi zamestnavatel odmíta vyplatit celou částku po odečtení zdr. , soc. pojistění, a daně, jak je možné se tomuto bránit? odmítla jsem přijmout pouze čast této výplaty a zaměstnavateli jsem poslala doporučený dopis aby mi celou výplatu zaslal na adresu trvalého bydliště je to správný postup? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zaměstnance na od roku 2003 HPP je od začátku…

Zaměstnance na od roku 2003 HPP je od začátku roku 2005 v pracovní neschopnosti, pouze v květnu si vzal 10 dní dovolené a opět je v pracovní neschopnosti. 26.7.2005 končí HPP dohodou. Má nárok na rok 2005 na dovolenou? Kolik dní? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o sdělení, zda musí starobní důchodce,…

Prosím o sdělení, zda musí starobní důchodce, který si přivydělává platit zdravotní a sociální pojištění. Jakou platí daň z příjmu. Děkuji. Zdraví


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si založt rodinu. jsem…

Dobrý den, chtěla bych si založt rodinu. jsem zamestnaná na HPP v jedné firmě od 8/2003 + OSVČ od 7/2004 ale podnikat jsem začala od 6/2005, dále jsem v dozorčí radě. co všechno musím udělat abych nemusela přerušit zivnost ale zároven nepřišla o podporu v mateřství a rodičovský příspěvek. kolik a na jaký pracovní poměr si mohu při mateřské vydělat. ? za odpověd předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... je mi 19 let a…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... je mi 19 let a už nestuduji, hledám práci, ale mám částečnou invalidku > 3850 Kč (jsem neslysici) a otázka zní, kolik můžu maximálně vydělat, aby mi nesbrali částečnou invalidku? Díky, Kubiodpovídal(a): Redakce

Klient má uzavřené kapitál.životní pojištění,…

Klient má uzavřené kapitál.životní pojištění, které mu hradí firma /manažerské/. Majitelem pojistky je klient. V současné době klient ruší kapitál.životní pojištění s tím, že obdrží odbytné. Zaměstnavatel klientovi /zaměstnanci/ každoročně strhával daň z příjmu z celkové výše pojistného 170 tis.Kč.Má klient nárok na vrácení daní ? Odbytné bude daněn, daň za klienta odvede pojišťovna.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Pane doktore, obracím se Vás s dotazem…

Dobrý den. Pane doktore, obracím se Vás s dotazem, zda mohu považovat doklady za ubytování v zahraničí za zjednodušené daňové doklady. Jedná se o úplatu za hotové, prostřednictvím platební karty nebo šekem, platba je v cizí měně, celková částka nepřevyšuje 10tis.Kč. Na vystaveném dokladu je však obvykle napsáno Invoice (faktura). Důvodem, proč zařadit uvedené doklady do kategorie zjednodušených jsou potíže při vystavování dokladů v zahraničí, kde obvykle identifikují ubytovanou osobu pouze jménem a na ni vystavují i daňový doklad. Pokud navíc požadujeme údaje dle řádného daňového dokladu, tj. obchodní firmu, adresu, DIČ právnické osoby, pro kterou je uskutečňováno zdanitelné plnění (tedy pro naší společnost), máme s tím většinou problémy. V zemích EU není zvykem vyžadovat tyto údaje. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ve včerejším dotazu jste nám vypočítal výši daně…

Ve včerejším dotazu jste nám vypočítal výši daně dědické. Po přečtení §19/1 zák. 357/1992 Sb. mám dojem, že se na uvedené dědice vztahuje uvedené osvobození. Proč tedy daň dědická? Dotaz: Po zemřelé, která nezanechala závěť, zůstala nemovitost v hodnotě 1.200.000Kč a finanční prostředky v bance v ve výši 1.200.000Kč. Po dohodě pozůstalých bude dědit vnuk nemovitost a 2 dcery stejným podílem peněžní prostředky. Kolik bude činit daň každého dědice. Odpověď: Vnuk zaplatí 6.300,- Kč a každá dcera 3.000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má neauditovaná…

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má neauditovaná obecně prospěšná společnost účtující v podv. účetnictví povinnost zveřejnit účetní závěrku a výroční zprávu ve sbírce listin či tyto dokumenty někam zasílat. Musí o.p.s. povinně zprávu vyhotovovat? V zákoně o o.p.s. je uvedeno, kdo ji schvaluje, vyplývá z toho, že musí být vyhotovena? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , jsem OSVČ a mám příjmy z podnikání…

Dobrý den , jsem OSVČ a mám příjmy z podnikání podle § 7 DPFO cca 150.000 ročně. Současně pronajímám nemovitosti , které nemám v obchodním majetku a a nyní mi nájemce uhradil dlužné nájemné ve výši 900.000 ,- Kč za minulý rok ( platba dne 20.7.2005). Musím se přihlásit jako plátce DPH a pokud ano tak od kterého data? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Vedu daňovou evidenci,…

Dobrý den, prosím o radu. Vedu daňovou evidenci, stal jsem se ke 2.5.2005 plátcem DPH a chtěl bych uplatnit odpočet DPH za předchozích 12 měsíců (dle paragrafu 74 zákona o DPH) u "drobného hmotného majetku", který vedu v operativní evidenci a vzhledem k tomu, že jeho pořizovací cena nepřesáhla 40 000,- jsem ho jednorázově odepsal do výdajů jako pořízení drobného majetku. Lze na tento majetek uplatnit odpočet? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem se v souvistosti s mzdou vypláci tzv. diety? Co to vlastně je, jak se daní (kde se zobrazí při výpočtu čisté mzdy) a jestli se zaměstnanci "vyplatí", popř. do jaké výše je možné je vyplácet...kde tyto informace najdu. Děkuji za opověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, 1. jeste jednou Kanarske ostrovy.Pro…

dobry den, 1. jeste jednou Kanarske ostrovy.Pro dovoz a vyvoz zbozi se ridime §30 odst. 4, nesouhlasi nam to tedy s vasi odpovedi, prosim o vysvetleni. 2.Bezplatne vypujceni stroje do treti zeme jaky ma vliv na DPH?


odpovídal(a): Redakce


odpovídal(a): Redakce

Dovážíme ze zahraničí ovocné a bylinkové čaje. U…

Dovážíme ze zahraničí ovocné a bylinkové čaje. U čajů ovocných je číselný kód Harmonizovaného systému popisu číselného zboží 121190970, u toho čaje je snížená sazba DPH 5 %, u čajů zelených a pu-erh je číselný kód 090210000 a 090230000, předpokládáme, že tedy u těchto čajů je stanovena sazba DPH 19 %, neboť nejsou uvedeny v seznamu zboží podléhajícího snížené sazbě. Máme zboží správně zařazeno? DěkujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.