Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, co je potřeba vše udělat, pokud…

Dobrý den, co je potřeba vše udělat, pokud podnikám jako fyzická osoba, v průběhu roku založím s. r. o. a chci firmu převést. Jaké právní a účetní kroky je třeba udělat. Jaký majetek převést (co například s leasingem aut) a jakým způsobem jej převést. Účetnictví vedu podvojné již jako FO. Předem děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu: …

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu: Předmětem daně silniční jsou podle §2 Zákona silniční motorová vozidla, jsou-li používaná k podnikáni.... Do 30.4.2004 zněl text Zákona "jsou-li používaná nebo určena k podnikání". Znamená to tedy, pokud OSVČ má ve svém majetku zaevidovaný osobní automobil, ale ten nepoužíval v některých měsících z důvodu např. nemoci, nemusí na tyto měsíce platit silniční daň? Do 30.4.2004 musel poplatník platit silniční daň za celou dobu, co měl automobil v obchodním majetku ? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Společnost…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Společnost prodávající členství v klubu tzv. time share. Při prezentaci společnost dává různé dárky klientům, aby je získala k nákupu členství. Jsou to např. květiny pro dámy, alkohol atd. Jedná se o nedaňové výdaje i když těmito dárky získají klienty a tak i příjem z podnikání? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující:…

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující: Je možné uplatnit výdaje procentem z příjmů u poplatníka - fyzické osoby, který je občanem EU, např. Slovensko či Velká Británie? Jsou tito občané bráni jako čeští občané co se týká daní? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jeste jednou ke Kanarským ostrovům.…

Dobry den, jeste jednou ke Kanarským ostrovům. Smlouva pouze o spolupraci,Fakturovaná částka je v nulové hodnotě.Přijde do výkazu DPH staticka hodnota z JSD?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás o radu v následující…

Dobrý den, prosím Vás o radu v následující záležitosti. Zákazník mojí firmě vyúčtoval údajně vzniklou škodu za nedodržení termínu dodání zboží do výroby. Vedu DÚ, zajímá mě následující: a) Tato částka není předmětem DPH ? b) Je tento výdaj daňově uznatelný ? Za Vaši odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď, pracovnice ve…

Dobrý den, prosím o odpověď, pracovnice ve školství má smlouvu na dobu určitou - 10 měsíců, má tato nárok na dovolenou a kolik dní? děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, chtěl jsem se zeptat na jednu věc:…

dobrý den, chtěl jsem se zeptat na jednu věc: chci prodat svůj družstevní byt, je můj od roku 2000, a zajímalo by mě - jestli z prodeje budu platit daň a případně jak velká bude (cena bytu 550 000). z těchto peněz budu kupovat jiný byt. děkuji mnohokrát za radu jak při tomto postupovat.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nevím kam se mám s tímto dotazem…

Dobrý den, nevím kam se mám s tímto dotazem obrátit? Chtěl bych vědět jest-li doba v evidenci na úřadu práce se započítává do penze. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu, který…

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu, který se týká daňové uznatelnosti výdajů. Jsem fyz.osoba,vedu DE. Je pro mě zaplacená daň z příjmu FO, doplatek soc. a zdrav. pojištění za minulé zdaň. období, tedy r. 2004, daň.uznatelným výdajem? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

mám takovou prosbu, chtěla bych se stát daňovým…

mám takovou prosbu, chtěla bych se stát daňovým poradce, ale vzhledem k tomu, že jsem samozivitelka nemohu odejit jen tak ze zaměstnání, pracuji ve statní správě jako správce daně a z vaseho serveru jsem dozvěla ze nemohu delat zkoušky, proč to nejde, když po vykonané zkoušce bych dala výpověď a živila se jako daňový poradce?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu při prodeji bytu v OV.Jako manželé…

Prosím o radu při prodeji bytu v OV.Jako manželé jsme prodali byt v SJM.V daňovém formuláři,který musíme vyplnit každý za sebe,je řečeno,že podíly manželů jsou stejné.Již název "společné",neurčuje podíl.Máme tedy k a ž d ý zaplatit ze získané částky od kupujícího 3%?Nebo tuto částku podělit dvěma a z ní pak každý zaplatit 3%?Děkuji Vám za vysvětlení.


odpovídal(a): Redakce

Jsem vnuk, do jaké skupiny pro výpočet dědické…

Jsem vnuk, do jaké skupiny pro výpočet dědické daně patřím? Domnívám se že do I. Je tomu tak?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám dotaz ohledně soukromého automobilu…

Dobrý den,mám dotaz ohledně soukromého automobilu,potřebovala jsem ho použít 5dní v roce k podnikání.Musím vypsat cesťák,ale nevím kolik dělá průměrná cena nafty pro tento rok.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zemřela mi matka, která nezanechala závěť. Jsme…

Zemřela mi matka, která nezanechala závěť. Jsme pozůstalé 2 dcery, předmětem dědictví je nemovitost v hodnote 1.200.000,- Kč a finanční prostředky na účtě ve výši 1.020.000,- Kč, kolik bude činit dědická daň každé.


odpovídal(a): Redakce

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v…

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v hodnotě 1.200.000,- Kč kolik bude činit daň dědická.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od fondu německého odškodnění …

Dobrý den, od fondu německého odškodnění (odškodnění válečných škod) jsme obdrželi určitou částku v Kč. Chceme vědět jest-li tato částka se zdaňuje a jakým způsobem? Děkujem předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske…

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske ostrovy ma vliv na DPH?Staci Faktura pro celní ucely?dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil…

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil pozemek k výstavbě rodinného domku. Financovat jej bude z 50% z prodeje družstevního bytu. Postavil jsem hrubou stavbu v tržní v hodnotě cca 1200 000. Jaké mne čekají daně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně…

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně dohadných položek. V r. 2004 jsem vytvořila větší dohad. položku než byl skutečný náklad - faktura přišla v červenci r. 2005. Jak provedu zúčtování dohad. položky a co vzniklý rozdíl. Děkuji



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.