Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz, k 30.6.2005 jsem ukončila…

Dobrý den, mám dotaz, k 30.6.2005 jsem ukončila pracovní pomer dohodou. k tomuto datu jsem nevyčerpala dovolenou ani za lonský rok. Při výplate této dovolené mi zamestnavatel odmíta vyplatit celou částku po odečtení zdr. , soc. pojistění, a daně, jak je možné se tomuto bránit? odmítla jsem přijmout pouze čast této výplaty a zaměstnavateli jsem poslala doporučený dopis aby mi celou výplatu zaslal na adresu trvalého bydliště je to správný postup? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zaměstnance na od roku 2003 HPP je od začátku…

Zaměstnance na od roku 2003 HPP je od začátku roku 2005 v pracovní neschopnosti, pouze v květnu si vzal 10 dní dovolené a opět je v pracovní neschopnosti. 26.7.2005 končí HPP dohodou. Má nárok na rok 2005 na dovolenou? Kolik dní? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Prosím o sdělení, zda musí starobní důchodce,…

Prosím o sdělení, zda musí starobní důchodce, který si přivydělává platit zdravotní a sociální pojištění. Jakou platí daň z příjmu. Děkuji. Zdraví


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si založt rodinu. jsem…

Dobrý den, chtěla bych si založt rodinu. jsem zamestnaná na HPP v jedné firmě od 8/2003 + OSVČ od 7/2004 ale podnikat jsem začala od 6/2005, dále jsem v dozorčí radě. co všechno musím udělat abych nemusela přerušit zivnost ale zároven nepřišla o podporu v mateřství a rodičovský příspěvek. kolik a na jaký pracovní poměr si mohu při mateřské vydělat. ? za odpověd předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... je mi 19 let a…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... je mi 19 let a už nestuduji, hledám práci, ale mám částečnou invalidku > 3850 Kč (jsem neslysici) a otázka zní, kolik můžu maximálně vydělat, aby mi nesbrali částečnou invalidku? Díky, Kubi


odpovídal(a): Redakce

Klient má uzavřené kapitál.životní pojištění,…

Klient má uzavřené kapitál.životní pojištění, které mu hradí firma /manažerské/. Majitelem pojistky je klient. V současné době klient ruší kapitál.životní pojištění s tím, že obdrží odbytné. Zaměstnavatel klientovi /zaměstnanci/ každoročně strhával daň z příjmu z celkové výše pojistného 170 tis.Kč.Má klient nárok na vrácení daní ? Odbytné bude daněn, daň za klienta odvede pojišťovna.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Pane doktore, obracím se Vás s dotazem…

Dobrý den. Pane doktore, obracím se Vás s dotazem, zda mohu považovat doklady za ubytování v zahraničí za zjednodušené daňové doklady. Jedná se o úplatu za hotové, prostřednictvím platební karty nebo šekem, platba je v cizí měně, celková částka nepřevyšuje 10tis.Kč. Na vystaveném dokladu je však obvykle napsáno Invoice (faktura). Důvodem, proč zařadit uvedené doklady do kategorie zjednodušených jsou potíže při vystavování dokladů v zahraničí, kde obvykle identifikují ubytovanou osobu pouze jménem a na ni vystavují i daňový doklad. Pokud navíc požadujeme údaje dle řádného daňového dokladu, tj. obchodní firmu, adresu, DIČ právnické osoby, pro kterou je uskutečňováno zdanitelné plnění (tedy pro naší společnost), máme s tím většinou problémy. V zemích EU není zvykem vyžadovat tyto údaje. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Ve včerejším dotazu jste nám vypočítal výši daně…

Ve včerejším dotazu jste nám vypočítal výši daně dědické. Po přečtení §19/1 zák. 357/1992 Sb. mám dojem, že se na uvedené dědice vztahuje uvedené osvobození. Proč tedy daň dědická? Dotaz: Po zemřelé, která nezanechala závěť, zůstala nemovitost v hodnotě 1.200.000Kč a finanční prostředky v bance v ve výši 1.200.000Kč. Po dohodě pozůstalých bude dědit vnuk nemovitost a 2 dcery stejným podílem peněžní prostředky. Kolik bude činit daň každého dědice. Odpověď: Vnuk zaplatí 6.300,- Kč a každá dcera 3.000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má neauditovaná…

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má neauditovaná obecně prospěšná společnost účtující v podv. účetnictví povinnost zveřejnit účetní závěrku a výroční zprávu ve sbírce listin či tyto dokumenty někam zasílat. Musí o.p.s. povinně zprávu vyhotovovat? V zákoně o o.p.s. je uvedeno, kdo ji schvaluje, vyplývá z toho, že musí být vyhotovena? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , jsem OSVČ a mám příjmy z podnikání…

Dobrý den , jsem OSVČ a mám příjmy z podnikání podle § 7 DPFO cca 150.000 ročně. Současně pronajímám nemovitosti , které nemám v obchodním majetku a a nyní mi nájemce uhradil dlužné nájemné ve výši 900.000 ,- Kč za minulý rok ( platba dne 20.7.2005). Musím se přihlásit jako plátce DPH a pokud ano tak od kterého data? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Vedu daňovou evidenci,…

Dobrý den, prosím o radu. Vedu daňovou evidenci, stal jsem se ke 2.5.2005 plátcem DPH a chtěl bych uplatnit odpočet DPH za předchozích 12 měsíců (dle paragrafu 74 zákona o DPH) u "drobného hmotného majetku", který vedu v operativní evidenci a vzhledem k tomu, že jeho pořizovací cena nepřesáhla 40 000,- jsem ho jednorázově odepsal do výdajů jako pořízení drobného majetku. Lze na tento majetek uplatnit odpočet? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem se v souvistosti s mzdou vypláci tzv. diety? Co to vlastně je, jak se daní (kde se zobrazí při výpočtu čisté mzdy) a jestli se zaměstnanci "vyplatí", popř. do jaké výše je možné je vyplácet...kde tyto informace najdu. Děkuji za opověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, 1. jeste jednou Kanarske ostrovy.Pro…

dobry den, 1. jeste jednou Kanarske ostrovy.Pro dovoz a vyvoz zbozi se ridime §30 odst. 4, nesouhlasi nam to tedy s vasi odpovedi, prosim o vysvetleni. 2.Bezplatne vypujceni stroje do treti zeme jaky ma vliv na DPH?


odpovídal(a): Redakce


odpovídal(a): Redakce

Dovážíme ze zahraničí ovocné a bylinkové čaje. U…

Dovážíme ze zahraničí ovocné a bylinkové čaje. U čajů ovocných je číselný kód Harmonizovaného systému popisu číselného zboží 121190970, u toho čaje je snížená sazba DPH 5 %, u čajů zelených a pu-erh je číselný kód 090210000 a 090230000, předpokládáme, že tedy u těchto čajů je stanovena sazba DPH 19 %, neboť nejsou uvedeny v seznamu zboží podléhajícího snížené sazbě. Máme zboží správně zařazeno? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřeboval bych poradit s koupí bytu a…

Dobrý den,potřeboval bych poradit s koupí bytu a financováním.Je mi 40 let a bydlím ve státním bytě 2+1 se svou 15 dcerou.V nejbližší době bude město dávat tyto byty k odprodeji do soukromého vlastnictví.Cena bytu by se měla pohybovat okolo 120 000,-kč.Jsem vdovec.Já a má dcera pobíráme vdovský a sirotčí důchod cca 8000,-a můj plat činí 9000,-Mám v ůmyslu tento byt koupit,a byl mi doporučen překlen.ůvěr TOP Kredit od ČMSS cílová částka 300 000,-na 20 let.Problém je také v tom,že veškeré ůvěry se počítají příjmů které jsou momentálně k dispozici a nebere se ohled na douhodobé příjmy.Nemám žádné naspořené peníze ani stavební spoření.Jenže problém je v tom,že jakmile si moje dcera začne vydělávat což bude tak asi za 5let,vezmou nám důchody a v tom případě nebudu moci splácet ůvěr,protože můj plat na to nebude stačit.Mám ještě další ůvěry na splácení.Po mých výpočtech rodinných financí mi vychází,že částka kterou bych mohl splácet("ůvěr na bydlení)činí asi 4000,-měsíčně.Stojím před rozhodnutím zda koupi či nekoupit.Můžete mi prosím napsat svůj názor?Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jakým způsobem se vypočítá peněžitá výpomoc v…

Jakým způsobem se vypočítá peněžitá výpomoc v mateřství když můj řoční hrubý příjem je cca 330 000,- a cca čistého 242 424,- ?? kolik zhruba bude vycházet peněžitá pomoc v mateřství?


odpovídal(a): Redakce

Jak může fyzická osoba nejlépe zhodnotit částku…

Jak může fyzická osoba nejlépe zhodnotit částku 100.000,-Kč za období asi 10 měsíců? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý podvečer, jsem v pracovním poměru od 01.02…

Dobrý podvečer, jsem v pracovním poměru od 01.02.2005. Dne 14.02.2005 jsem onemocněla a jsem stále v prac.neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat ohledně daňového zvýhodnění (bonusu) na mého syna. Jsem samoživitelka. Za měsíc 2/2005 jsem na výplatní pásce měla 500,- Kč slevu. A co za ostatní měsíce? Budu mít nárok na celých 6000,- Kč ročně nebo jenom za skutečně odpracované měsíce. Zaměstnavatel je malá organizace do 25 zaměstnanců. Předem Vám děkuji a přeji hezký zbytek večera.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den můj dotaz je následující:Může montážní…

Dobrý den můj dotaz je následující:Může montážní firma v oboru elektro prodat a instalovat vestavné kuchyňské spotřebiče s 5%DPH nebo musí být DPH 19%.Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.