Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Naše firma bude vyvážet dřevo do Německa, dřevo…

Naše firma bude vyvážet dřevo do Německa, dřevo nakupujeme od zdejších pěstitelů, jak to bude s DPH? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, když zakoupím nákladní auto na firmu …

Dobrý den, když zakoupím nákladní auto na firmu s.r.o. v Rakousku za 200 ti. Kč a vzapětí ho prodám se ziskem za 300 tis. Kč,1) podlehá tento prodej DPH, 2)když ano, tak z celé částky, nebo jen z rozdílu 100 tis? Děkuji.odpovídal(a): Redakce

Dozvěděla jsem se, že existují různá daňová…

Dozvěděla jsem se, že existují různá daňová zvýhodnění pro začínající podnikatele. Kde bych se o tomto dozvěděla více. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda platí…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda platí stále sazba základní náhrady za 1 km jízdy 3,50 Kč při použití osobního automobilu podnikatelem při pracovní cestě. Prosím, která vyhláška se tohoto problému týká. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, moje sestra je od března 2005 OSVČ,…

Dobrý den, moje sestra je od března 2005 OSVČ, ale pouze jako vedlejší příjem - jinak je studentkou vysoké školy (prezenční studium). Má povinnost přihlásit se na OSSZ a zdr. poj. a platit zálohy? Pokud ano, jak vysoké jsou zálohy? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám následující dotaz.Můj klient…

Dobrý den. Mám následující dotaz.Můj klient pobírá částečný invalidní důchod a podniká.Nyní byl na přezkoušení svého zdravotního stavu.Tento si zhoršil a byla mu přiznána a vyplacena částka 40000Kč,snad něco jako odškodné za špatný zdravotní stav. Podléhá tento příjem dle 586/1992 dani z příjmu či nikoliv.Za vaši odpověď děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Jsem OSVC a pracuji jako konzultant…

Dobry den, Jsem OSVC a pracuji jako konzultant pro softwarovou firmu, ktere fakturuji za vykonanou praci. V ramci prace jezdim na do zahranici. Firma mi proplaci cestovni vydaje, ale podminuje to zaslanim originalu uctu. Tyto vydaje tedy uplatnuje ve svem ucetnictvi firma, nikoli ja. Podle mych informaci je ale v CR nutne vykazat veskere kladne prirustky na uctu jako prijmy do danoveho zakladu. Je tedy pravda, ze musim takto refundovane cestovni vydaje v ucetnictvi deklarovat jako prijmy, prestoze to me prijmy nejsou? Existuje nejake reseni? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, mam dotaz k dani z prijmu a dani z…

dobry den, mam dotaz k dani z prijmu a dani z prevodu pri prodeji nemovitosti. Prodal jsem 2 nemovitosti - druzstevni byt a pozemek. Klicova vec: ziskane prostredky z obou prodeju pouziji na nakup noveho bytu. A) Prodal jsem druzstevni byt, resp. prevedl clenska prava v druzstvu za uplatu. Trvale bydleni zde bylo vice nez 5 let. A1) musim platit dan z prijmu ? A2) musim platit dan z prevodu 3% ? B) Prodal jsem pozemek, ktery vlastnim 2,5 roku. B1) musim platit dan z prijmu ? B2) musim platit dan z prevodu 3% ? Znovu zduraznuji, ze ziskane penize pouziji na uspokojeni bytove potreby. Dekuji za Vas cas.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu. Postavili jsme rodinný domek, do…

Prosím o radu. Postavili jsme rodinný domek, do kterého jsme se nastěhovali letos v červenci. byt, ve kterém jsme bydleli jsme odkoupili letos asi v dubnu. Po přestěhování do RD jsme si celá rodina vyřídili změnu trvalého bydliště a nyní jsme se rozhodli zakoupený byt prodat. můžeme využít možnosti neplatit daň z prodeje, (z příjmu), když peníze využijeme na řešení bytových potřeb, když jsme si v červnu zrušili trvalý pobyt v tomto bytě?? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem studentka VŠ a je mi 23 let,…

Dobrý den, jsem studentka VŠ a je mi 23 let, zajímá mě, kolik si mohu vydělat ročně peněz aniž bych musela odvádět daň z příjmů Děkujiodpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V roce 1992 jsem koupil domek pro…

Dobrý den. V roce 1992 jsem koupil domek pro podnikání, byl v desolátním stavu a tak jsem ho celý zrekonstruoval do roku 2002 jsem ho vedl v účetnictví u uplatňoval odpis. Od roku 2003 neuplatňuji odpis a není vedený v účetnictví, nyní mám možnost ho prodat ale samozřejmně za cenu, která je přimněřená nynějším cenám. Kolik budu platit daně. Finance chci použít k výstavbě RD a nákupu pozemku.


odpovídal(a): Redakce

Je při přechodu sdružení vlastníků nemovitosti …

Je při přechodu sdružení vlastníků nemovitosti (podílové vlastnictví nemovitosti) z r. 1997 na právnickou osobu- Společenství vlastníků byt. jednotek v letošním roce ihned bezpodmínečně přejít na podvojné účetnictví ve správě společných záležitostí domu?


odpovídal(a): Redakce

naše firma rozšířila činnost o polygrafii.…

naše firma rozšířila činnost o polygrafii. Tiskneme letáky, různé formuláře, žádné knihy s pevnou vazbou. zajímalo by mě, jestli můžeme materiál potřebný k tisku účtovat jako spotřebovaný materiál nebo musíme vést evidenci příjmu a výdaje veškerého materiálu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

CHTĚL BYCH SE ZEPTAT, JESTI MŮŽE ROZPOČTOVÁ…

CHTĚL BYCH SE ZEPTAT, JESTI MŮŽE ROZPOČTOVÁ ORGANIZACE, KTERÁ NEVYTVÁŘÍ ZISK, PŘISPÍVAT ZAMĚSTNANCŮM NA PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ A UPLATŇOVAT ALESPOŇ DAŇOVOU ÚLEVU NA SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ DAŇ. JEDNALO BY SE O PŘISPÍVÁNÍ Z PLATU A NE Z FKSP NEBO ZE SOCIÁLNÍCH FONDŮ. SE ZAMĚSTNANCI BY BYLA UZAVŘENA DOHODA , ŽE SOUHLASÍ, ABY ČÁSKA NAPŘ. 200,- KČ BYLA POŽITA NA PŘÍSPĚVEK PF.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s vyplácením mateřského příspěvku pokud mám dvě zaměstnání (HPP a dohodu o pracovní činnosti) a z obou je odváděno zdravotní i sociální pojištění. Budu mít nárok na vyplácení jedné nebo dvou částek?


odpovídal(a): Redakce

Musim jako drzitel prukazu ZTP tuto skutecnost…

Musim jako drzitel prukazu ZTP tuto skutecnost nahlasit zamestnavateli ? Ovlivni to nejak moje odecitatelne polozky ? (Jsem v castecnem invalidnim duchodu). Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem OSVČ 1rok. Jsem samoživitelka s 1…

Dobrý den. Jsem OSVČ 1rok. Jsem samoživitelka s 1 dítětem 9let. Do 1.7.05 jsem pobírala přídavky, soc. příspěvek, příspěvek na bydlení asi 2300,-. Není to sice moc,ale aspoň něco. Vydělám asi 7tis. čistého, jak se daří. Teď mi přišel dopis, že mi dávky zanítají, že pry mám měsiční příjem 11615,-. Tolik jsem neměla ani jednou za celou dobu co podnikám. Kde na to přišli a proč mi zamítli příspěvky?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych vědět jestli je vhodná doba…

Dobrý den,chtěl bych vědět jestli je vhodná doba na prodej akcii Českého Telecomu.Děkuji Jarda


odpovídal(a): Redakce

Dne 16.8. jste odpověděla, že min. mzda je 8.175,…

Dne 16.8. jste odpověděla, že min. mzda je 8.175,- Kč. Od kdy prosím? Já jsem se domnívala, že je to 7.185,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím jaká je minimální čistá mzda.…

Dobrý den, prosím jaká je minimální čistá mzda. DěkujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.