Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: manželé, každý FO,…

Dobrý den, prosím o radu: manželé, každý FO, vedou daňovou evidenci. Manžel má ve svém majetku vložený osobní automobil.Automobil využívá občas ke svému podnikání i manželka, dle procentního výpočtu podle ujetých km uplatňuje část odpisů, nákladů na provoz, pojištění, sil.daně + výdaje na PHM ve své daň.evidenci. Manžel nyní přerušil podnikání, manželka bude osobní automobil používat i nadále. 1) může manželka uplatňovat do svých výdajů odpisy, náklady na provoz apod. jako dříve, aniž by automobil převedla do svého majetku? 2) bude manžel i nadále plátcem sil.daně? 3) bude tato sil.daň výdajem manželky? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v září 2003 (nabytí právní moci) jsem…

Dobrý den, v září 2003 (nabytí právní moci) jsem zdědil po rodičích rodinný domek, který bych chtěl nějakým způsobem darovat nevlastní dceři s manželem. Prosím poraďte mi nejvýhodnější možnost. Ve zmiňovaném objektu jsem neměl nikdy trvalé bydliště, jsem pouze jejím vlastníkem. Velmi děkuji za pomoc.odpovídal(a): Redakce

Naše společnost má koncesi na provozování…

Naše společnost má koncesi na provozování nepravidelné osobní dopravy. Má při nákupu nového osobního automobilu pro poskytování této služby nárok na odpočet DPH? Pokud má nárok na odpočet DPH může toto vozidlo používat i pro vnitropodnikovou dopravu? Který § Zákona o DPH se na toto vztahuje?


odpovídal(a): Redakce

Chcela by som sa opytat ohladom DPH uvedeny…

Chcela by som sa opytat ohladom DPH uvedeny pripad. Slovensky podnikatel, ktory NIE je registrovany v SR ako platca DPH - vykonava stavebne prace na stavbe v CR pre spolocnost v CR, ktora je evidovana ako platca DPH v CR. Ako ma slovensky podikatel fakturovat vykonane prace? Bez DPH alebo je povinny sa registrovat ako platca DPH v CR a fakturovat s ceskou DPH? Dakujem.


odpovídal(a): Redakce

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak…

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak 2 az 3 roky?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, naše firma pronajímá některé kanceláře…

dobrý den, naše firma pronajímá některé kanceláře, vztahuje se k tomu DPH? Co je to finanční pronájem a patří to do této kategorie?děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam povinnost v pripade pronajmu chaty…

Dobry den, mam povinnost v pripade pronajmu chaty v osobnim vlastnictvi priznat tento prijem v Danovem priznani pro prijem FO? Jak je nutno tento prijem dolozit? Dekuji za Vasi odpoved!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jakou sazbu daně…

Dobrý den, prosím o radu, jakou sazbu daně uplatnit při vyúčtování stavebních prací v ústavu sociální péče - výměny podlah, SDK, bourání příček apod. Děkuji Vám.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,jsem studentka.Nyni pracuji mesic v…

Dobry den,jsem studentka.Nyni pracuji mesic v Nemecku.Jakou dan budu odvadet?Muzu si pak zazadat o vraceni?Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme 550000 Kč, které bychom chtěli…

Dobrý den, máme 550000 Kč, které bychom chtěli investovat v horizontu 2-5 let. Je lepší rozložit tuto částku do více fondů? Rozhodujeme se mezi službami KB , České spořitelny. Chtěli bychom také koupit nějaké akcie. Které byste nám v současnosti doporučil? Jaký je nejjednodušší nákup? Přes banku? Děkuji za odpověďodpovídal(a): Redakce

Dobrý Den! Jsem student , je mi 17 let a chtěl…

Dobrý Den! Jsem student , je mi 17 let a chtěl bych se zeptat kolik činí čistá mzda z 70 kč mzdy hrubé . předem děkuji !


odpovídal(a): Redakce

kolik je cista mzda z 1500

kolik je cista mzda z 1500


odpovídal(a): Redakce

V seznamu investičních společností registrovaných…

V seznamu investičních společností registrovaných v ČR je cca 50 subjektů z toho 32 v likvidaci. Jaký je důvod? Je to nějaká obecně platná praxe?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s akciemi Teplárny Ústí n.L. Chystá se tam fůze společností a zmíněná firma přestane existovat. Budou minoritní akcionáři vykoupeni a akcie této firmy stáhnuty s veřejného obchodování na BCPP? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem OSVC, mam bezny ucet u Ces.spor.…

Dobry den, jsem OSVC, mam bezny ucet u Ces.spor. pouzivam jej vsak jen minimalne,od zakazniku si nnechavam platit hotove. Mam v umyslu zakoupit si ojety vuz na leasing.Docetl jsem se, ze zrejme budu potrebovat vypis z bezneho uctu. Bude mit stav uctu rozhodujici vliv na uzavreni smlouvy? V pripade, ze ano, jakou hotovost, priblizne, je treba na uctu mit, aby bylo mozne uzavrit leasing na koupi vozu v hodnote asi 250000,-kc? Predem dekuji za odpoved. M.B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat:je lepší…

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat:je lepší investovat do duchodového pojištění nebo penzijní připojištění. Děkuji Standa


odpovídal(a): Redakce

Dotaz: Paní Sedláčková, děkuji Vám za odpověď a…

Dotaz: Paní Sedláčková, děkuji Vám za odpověď a prosím ještě o jednu radu. Pracovnice je t.č. na prodloužené mateřské dovolené do 3 let věku dítěte, tj. do 5.8.2005, původní smlouva před 4 lety sepsána na dobu neurčitou. Vzhledem k prázdninám (jsem OSVČ a provozuji bufet na VŠ, nyní 2 měsíce zavřeno) - mohu s pracovnicí ukončit pracovní poměr "po uplynutí sjednané doby"? Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den! V.O. X-NOD32Result: clean Odpověď: Dobrý den, pracovní poměr můžete se zaměstnankyní rozvázat až po ukončení rodičovské dovolené, kterou Vaše zaměstnankyně čerpá do věku 3 let dítěte. Následující pracovní den po ukončení rodičovské dovolené zaměstnankyně nastupuje zpět do práce a může s ní být pracovní poměr ukončen. Odpověděl: Sedláčková Andrea Velmi děkuji - ale jedná se o ukončení pracovního poměru "po uplynutí sjednané doby"? Dítě bude mít 3 roky 5.8.2005, je možno skončit tedy k tomuto dni? nebo k 6.8.2005? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověd: 1.Česká firma plátce DPH…

Prosím o odpověd: 1.Česká firma plátce DPH dodává zboží včetně montáže(instalace) madarské firmě rovněž plátce DPH.Instalace zboží je v místě madarské firmy na území Madarska.Domnívám se,že celá dodávka včetně montáže je fakturována českou firmou bez DPH. 2.Česká firma si ale na provedení instalace najala (zadala) další českou firmu rovněž plátce DPH.Jaká je fakturace mezi českými firmami,když je instalace(montáž) prováděna v Madarsku.Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem absolventem VŠ se zaměřením na…

Dobrý den, jsem absolventem VŠ se zaměřením na ekonomiku, řízení a finance a již 4. rokem se pohybuji mimo obor, ketrý jsem studoval. Rád bych se k němu určitým způsobem vrátil, láká mne prác daňového poradce či auditora. Mohl bych Vás poprosit o zaslání kontaktů, kde by bylo možné absolvovat rekvalifikační kurz, který by byl přípravou pro daňové, resp. auditorské zkoušky? Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Nejsem ani zaměstnaná ani OSVČ. Chtěla…

Dobrý den. Nejsem ani zaměstnaná ani OSVČ. Chtěla bych vědět jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním.Děkuji za odpověďPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.