Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nevím kam se mám s tímto dotazem…

Dobrý den, nevím kam se mám s tímto dotazem obrátit? Chtěl bych vědět jest-li doba v evidenci na úřadu práce se započítává do penze. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu, který…

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu, který se týká daňové uznatelnosti výdajů. Jsem fyz.osoba,vedu DE. Je pro mě zaplacená daň z příjmu FO, doplatek soc. a zdrav. pojištění za minulé zdaň. období, tedy r. 2004, daň.uznatelným výdajem? Děkuji.odpovídal(a): Redakce

mám takovou prosbu, chtěla bych se stát daňovým…

mám takovou prosbu, chtěla bych se stát daňovým poradce, ale vzhledem k tomu, že jsem samozivitelka nemohu odejit jen tak ze zaměstnání, pracuji ve statní správě jako správce daně a z vaseho serveru jsem dozvěla ze nemohu delat zkoušky, proč to nejde, když po vykonané zkoušce bych dala výpověď a živila se jako daňový poradce?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu při prodeji bytu v OV.Jako manželé…

Prosím o radu při prodeji bytu v OV.Jako manželé jsme prodali byt v SJM.V daňovém formuláři,který musíme vyplnit každý za sebe,je řečeno,že podíly manželů jsou stejné.Již název "společné",neurčuje podíl.Máme tedy k a ž d ý zaplatit ze získané částky od kupujícího 3%?Nebo tuto částku podělit dvěma a z ní pak každý zaplatit 3%?Děkuji Vám za vysvětlení.


odpovídal(a): Redakce

Jsem vnuk, do jaké skupiny pro výpočet dědické…

Jsem vnuk, do jaké skupiny pro výpočet dědické daně patřím? Domnívám se že do I. Je tomu tak?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám dotaz ohledně soukromého automobilu…

Dobrý den,mám dotaz ohledně soukromého automobilu,potřebovala jsem ho použít 5dní v roce k podnikání.Musím vypsat cesťák,ale nevím kolik dělá průměrná cena nafty pro tento rok.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zemřela mi matka, která nezanechala závěť. Jsme…

Zemřela mi matka, která nezanechala závěť. Jsme pozůstalé 2 dcery, předmětem dědictví je nemovitost v hodnote 1.200.000,- Kč a finanční prostředky na účtě ve výši 1.020.000,- Kč, kolik bude činit dědická daň každé.


odpovídal(a): Redakce

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v…

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v hodnotě 1.200.000,- Kč kolik bude činit daň dědická.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od fondu německého odškodnění …

Dobrý den, od fondu německého odškodnění (odškodnění válečných škod) jsme obdrželi určitou částku v Kč. Chceme vědět jest-li tato částka se zdaňuje a jakým způsobem? Děkujem předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske…

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske ostrovy ma vliv na DPH?Staci Faktura pro celní ucely?dekujiodpovídal(a): Redakce

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil…

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil pozemek k výstavbě rodinného domku. Financovat jej bude z 50% z prodeje družstevního bytu. Postavil jsem hrubou stavbu v tržní v hodnotě cca 1200 000. Jaké mne čekají daně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně…

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně dohadných položek. V r. 2004 jsem vytvořila větší dohad. položku než byl skutečný náklad - faktura přišla v červenci r. 2005. Jak provedu zúčtování dohad. položky a co vzniklý rozdíl. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, moje otazka: Ovlivni fakt registrace…

Dobry den, moje otazka: Ovlivni fakt registrace sidla spolecnosti s.r.o. v mem byte (zadny prijem z najmu, pouze schranka na postu), kde bydlim a na ktery mam hypotecni uver jako fyzicka osoba, moznost odecteni uroku z tohoto hypotecniho uveru od meho danoveho zakladu pro ucel DZP fyzicke osoby? Pokud ano, jak by se pocitala vyse uznatelnych uroku? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám takový…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám takový problém. Zpracovávám účetnictví OSVČ a tato osoba v roce 2004 odvedla chybně DPH z přijaté zálohy od právnické osoby ve výši 5%. DPH mělo být ve výši 19%. Jakým způsobem tuto zálohu dodanit? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, stala jsem se plátcem DPH, provozuji…

Dobrý den, stala jsem se plátcem DPH, provozuji činnost zajištění komparzistů pro natáčení. Kromě toho, že si účtuji provizi za zajištění, rovněž komparzisty vyplácím na základě Dohody o provedení práce. Musím platit DPH z celkové částky (tzn.provize+výplaty komparzistů) nebo budu odvádět DPH jen ze své provize a výplat komparzistů se to netýká? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím o odpověď. V roce 2000 jsme…

Dobrý den. Prosím o odpověď. V roce 2000 jsme koupili rodinný dům . Financování proběhlo formou úvěru na FO ( dva členové ve sdružení bez právní subjektivity).Pro celý dům jsme změnili účel užívání - na nebytové prostory. Jsme plátci DPH. V roce 2005 jsme úvěr doplatili. Během pětiletého období byly zde provedeny různé opravy a uplatněny v nákladech.Dům každým rokem odepisujeme.Jak postupovat při prodeji domu, abychom neplatili zbytečně vysoké daně? Je možné a vhodné převést tuto nemovitost do s.r.o.? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte vývoj japonského trhu všeobecně a vývoj indexu - např. Nikkei 300 ( výhled 6 m, 1 rok, 2 roky ) a jak z kurzového hlediska je rizikové investovat v JPY. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem zaměstnanec a uplatňuji u zaměstnavatele…

Jsem zaměstnanec a uplatňuji u zaměstnavatele daňový bonus na svou dceru studentku. Dcera od 1.7.2005 do konce roku bude pro mého zaměstnavatele pracovat na dohodu o provedení práce za 5000,-Kč měsíčně. 1)Mohu i nadále dostávat daňový bonus? 2) Je tento bonus závislý také na věku - v říjnu jí bude 18 let. 3) Jak ovlivní můj daňový bonus fakt, že podepíše prohlášení a uplatní i nezdanitelnou částku na studenta? (odvede tak 15% daň jen z 880,- Kč.) Prosím o odpoveď, protože naše mzdová účetní si neví rady a já bych pak nerada něco vracela. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Od 1.11.1998 mám uzavřené životní pojištění KZP1…

Od 1.11.1998 mám uzavřené životní pojištění KZP1 u IPB Pojišťovny, a.s. , u tohoho pojištění mám Vedlejší úrazové pojištění - riziková skupina 2, Limit TN(%) 1, progresivní plnění, násobek 1, limit DO (dní) 15, denní odškodné 100,- 24.8.2004 jsem utrpěl úraz - pracovní neschopnost je ukončena k 4.7.2005 1. kde získám formulář k ohlášení úrazu? 2. jak mám postupovat 3. Je správná úvaha, že za každý den pracovní neschopnosti počínaje 16-tým dnem dostanu 100,-Kč?


odpovídal(a): Redakce

Od 1.1.05 do 27.4.05 můj syn studoval na VŠ. Od…

Od 1.1.05 do 27.4.05 můj syn studoval na VŠ. Od 28.4.05 do 30.8. je veden na úřadu práce jako nezaměstnaný,podporu nepobírá neboť na ní nemá nárok. Nemá žádný jiný příjem.Od 1.9.05 bude opět studentem. Za kolik měsíců si v daň. přiznání mohu uplatnit daň.bonus? Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.