Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci se zeptat na moje povinnosti, v…

Dobry den, chci se zeptat na moje povinnosti, v pripade, ze jsem zamestnana a soucasne chci od 1.8. podnikat na zivnostensky list - sprostredkovani obchodu a sluzeb. Musim platit dalsi odvody jako zivnostnik? Kolik % z nakladu na bydleni v podnajmu si muzu odpocitat v ucetnictvi? Dekuji moc za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaké dokumenty jsou třeba, jestliže…

Dobrý den, jaké dokumenty jsou třeba, jestliže chce firma (české s.r.o) užívat v souvislosti s podnikáním osobní automobil patřící zahraničnímu majiteli? Je možné takovýto automobil užívat zdrarma? Pokud ano, jaké jsou případné daňové dopady? Děkujiodpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: Pokud v kameném…

Dobrý den, prosím o radu: Pokud v kameném obchodě zakoupím nějaké zboží a doma (později) zjistím, že ho nechci - mohu ho vrátit? Je prodávající povinen mi zboží vzít zpět a vrátit peníze? Pokud ano, prosím vás, o zaslání čísla zákona z kterého toto vyplývá. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pekný deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,…

Pekný deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, ako postupovať pri nasledovnom probléme: Sme plátcovia DPH na Slovensku. Česká firma nám polročne fakturuje nájom za sklad v Zlíne. /Na naše slovenské DIČ/. V roku 2004 sme sa 2.8.2004 zaregistrovali v Čechách ako platcovia DPH a bolo nám pridelené české DIČ. V roku 2004 sme dostali faktúru z Čiech za nájom skladu z dátumom zdaniteľného plnenia 31.7.2004. Keďže sme v tomto období ešte zaregistrovaní ako platcovia DPH v Čechách / štvrťročný plátca/, žiadali sme Finančný úrad Praha 1 o vrátenie DPH. Táto žiadosť bola zamietnutá. odkedy sme sa zaregistrovali v Čechách, neuskutočnili sme žiadne zdaniteľné plnenie pod českým DIČ. Za toto obdobie som neodovzdala žiadne daňové priznanie na český fin. úrad. V tomto období som sa dozvedela, že som mala podať daňové priznanie, aj keď sme nemali žiaden pohyb. Chcem sa poradiť, ako postupovať pri podaní dodatočného daňového priznania a ako sa vyhnúť sankciám za nepodanie daň. priznania. Pokiaľ viem, v zákone o DPH platnom v Čechách je nejaká klauzula o plošnom prominutí sankcií. Zároveň sa chcem spýtať, ak by nám fakturovali nájom za sklad na naše české DIČ, môžem si nárokovať vrátenie dane pod českým DIČ, ak tovar, ktorý máme uskladnený vˇčeskom sklade používam len na zdaniteľné plnenia v Čechách?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda a…

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda a jakým způsobem má vývoz vzorků do 3. země v nulové hodnětě vliv na DPH? Máme JSD kde je statická hodnota 0. Nejedná se o reklamní předměty. Pokud se jedná o dodání vzorků do EU pak stanovíme cenu obvyklou a přidaníme v ČR. Postupuje se obdobně i při vývozu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane doktore, prosím Vás o zodpovězení…

Vážený pane doktore, prosím Vás o zodpovězení následujícího dotazu: Mám zařazeno nákladní vozidlo v majetku firmy, které odpisuji. Pokud dám vozidlo na určitou dobu do depozita, musím za dobu, kdy je vozidlo v depozitu platit silniční daň? Mohu uplatnit celkovou výši ročních odpisů vozidla v plné výši? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.V jakém případě může být 5 % DPH u…

Dobrý den.V jakém případě může být 5 % DPH u projektové činnosti? Podle mého názoru jen u projektů bytů a rodinných domů. V ostatních případech by měla být základní sazba 19 % DPH. Předem děkuji za odpověď a přeji vám příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme příspěvková organizace, platci…

Dobrý den, jsme příspěvková organizace, platci DPH,osvobození dle par.61/e,f zákona o DPH. Pokud uzavřeme smlouvu o poskytnutí reklamy na akci,kterou pořádá naše organizace, je plnění, které plyne ze smlouvy o poskytnutí reklamy na tuto akci osvobozeno?Objednateli poskytneme defacto reklamní plochy a bude uveden na všech propagačních materiálech.Nemohla by se tato smlouva chápat stejně jako smlouvy o komerčním pronájmu?Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím poradte, když mám drobný majetek a na…

Prosím poradte, když mám drobný majetek a na faktuře rozepsanou montáž nebo dopravné zvlášť mám to přičíst k cene majetku nebo dát na služby? součet není více jak např. 20 tis.A co když je cena na Fa včetně montáže a dopravy?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý vecer,dekuji za minulou odpoved.Jeste bych…

Dobrý vecer,dekuji za minulou odpoved.Jeste bych potrebovala vedet-Danova evidence-zamestnanci pri vykonavani prace vyuzivaji sluzeb ubytovani v miste zakazky.Jak postupovat v tomto pripade,co je danove a co nedanove,co vsechno si mohu uplatnit do vydaju?Dekujiodpovídal(a): Redakce

Koupila jsem si domek a potřebuji vyměnit střechu…

Koupila jsem si domek a potřebuji vyměnit střechu. je mi 48let,jsem rozvedená,bezdětná,čistá mzda těsně nad 15.000,-Kč čistého,splácím ještě jeden rok leasing 4961,-Kč a půjčku 2500,-Kč měsíčně(ještě zbývá splatit 33.000,-). mám šanci získat úvěr u některé banky na financování střechy.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu …

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu Vojenské stavby invest. Lze akcii (byla vydána jedna v papírové formě) prodat? Existuje fond popř. co se stalo s jeho majetkem? Děkuji za odpověď. L.


odpovídal(a): Redakce

Domníváte se, že je vhodné odprodat akcie…

Domníváte se, že je vhodné odprodat akcie Českého telokomu za výkupní cenu nebo počkat s tím, že je zde předpoklad, že jejich cena v budoucnu poroste?


odpovídal(a): Redakce

Mohu přejít z jedné instituce (spořitelny,…

Mohu přejít z jedné instituce (spořitelny, pojišťovny) k jiné při spoření na penzijním připojištění, bez toho abych musel penzijní připojištění rušit a nechat si vyplati naspoenou částku??? Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, na účtu 342 vysí na straně MD platba…

Dobrý večer, na účtu 342 vysí na straně MD platba. Zjistila jsem, že je to přeplatek na dani za rok 2004.Očekávala jsem připsání platby na účet.Zjistila jsem však,že bývalá účetní podala žádost na FÚ o převedení přeplatku na dani na úhradu daně z příjmů právnických osob za rok 2004.Ta však byla zaplacena v plné výši.Poraďte mi prosím jak vše vyřešit.


odpovídal(a): Redakce

Před měsícem jsem poprvé nakoupil akcie jedné…

Před měsícem jsem poprvé nakoupil akcie jedné společnosti. Nyní bych je chtěl prodat. Po odečtení poplatků mně vznikne určitý zisk. Nevím jakým způsobem ho mám zdanit_ Jak by se to danilo kdybych se naopak dostal do ztráty ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsme malá organizace, DE, plátci DPH.…

Dobrý den. Jsme malá organizace, DE, plátci DPH. Zakoupili jsme travní sekačku za cca. 130 tis. a chceme ji odpisovat, ale na faktuře je uvedena jako žací stroj a dle SKP 29.32.20 jsou odpisovány v 1 odpis. skupině stroje mimo žací. Kam tedy zařadit a dle čeho odpisovat tzv. žací stroj, když její životnost je velmi omezená. Přímo do nákladů asi né ? Děkujeme za upřesnění. Tilia


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, muzu poprosit o radu, když jsem…

Dobry den, muzu poprosit o radu, když jsem zapsán v obchodním rejstříku a z důvodu propadu podnikatelské aktivity, je možné přejít na danovou evidenci z vedení učetnictví nebo musim nejdrive udelat vymaz z OŘ? děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně výplat společníkům…

Dobrý den, mám dotaz ohledně výplat společníkům při rozdělování zisku. Dva společníci jsou kanadské firmy se sídlemv Kanadě a jeden společník je FO trvale žijící v ČR. Jak se bude tento jejich příjem danit? Mám na mysli to, jestli si to společníci přiznají ve svých daňových přiznáních za rok 2005 a každý ve své zemi. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem student informatiky na VŠ,pobírám…

Dobrý den,jsem student informatiky na VŠ,pobírám sirotčí důchod,nevlastním živn.list.O prázdninách se mi naskytla příležitost vydělat si na tvorbě softwarového produktu částku 20 000,-Kč od nejmenované firmy. Můj přítel (živnostník) se mi nábidl,že částku zdaní,ale příjdu při tom zhruba o 30% (daň,soc. i zdrav.).Chtěl bych se zeptat na nejlepší způsob zdanění.Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.