Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chci koupit na splátky upgrade SW v…

Dobrý den. Chci koupit na splátky upgrade SW v ceně 63 000Kč. První splátka 30% a 12 splátek zbytek + navýšení. Vedu daňovou evidenci a nejsem plátce DPH. Mohu jednotlivé splátky dávat v daň. evidenci rovnou do nákladů? Jak musím evidovat daň. evidenci tento nehmotný majetek_? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ještě k mému dotazu prosím o sdělení,…

Dobrý den, ještě k mému dotazu prosím o sdělení, zda nemusím mít na pronájem mostu živnostenský list a zda se nemusí účtovat DPH. Pronájem jsem dosud účtoval jako FO. Děkuji "Dotaz: Dobrý den. Mám pronajatý most, který dále pronajímám pro umístění reklam. Mohu tyto příjmy danit jako příjem z pronájmu paragraf 9 a uplatňovat paušální náklady? Dosud jsem to tak dělal.Děkuji"odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím Vás o zodpovězení následující…

Dobrý den. Prosím Vás o zodpovězení následující otázky, týkající se poplatků za právní služby a soudních poplatků. Jsem plátce DPH, vedu DE. Moje firma má v Německu spor s dlužníkem. Jsem nucena vymáhat pohledávku soudní cestou, prostřednictvím zahraničního právního zástupce. Tento bude za svoje služby po mojí firmě požadovat odměnu. Dále bude nutné uhradit soudní poplatky. Jsou tyto dva náklady daňově uznatelnými výdaji ? Za Vaši odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vážení obchodní přátelé , n avinařském serveru…

Vážení obchodní přátelé , n avinařském serveru jsem se dočetl , že příjmy z prodeje archivního vína nepodléhají dani z příjmu.Např.v roce 2005 zakoupím mladé víno za cca 1000,-Kč a po 15 letech je prodám za cca 20.000,-Kč.Jsem povinen danit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jsem OSVČ, používám osobní automobil,…

Dobrý den! Jsem OSVČ, používám osobní automobil, pokud si budu účtovat náhrady za použití vozidla, mohu současně uplatnit jako cestovní náklady jízdenky (autobus,MHD)? K části klientů (Praha) jezdím MHD. Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Osoba provozuje ke své živnosti malou…

Dobrý den. Osoba provozuje ke své živnosti malou vodní elektrárnu-je spolumajitel. Každý elektrárnám fakturuje svoji polovinu. Dosud nebyl ani jeden plátce DPH. Nyní by se měl jeden z nich stát plátcem a FÚ mu tvrdí, že nelze aby jeden byl plátce a druhý ne./Elektrárny nic proti tomu nenamítají/. Nejsou žádné sdružení, pouze každý majetí polovinu a polovinu si fakturuje.Je nějaké schůdné řešení, krom toho, že mu na FÚ poradili aby svůj díl druhému odprodal? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentka VŠ a o prázdninách jsem si…

Jsem studentka VŠ a o prázdninách jsem si přivydělávala na brigádě.Agentura, u které jsem byla zaměstnaná za mě odvádí daně (smlouva-dohoda o provedení práce) a tak mi byla z výplaty ztržena určitá částka. V agentuře mi bylo řečeno, že si můžu požádat o vrácení daní.Chci se zeptat, je-li to opravdu možné, co k tomu potřebuji, popř. jaký formulář mám vyplnit.Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dostali jsme z DE fakturu za ubytování.Fakturu…

Dostali jsme z DE fakturu za ubytování.Fakturu jsme zaúčtovali s vratnou DPH a protože zde bylo vyčísleno i ubytování cizího pracovníka refakturovali jsme poměrnou část nákladů za tohoto pracovníka a.s.,které tento pracovník náležel.Vzniká v tento okamžik zdanitelné plnění za refakturaci a jsme povinni toto plnění na výstupu odvést?Všechny zúčastněné strany jsou plátci DPH.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, uvazujeme o koupi mensiho domku v…

Dobry den, uvazujeme o koupi mensiho domku v hodnote 1.800.000 Kc. S pritelem dosud nejsme svoji, proto chceme nemovitost koupit na spolecne vlastnictvi. Chteli jsme nemovitost financovat z hypoteky a castecne ze stavebniho sporeni. Dnes me zastupce SS navrhl financovat celou koupi ze stavebka. Podmínky se mi zdaji vyhodnejsi a flexibilnejsi, ale poprve jsem slysela o tak velkem uveru ze stavebniho sporeni. Chtela bych se zeptat zda je toto financovani opravdu vyhodne, nebo se mame rozhodout pro overenou bankovni hypoteku? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám pronajatý most, který dále…

Dobrý den. Mám pronajatý most, který dále pronajímám pro umístění reklam. Mohu tyto příjmy danit jako příjem z pronájmu paragraf 9 a uplatňovat paušální náklady? Dosud jsem to tak dělal.Děkujiodpovídal(a): Redakce

Ad prodej družstevního bytu: Děkuji za odpověď .…

Ad prodej družstevního bytu: Děkuji za odpověď . V RK mi radí, abych peníze z prodeje družstevního podílu investovala do jiného bytu, že je pak příjem osvobozen od daně z příjmu. Je to pravda? Jaké podmínky musím případně splnit? Kde je najdu? Děkuji. Kdybych se rozhodla, že na to prodám také chatu, kterou jsem před časem koupila, mohu proti zvýšení ceny uplatnit náklady, kterými jsem chatu zhodnotila? Jde mi o rozdíl v ceně, za kterou jsem chatu koupila a za kterou ji případně prodám, a jeho zdanění. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, Pracuji momentalne v zahranici a proto…

Vazeni, Pracuji momentalne v zahranici a proto se chci zeptat, jak je to se zdanenim prijmu, ktery jsem vydelala v zahranici, ale byla dan. residentem v CR. Do Irska jsem prijela min. rok v rijnu a zacala pracovat. Nedanili mi prijem - ted jsem zjistila, ze mi mel byt zdanen v CR a tak se chci zeptat, jestli musim podat dan. priznani ted - asi co nejdrive, protoze lhuta 31.3.05 uz byla a nebo to jde udelat az se zase vratim do CR... Co k tomu danovemu priznani potrebuju - byla jsem az do konce roku 2004 student a pracovala jsem v Cechach na 3 mesice u Bosche, tam mi prijem danili. Nevim, jestli treba nemuzu dolozit je prijem ze zahranici, nebo musim podat danovy priznani za cely rok. Dekuji moc za odpoved a pokud budete potrebovat jeste nejake doplnujici udaje, nevahejte se obratit na uvedeny email.


odpovídal(a): Redakce

fyzická osoba, hlavní činnost dovoz zahraniční…

fyzická osoba, hlavní činnost dovoz zahraniční literatury, kdy se stávám plátcem DPH?, pokud nesplňuji hranici, mohu se i tak stát plátcem DPH?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den. vlastním indexové akcie obchodované v…

dobrý den. vlastním indexové akcie obchodované v USA, příslušné právní předpisy jsem nastudoval, mám však jeden praktický dotaz. Jak prokážu při podání daňového přiznání na FÚ, že daň z dividendy byla již sražena u zdroje, t.j. v USA, a tudíž nárokovat její prominutí v ČR? Stačí výpis transakcí od tuzemského brokera, kde je toto zdanění uvedeno?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o zodpovězení na otázku,kolik si…

Dobrý den,prosím o zodpovězení na otázku,kolik si mužu vydělat za (měsíc a také celkově za rok) hrubého, aby to nemusel přiznávát ke zdanění.(Jsem rentista pobíram rentu a toho času jsem v evidenci na ÚP,jako uchazeč o zaměstnání a teď jsem podepsal dohodu o provedení práce s jiným zaměstnavatelem. A ještě bych prosil vysvětlit ,jakým způsobem se budou dokládat příjmy při uplatnění společného zdanění manželů(tzn.já budu dokládat můj příjem zaměstnavateli od manželky a naopak?Děkuji za odpovědi přejí hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Pani A prodala v roce 2003 panu B garaz do…

Pani A prodala v roce 2003 panu B garaz do osobniho vlastnictvi. Do dnesni doby nezaplatila dan z prevodu nemovitosti. Jako rucitel je zde pan B(jestli to chapu dobre) a ruci tedy za zaplaceni teto dane. Ten vsak zatim za pani A dan take nezaplatil. Dan tudiz neni do dnesniho dne zaplacena. V roce 2005 prodal pan B tuto garaz panu C. Dotaz: Prechazi na pana C tedy i povinnost zaplatit dan z prevodu nemovitosti, ktera zustava jeste po pani A? Nemam na mysli dan z prevodu nemovitosti, ktera vznikne prodejem od pana B na pana C, ale jeste tu pri prodeji od pani A na pan B. Predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Náš rodinný čistý příjem je cca 40.000 Kč/měsíc.…

Náš rodinný čistý příjem je cca 40.000 Kč/měsíc. Máme 2 děti ve věku 11 a 14 let. Jaké je optimální procento úspor a různých splátek vztažené k příjmům ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych si založit stavební spoření…

Dobrý den, chtěl bych si založit stavební spoření. Nechci úvěr, jenom čistě spořit. Chci 8 státních podpor a každý rok uložím 20.000 Kč. Která spořitelna dává dnes nejlepší úročení a jakou cílovou částku zvolit ? Děkuji. KD.


odpovídal(a): Redakce

mám dotaz ohledně životního pojištění,které jsem…

mám dotaz ohledně životního pojištění,které jsem již uzavřela,platila 2 měsíce a poté jsem neměla peníze a tudíž neplatila smlouva mi byla po 6 měs. vypovězena a pojišťovna požaduje peníze za období kdy jsem neplatila,má na to nárok?


odpovídal(a): Redakce

Mám stavební spoření u Buřinky s cílovou částkou…

Mám stavební spoření u Buřinky s cílovou částkou 130000 Kč dle staré smlouvy. Mám naspořeno 120000, cyklus je již ukončen. Úvěr nepotřebuji. Chci pokračovat ve spoření s časovým cílem 3 let. Otázka zní: Navýšit cílovou částku a pokračovat dle nových podmínek (pokles úročení na 2%) nebo uzavřít novou smlouvu dle novelizovaného zákona a peníze z původní smlouvy investovat jinak se stejným rizikem? Která z variant se jeví finančně výnosnějšíPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.