Poradenství z oblasti pojištění

Potřebujete poradit s pojištěním? Máte-li problém týkající se pojištění vašeho automobilu, domácnosti, odpovědnosti či vaší osoby, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na otázky z oblasti životního a majetkového pojištění, tj.:

  • Kapitálového a investičního životního pojištění
  • Cestovního pojištění
  • Úrazového pojištění
  • Povinného ručení
  • Havarijního pojištění
  • Pojištění domácnosti, aj.


V případě, že chcete poradit v oblasti:

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se optat,měla jsem…

Dobrý den, chtěla bych se optat,měla jsem uzavřené úrazové pojištění u Koop,kde jsem měla v roce 2014 úraz na kole,poté mi byla vyplacena částka a před rokem jsme si úrazové pojištění zrušila a přešla jsem k jiné pojištovně.Důvod,ale mého dotazu je:že od toho úrazu 2014,jsem měla bolesti a problemy s kolenem,které se teď řešily Artroskopii,PN,rhb.Mohu jěště zažádat o zpětné plnění?Děkuji moc za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chtela jsem se zeptat. Jsem v pracovni…

Dobry den. Chtela jsem se zeptat. Jsem v pracovni neschopnosti,manzel chodi do prace a onemocnelo nam dite. Muzu s nemocnym ditetem k lekari v pracovni neschopnosti. Vychazky mam odpoledne ale nase detska lekarka ordinuje jen dopoledne. Dekuji za odpoved. Vargovaodpovídal(a): Redakce

Sleva na povinné ručení a její vrácení

Dobrý den,mám sjednané povinné ručení od 12.7 2014. od ČPP,ve smlouvě mám,že pokud budu mít pojistnou událost během 3 let,musím vrátit slevy který mi byli uplatněný,je to 15%,ve smlouvě mám,povinné ručení před slevou 6000 kč,dá se to nějak vyočítat kolik budu vracet,pojištovna mi to ještě nespočítala a já to potřebuji vědět dříve.děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Pojišťovák nabízí vylepšená nevýhodné smlouvy

Změna tarifu IŽP u AXA - Dobrý den, mám již 8 let uzavřeno pojištění Comfort Plus u AXA (tarif 100). Nedávno mne navštívil obchodní zástupce AXA, že se chtějí starat o svěřence, kteří uzavřeli staré nevýhodné smlouvy, a že teď mají nový produkt Kumulativ Max a převedou mi moje stávající jednotky v hodnotě odkupného na nový tarif. Ptám se prosím, jestli je tato změna opravdu výhodná? Samozřejmě je odkup menší, než co se celkově nahromadilo, takže nějaký nárůst investice se zatím nekonal. Nicméně, pokud to chápu správně, tak budu podruhé platit vstupní poplatky spojené s novým tarifem (v tomto případě 2 roky). Jsou tam sice nově nějaké bonusy, které pojišťovna vyplácí a ty by měly za celou dobu pojištění postupně pokrýt vstupní poplatek. Tabulky, které mi obchodník ukazoval samozřejmě vypadají mnohem lépe, co do investic, ale nějak těm číslům příliš nevěřím. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jak vybrat cestovní pojištění?

Zdravím. Může mě někdo prosím poradit vhodné cestovko na hory? Jedu s prarodiči na vysokohorskou túru do Alp, vypadá to jak na skialpy, tak na samostatné lyžování a potřebuju nás pojistit, kdyby náhodou…Hlavně je pro mě důležité, aby pojišťovna kryla úrazy, které se tam můžou stát. Rodiče jsou roč. narození 1949 a 1950, já jsem 1971. Děkuji za odpověď, Martin Možný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat jsem spoluvlastník…

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat jsem spoluvlastník nemovitosti a zahrádky s podílem 1/4 Vzhledem ke zdravotním problémům jsem si před rokem sehnal bezbarierový byt a v nemovitosti jež jsem spoluvlastníkem již nebydlím.Dva zbylí spoluvlastníci se domluvily zrušili pojištění nemovitosti jež byla léta zavedena prý s důvodu, že je drahá. Sjednali si novou ,kde mi nechtějí ukázat, říci o jakou jde ,že prý tam nebydlím ať si sjednám svou. Podle pojišťovacích agentur v případě poj. události platí jenom jedna smlouva.Na pozemku zahrádky prý pronajali stavební firmě ,která si tam postaví na pozemku buňky k nedaleké stavební činnosti. Tak mi to bylo sděleno, prý mi potom nic není protože tam nebydlím ať se o to nestarám.Dále provádí různé stavební úpravy je pravda,že mne zatím neoslovili s finanční účastí.Jsem plně invalidní takže s financemi by to stejně bylo slabé. Chci se zeptat i kyž oni jsou ve většině tak zda je v pořádku že mne o ničem neinformují. Nehrozí mi nějaké zbavení vlastnických práv, s důvodu nemožnosti ovlivňování dění na spolumajetku. A má smysl abych si pojistil svůj podíl nemovitosti.Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Jsem pracující důchodce, nemám problém s daněmi,…

Jsem pracující důchodce, nemám problém s daněmi, ale se zdravotním pojištěním. Před mnoha lety jsem byl autorem českých odborných publikací a za to mi DILIA ročně posílá asi 2500 Kč. Pro přiznání daně je to částka pod hranicí evidence, musím ale za tyto peníze platit zdravotní a sociální pojištění? Vždyť já už pro to teď žádnou práci nevykonávám, proč si za ni mám dnes platit pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Důsledky ukončení životního pojištění

Dobrý den. Syn má sjednáno ŽP u jisté pojišťovny. Na pojištění mu přispíval zaměstnavatel do 30.11.2015, od 1.12.2015 má syn nového zaměstnavatele,bez příspěvku zaměstnavatele.Tuto změnu syn ŽP nahlásil,je doloženo písemně.Syn nadále ŽP hradí, avšak jeho úhrada, byť je odesílána ze synova účtu, je zařazena jako příspěvek zaměstnavatele a přebytek pak jako platba zaměstnance(poměrně menší, než byla stanovena).Tím pádem vzniká synovi dluh na platbě ŽP za jeho osobu a pojišťovna se nepochopitelně domáhá úhrady dluhu, který stále narůstá.Syn je v kontaktu s ŽP, ta však není schopna vzniklou situaci pochopit, řešit a změnit nastavení úhrady - bez příspěvku zaměstnavatele. Jaký dopad by měla ta skutečnost, že vzhledem k stálým problémům s ŽP by syn vypověděl u této pojišťovny (NN) smlouvu.ŽP je se státním příspěvkem.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DPČ a sociální a zdravotní pojištění

Dobrý den. 1.9.2016 jsem přes agenturu nastoupila jako skladový operátor do firmy DHL. Smlouva je vedena jako dohoda o pracovní činnosti na 20 hodin týdně,ale ve skutečnosti se tam pracuje na směny ranní,odpolední,noční. Agentura je jen zprostředkovatelem práce pro firmy. Pracovala jsem do 16 září a od 19.9. mám pracovní neschopnost.Vím že do 14 dní bude výplata za nemocenskou pojmuta jako náhrada mzdy a to končilo do 3.10.Od 4.10 jsem dále v pracovní neschopnosti,na kontrolu mám přijít až 31.10,bohužel jsem si zjistila že vůbec agentura nás nepřihlásila na zdravotní a sociální pojišťovně,takže nemám hrazeno ani jedno. Volala jsem na úřad práce a tam mě bylo řečeno,abych ukončila pracovní neschopnost a zaplatila si pojištění sama a agentuře dala výpověď a poté se přihlásila na úřadě práce. Mám zdravotní problémy a nevím co tedy teď udělat,můžete mě prosím poradit co udělat . Děkuji


odpovídal(a): Redakce

V kolika letech mohu zažádat o důchod?

Dobrý den, je mi 55 let mám odslouženo 20 let v armádě a z toho 15 let v první skupině a 16 let v civilním zaměstnání. V kolika letech mohu zažádat o důchod? Děkuji za odpověď.odpovídal(a): Redakce

Pojistka pro případ hospitalizace

Dobrý den, zjistila jsem, že mě čeká plánovaná hospitalizace a následná pracovní neschopnost. Je možné se někde připojistit a zajistit si tak náhradu ušlé mzdy? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Pracovní smlouva

Dobrý den, Mám možnost změnit pracovní poměr k 1.1., ale v návrhu pracovní smlouvy stojí od 2.1., protože 1.1. je státní svátek a zároveň neděle. Jaký mám nárok, aby potencionální zaměstnavatel upravil datum ve smlouvě na 1.1.? Jedná se mi právě kontinuální zaplacení zdravotního a sociálního pojištění. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, O.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění nutné k hypotéce. Nekalé praktiky?

Dobrý den, mám následující dotaz ohledně pojištění. Bratr si chtěl žádat o hypotéku, sjednal si tedy na doporučení schůzku s paní Švarcovou. Ta mu na schůzce sdělila, že si k hypotéce musí sjednat ještě životní pojištění od ní resp. firmy, kterou zastupuje, že je to podmínkou získání hypotéky. Bratr ale již životní pojištění měl a to na více rizik i vyšší pojistnou částku na smrt. Paní Švarcová mu však sdělila, že toto je nedostačující a smlouva se musí vypovědět. Bratrovi tedy připravila výpověď, ta ale bohužel byla napsaná špatně a stávající pojišťovna ji neakceptovala a smlouvy mu tedy teď běží 2. Na nové smlouvě od paní Švarcové má bratr limit na smrt 100.000 Kč + invaliditu, hypotéka byla na 1.000.000. Kč a o vinkulaci zde není ani zmínka, měla jsem za to, že pro vinkulaci je rozhodující pojistná částka na smrt. Za další má na smlouvě nově pojistné 1400 Kč, ale když sečtu částky za rizika na smlouvě dělá to cca 900 Kč. Za další jsme si na smlouvě nového životního pojištění všimli, že jako zprostředkovatel tam nefiguruje paní Švarcová, ale její syn pan Švarc. Paní Švarcové se bratr na tento fakt dotazoval a dostal pouze odpověď, že sice registraci u ČNB nemá, ale je dostatečně proškolena. Nevím nějak se mi celá situace nezdá, můžete mi sdělit, jestli vůbec paní Švarcová byla oprávněna sjednávat pojištění mého bratra. Děkuji za Váš čas a názor


odpovídal(a): Redakce

Výpočet plnění u trvalých následků

Dobrý den, rád bych se zeptal na výpočet plnění u trvalých následků u české pojišťovny - konkrétně u jizvy na obličeji: 010 - Jizvy v obličeji a na krku nad 2 cm za každý další 1 cm 0,5 %. Jizva má cca 4cm a je široká cca 2mm. Ve smlouvě mám uvedeno: Pojistná částka za trvalé následky úrazu 400 000 Kč Pojistná částka za trvalé následky úrazu včetně progresivního plnění za trvalé následky úrazu 2 000 000 Kč Denní plnění za dobu nezbytného léčení úrazu (15) 100 Kč Je možné že za jizvu která je takhle velká, vystouplá a je na první pohled vidět dostanu pouhých 6000kč. Když za pojistku platím měsíčně 1520kč. To mi přijde dost směšné. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Pojistník u pojištění nemovitosti

Přítel vlastní RD,ale má německé občanství.Vroce 2004 uzavřel pojištění nemovitostí k tomuto RD, ale jako Němec ji nemohl uzavřít na svéjméno, ale na jméno svého známého. Včera se dozvěděl, že už je to jinak a že smlouvu může uzavřít jen vlastník uvedený v katastru nemovitostí, a dříve uvedená smlouva z r2004 je neplatná. Ráda bych věděla jak to doopravdy je. Děkuji Konečná


odpovídal(a): Redakce

Havarijní pojištění mimo pozemní komunikaci

Dobrý den, máme havarijní pojištění (havárie, živel, krádež). Couvala jsem a narazila jsem do zdi u babičky není to pozemní komunikace, ale soukromý pozemek. Zajímá mě, jestli se to vztahuje do havarijního pojištění, kde by jsme měli spoluúčast. děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění odpovědnosti nájemníka

Dobrý den, Měl bych otázku ohledně pojištění osobní zodpovědnosti. Stěhuji se do pronájmu, kde majitelé mají byt i celý dům v osobním vlastnictví. Ve smlouvě požadují aby si nájemník do čtrnácti dnů od nastěhování zařídil pojištění osobní zodpovědnosti. Můj dotaz tedy je: Mají právo to požadovat?


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotnípojištění při práci na Slovens

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním v případě, že bych zaměstnaná na Slovensku? Musela bych platit sociální a zdravotní pojištění v ČR nebo to platí zaměstnavatel na Slovensku? S pozdravem Monika


odpovídal(a): Redakce

"Převod" pojištění k jiné pojišťovně

Dobrý den, dovolím se zeptat. Mám u pojišťovny poskytující ŽP sjednané životní pojištění typu investiční, zejména za účelem daňových odpočtů a tvoření finanční rezervy. Počátek 2005, přerušení plateb 2013 - osobní nepříznivá finanční situace. Mám snahu si v pojišťovně obnovit placení, zatím bez výsledku z jejich strany. Chtěla bych se dotázat. Mám ze zákona nárok na to, převést si "životní pojištění" k jinému subjektu, pokračovat v něm, aniž by tím u mne došlo k nějaké ztrátě plynoucí z jejího vedení? Tzn. zaplatím pouze (předpokládám) storno poplatky u dané pojišťovny? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet zdravotního pojištění

Dobrý den, chtěl bych si vzít neplacené volno na 10 dní a potřeboval bych vědět jak si spočítat kolik budu muset zaplatit na zdravotním pojištění. Měsíčně si vydělám cca 14500 Kč. Děkuji za odpovědiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.