Prosím o radu: Mám uzavřeno stav. spoření od 31…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 16.11.2001 22:21


Prosím o radu: Mám uzavřeno stav. spoření od 31.7.1994, tarif 104 N na 163.000 Kč.u Stavební pořitelny Wustenrot.6.6.2001 byla zvýšena cílová částka na 300.000. K 31.12.2000 činil stav mého konta 117.091 Kč a hodnotící číslo 915. 28.6.2001 jsem odeslala na toto stav.spoření ještě 15.000 Kč. Jelikož jsem podnikatelka a můj příjem z podnikání byl za rok 1999 ve ztrátě. r.2000 byl základ daně po odečtení zaplacené daně z příjmu 70000.V roce 2001 bude také asi 70000. Jsem svobodná,je mi 27 let, bezdětná.Bude mi tento můj příjem stačit na vzítí si normálního úvěru k 30.6.2002? Asi ještě musím něco vložit. Když nestačí, mohu mít soventní ručitele? Nebude lepší dát na tuto smlouvu k 31.12.2001 výpověď, vybrat peníze cca 132.ooo Po 5 letech mám nárok a jít do jiné stav. spořitelny, třeba VSS nebo vámi nabízenou CS stav.spořitelnu, tyto peníze z Wustwnrotu vložit buď na 20/80 nebo na 40/60 u VSS a vzít si příslušný výhodný meziúvěr?Podmínkou ale je,že svůj příjem musím nahradit solventnimi ručiteli. Potřebuji totiž brzy bydlet ve svým cca za 300-400 000 a mám pocit, že plán, že k 30.6.2002 budu mít nachystanou smlouvu na normální úvěr 300 000 se mi nepodaří splnit kvůli mé nesolventnosti. Stačí toto zadání dotazu nebo je třeba doplnění? Myslím si, že není velký rozdíl mezi 6% normálním úvěrem a co teď nabízíte meziúvěr do 8%. Děkuji a čekám radu ať mohu ještě něco podniknout ve Wustenrotu, když bych chtěla peníze, tak bych musím dát výpověď do 31.12.2001. Žáčková Božena.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 16.11.2001 22:22


Na Vaši rozsáhlou otázku je velmi jednoduchá odpověď. Samozřejmě, že si můžete vzít úvěr ze stavebního spoření. V případě, že spořitelna posoudí Váš příjem jako nedostačující pak můžete využít tzv. přistupitelů dluhu, kteří Vám posílí Vaši bonitu a zajistí tak splacení úvěru. Doporučuji navštívit příslušnou stavební spořitelnu a nechat si předběžně zpracovat žádost o úvěr a provést předběžnou kontrolu Vaší bonity. Pak se můžete rozhodnout pro jinou variantu.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

OBZP a DPP nad 10.000Kč a zdravotní pojištění

Dobrý den, V současné době si dávám pauzu od studia a jsem tedy dočasně OBZP, tudíž si platím zdravotní pojištění sám. Teď jsem si ale našel brigádu na DPP a potřebuji se ujistit, jak to je s výdělkem za měsíc nad 10.000Kč. Řekněme, že nemám podepsané prohlášení k dani a teď za březen si vydělám 10.001Kč a do 8.4. mám poslat peníze zdravotní pojišťovně, v tomto případě se pojištění automaticky strhává z celkového výdělku a já už to nemusím dále řešit, správně? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek zaměstnavatele na DPS nebo IŽP

Dobrý den Rád bych se zeptal zda je někde stanoveno, že zaměstnanec má právo si vybrat do jakého finančního produktu mu bude zaměstnavatel přispívat, nebo je to plně na zaměstnavateli rozhodnout kam příspěvek půjde. (DPS nebo IŽP) . Popřípadě prosím o odkaz na zákon,nebo platná nařízení. DěkujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.