Změna pojistné smlouvy, nízké pojistné částky

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 17.03.2010 13:55


Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem ohledně investičního životního pojištění. Manžel měl dva roky uzavřené pojištění na dobu 40let, s částkami 50 000kč pro případ smrti, 100 000 kč smrt následkem úrazu, 100 000 kč trvalé následky úrazu, 100 000 kč tělesné poškození úrazem. Měsíčně platil 1300kč. Bohužel nám finanční poradce poradit smlouvu vypovědět, že jsou ty částky špatně vypočítané a uzavřel smlouvu novou, s částkami 200 000 kč pro připad smrti, 1 000 000 kč smrt následkem úrazu, 400 000 kč trvalé následky úrazu, plná invalidita 15 000kč. Měsíčně tedy platí 1200kč. Nyní jsme zjistili, že budeme muset doplácet daně, které si na první pojistku odepsal a také jsme zjistili, že existuje možnost smlouvu jen přerušit nebo převést do stavu bez placení, není nutné ji ukončovat. Požádali jsme tedy o obnovení původní pojistky a bylo nám vyhověno. Nyní ale má manžel pojistky dvě. Jak bychom měli dále postupovat? JE lepší nechat si pouze upravit částky na původní pojistné smlouvě a tu novou přerušit nebo převést do stavu bez placení? Jaký je mezi přerušením a předevedním do stavu bez placení rozdíl? Jsou vůbec sjdnané částky vhodně zvolené? Děkuji za odpověď

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 18.03.2010 08:38


Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Byl to opravdu finanční poradce nebo jen prodejce? Není mi jasné, proč nemohl Vašemu manželovi navýšit pojistné částky u jeho původní smlouvy. Provize? Dopuručuji obezřetně vybírat osoby finančních poradců. Takto si totiž může říkat každý.

Co se týče dalšího postupu, záleží na Vašich prioritách, především výše pojistné ochrany. Dá se souhlasit s tím, že výše pojistné ochrany 50 000 Kč v případě smrti je celkem směšná. Chcete-li pokračovat ve starší smlouvě, rozhodně ji upravte. Co se týče té nové, určitě Vám nejlíp poradí přímo v pojišťovně jaké s ní máte v současné době možnosti. Stojí i za zvážení, zda by nebylo nejlepší ji úplně zrušit. Jelikož ji máte jen chvíli, nebude to pro Vás velká ztráta. Pokud ji stihnete vypovědět v zákonné lhůtě 2 měsíců od uzavření, dostanete zaplacené pojistné dokonce zpět.

Přeji pěkný den


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.