Zrušení v 2měsíční lhůtě

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 13.07.2009 18:03


Hezký den všem, ráda bych se obrátila s dotazem ohledně ukončení pojistné smlouvy a založení smlouvy nové u stejné pojišťovny tj. Kooperativa. K 1/3 09 jsem uzavřela smlouvu s pojišť.agentem na produdkt invest.život. pojištění 6BN. Dne 6/4 09 pojišťovna obdržela žádost o ukončení pojistné smlouvy a převedení prvního zaplaceného pojistného ve výši 1. 500 Kč na smlouvu novou, kterou jsem uzavírala s jiným pojišť. agentem na produkt o stupeň nižší tj. 5BN. Pojistná smlouva 6BN zanikla výpovědí do 2 měsíců od sjednání ke dni 15/4 09 (viz písemné vyjádření od Kooperativy). Háček je v tom, že mi z prvního zaplaceného pojistného vrátí pouze 49 Kč!! I když jsem dodržela výpovědní lhůtu 2 měsíců a zůstala jsem nadále klientem Kooperativy?!Celá kapitálová hodnota nebyla tak převedena na novou smlouvu s tím, že počátkem každého měsíce jsou hrazeny poplatky za pojistné riziko pro případ smrti, pro případ pobytu v nemocnici a za vedení účtu a dále náklady spojené s uzavřením pojistné smlouvy. Kooperativa se odvolává, že pojistitel má nárok na poplatky za celý měsíc (březen+duben09) v němž došlo k zániku tohoto pojištění (viz písemné vyjádření k 1/7 09), ale já změnila pouze produkt nikoli pojišťovnu. Má tedy skutečně Kooperativa nárok mi převést na smlouvu 5BN pouze částku 49 Kč namísto 1 500 Kč? Děkuji moc za Vaši odpověď. Dagmar Šp.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 14.07.2009 13:33


Dobrý den, děkujeme za dotaz. Bohužel Vás asi nepotěším. Pojišťovna má ze zákona právo na pojistné, pokud Vám poskytla pojistnou ochranu (ve Vašem případě Vám ji poskytla od 1.3. do 15.4. 2009). Navíc každá nová pojistná smlouva je poměrně nákladnou záležitostí, přičemž veškeré tyto náklady jdou na Váš vrub jakožto klienta, i když se jedná jen o změnu produktu a ne o změnu instituce. Vaši pojišťovací agenti Vás o tom měli informovat. Tudíž je možné, že po odečtení částky za pojistnou ochranu a poplatky Vám nezbyde nic. S pozdravem Marie Žáková


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.