Výpověď smlouvy

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 20.05.2008 19:52


Dobrý den. Nechal jsem se přemluvit k životnímu pojištění u kooperativy, teď toho lituji a rád bych smlouvu ukončil. Pojišťovna po mě chce úhradu pojistného do konce období(ještě nemám zaplaceno) to je do března 2009. Musím částku určitě uhradit, nešlo by to nějak obejít? děkuji za odpověď

Odpověď: odpovídal(a): Elena Ondrová , 22.05.2008 13:48


Dobrý den, z vašeho dotazu není zřejmé kdy jste smlouvu uzavřel, ale pokud to bylo nyní, tj. ne více než před dvěma měsíci, potom byste mohl uplatnit § 22 zákona o pojistné smlouvě:" (1) Je-li sjednáno soukromé pojištění s běžným pojistným, zaniká soukromé pojištění výpovědí pojistitele nebo pojistníka ke konci pojistného období; výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období, jinak je neplatná. (2) Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká." V opačném případě, je třeba smlouvu vypovědět dle bodu (1) a bohužel zaplatit pojistné za daný rok.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.




Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

OBZP a DPP nad 10.000Kč a zdravotní pojištění

Dobrý den, V současné době si dávám pauzu od studia a jsem tedy dočasně OBZP, tudíž si platím zdravotní pojištění sám. Teď jsem si ale našel brigádu na DPP a potřebuji se ujistit, jak to je s výdělkem za měsíc nad 10.000Kč. Řekněme, že nemám podepsané prohlášení k dani a teď za březen si vydělám 10.001Kč a do 8.4. mám poslat peníze zdravotní pojišťovně, v tomto případě se pojištění automaticky strhává z celkového výdělku a já už to nemusím dále řešit, správně? Děkuji za odpověď



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.