Dobrý den, mám prosbu, můžete zhodnotit naše…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 11.02.2007 18:48


Dobrý den, mám prosbu, můžete zhodnotit naše čerstvě uzavřené pojistky (vážně uvažuji o jejich zrušení ). Krátce po uzavření těchto smluv nám výrazně poklesl měsíční příjem a mám také pochybnosti o výhodnosti. 1.Životní pojištění pro případ dožití 81 DV za běžné pojistné - Kooperativa pojistná doba 29 let pojištění pro případ dožití 246 104 Kč/ měs. 600 Kč, pojištění pro případ úrazu nesjednáno V podstatě se jedná asi jen o spoření s malým rizikem i výnosem. 2. KZP komplet univ. živ. pojištění 1.000 Kč měsíčně od 1.11.2006 do 1.11.2041 pro případ smrti 300.000kč, vážné choroby 100.000 kč, invalitida následkem úrazu 500.000, smrt následkem úrazu 200.000, trvalé následkyúrazu 200.000 od 1% poškození s progresivním plněním Není výrazně levnější obyčejná úrazová pojistka? a případně nechat životku taky především na spoření bez připojištění úrazu. U této pojistky lze údajně využívat mimořádné vklady a výběry s úrokem cca 4%. Tyto dva druhy pojistek nám vnutil na mě, manželku i na 16letého syna. Celkem tedy 6 pojistek. Již jsem se rozhodl, zrušit na syna obě pojistky a uzavřít mu úrazovku, ale nevím, co dál zrušit a co případně ponechat a platit 30 let. Vše jsme uzavřeli 1.11.2006 a zaplatili jsme pouze 1. splátku. Výpověď je zřejmě 6 týdnů, takže budeme dlužit cca 20.000 Kč dvěm pojišťovnám. Jak jsou důslední s vymáháním dlužného pojistného? Tyto pojistky nám vnutil pracovník ZPF akademie, byl dost přesvědčivý a doporučil nám ho kamarád, ale potom, co jsem četl na netu, tak se to nezdá příliš výhodné. Tak nevím, jestli zrušit vše a spořit např. přes Conseq, Pioneer, kde jsou určitě nižší naklady a uzavřít úrazové poj. nebo nechat 1 životku na mě a na manželku kvůli daňovým odpisům. Jak vlastně přepočítají pojišťovny naspořené peníze při přechodu na EUR? Prosím o brzkou odpověď a s pozdravem Pavel Tomsa

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 15.02.2007 09:47


Dobrý den, obávám se, že Vám nemohu dát konkrétní odpověď. Na to neznám všechny potřebné informace (např. výše příjmu domácnosti, výše případných úvěrů, atd.). Cílem životního pojištění by mělo být finančně zajistit osoby blízké (manželku, děti) v případě smrti. Proto mít uzavřeno životní pojištění není na škodu, už třeba kvůli Vámi zmíněné možnosti odpočtu. Ovšem mít 2 životní pojistky je podle mého názoru zbytečný luxus. Mnohdy opravdu stačí uzavřít úrazové pojištění a kombinovat jej s některým ze spořících či investičních produktů. Proč Vám finanční zprostředkovatel doporučil tolik pojistek je zřejmé - z těch totiž bývají nejvyšší provize.
Výpovědní lhůta je 6 týdnů a je vztažena ke splatnému období. Ať už tedy platíte měsíčně, čtvrtletně nebo ročně, výpověď je třeba doručit 6 týdnů před termínem platby. Pojišťovna má právo na zaplacení pojistného až do samotného zániku pojištění a obávám se, že zaplacení dlužného pojistného se budete jen těžko vyhýbat.
A pokud jde o přechod eura, finanční prostředky budou přepočítány pevně stanoveným kurzem vyhlášeným Českou národní bankou.
Věřím, že máte špatné zkušenosti z finančním poradenstvím, přesto doporučuji obrátit se na nezávislého finančního poradce, který místo svého vlastního profitu bude sledovat Vaše zájmy a dokáže zhodnotit Vaši situaci a navrhnout optimální řešení (http://prodej.finance.cz/osobni-poradenstvi/).
S pozdravem Lukáš Buřík


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Promlčecí lhůta - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Před pár dny mě kontaktovala zdravotní pojišťovna a údajně jsem neodevzdal přehled za rok 2011. Přijde mi to dost dlouhá doba na to, abych někde dohledával papíry z roku 2011. V jiné diskuzi jsem našel, že neodevzdání přehledu je přestupek a je tam v tomto případě promlčecí lhůta 1 rok. Je to opravdu takhle (o jaký zákon se přesně jedná?) nebo je jednání pojišťovny v pořádku a je nutno přehled doložit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daně

Zdravím. Mám dotaz. Mám životní pojištění, platím si sám 800 Kč měsíčně od konce roku 2011. Nicméně bych si ho chtěl dát zrušit. Potřebuji si mimořádně vybrat to, co jsem tam dal (nevím, kolik dostanu zpátky, snad aspoň polovinu), neboť si potřebuji zaplatit lékařský zákrok, který není hrazen pojišťovnami. Jak milé. Ale vůbec nevím, jak postupovat dále, co se týče daňového přiznání. Mezi lety 2012 až do teď jsem si u zaměstnavatele nechal možná 5x odečíst tu roční částku z daní. Tak nevím, co musím po zrušení dát zdanit, dodanit nebo jak se tomu přesně říká. Kde co vyplnit atp. Vůbec se v tom neorientuji. Děkuji moc za Vaši případnou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek do garančního fondu ČKP

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR (12/03/20) jsme nebyli schopni zajistit přepis vozidla na úřadě a pojištění jsme zrušili ke dni prodeje tj. 10/03/2020. S ohledem na dopady nouzového stavu jsme pojištění vozidla neřešili. Přepis vozidla byl až v květnu 20 a následně ČPK vyúčtovala svůj příspěvek. Je tento "příspěvek" v případě zaplacení daňově účinný z hlediska daně z příjmu právnických osob?


odpovídal(a): Redakce

Práce v jiném státě - ohlášení záměru ZP

Dobrý den, v tomto článku (https://www.finance.cz/499213-prace-zahranici/) píšete, že záměr pracovat v jiném členském státě EU/EHP mám povinnost oznámit klientskému pracovišti své zdravotní pojišťovny. Poradíte mi prosím, jak se to přesně dělá? Zkoušel jsem to najít na Google a nikam jsem nedospěl. Co by se stalo, kdybych záměr předem nenahlásil a až po získání zaměstnání v zahraničí bych zrušil zdravotní pojištění? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Povinnost žádat o invalidní důchod

Dobrý den, příteli je 62 let a pobírá invalidní důchod I.stupně. Před rokem utrpěl mrtvici, jejíž následkem má epilepsii a dále těžkou poruchu řeči. Protože nemůže řídit auto a nedomluví se, v zaměstnání po roce neschopenky musel skončit. Nyní se bude evidovat na úřadu práce. Předpokládám, že bude mít z platu pěknou podporu (13tis)+ invalidní důchod I.stupně(7tis) a na ÚP zůstane do dosažení důchodového věku. Můžou jej na úřadu práce nutit, aby žádal o invalidní důchod III.stupně a tím přišel o podporu? Posudková lékařka při konzultaci na OSSZ potvrdila, že když podá žádost o změnu důchodu, nejspíš by byl plný invalidní důchod přiznán (cca 14tis). Ale finančně by na tom byl rozhodně hodně bitý.


odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji