Dobrý den, mám prosbu, můžete zhodnotit naše…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 11.02.2007 18:48


Dobrý den, mám prosbu, můžete zhodnotit naše čerstvě uzavřené pojistky (vážně uvažuji o jejich zrušení ). Krátce po uzavření těchto smluv nám výrazně poklesl měsíční příjem a mám také pochybnosti o výhodnosti. 1.Životní pojištění pro případ dožití 81 DV za běžné pojistné - Kooperativa pojistná doba 29 let pojištění pro případ dožití 246 104 Kč/ měs. 600 Kč, pojištění pro případ úrazu nesjednáno V podstatě se jedná asi jen o spoření s malým rizikem i výnosem. 2. KZP komplet univ. živ. pojištění 1.000 Kč měsíčně od 1.11.2006 do 1.11.2041 pro případ smrti 300.000kč, vážné choroby 100.000 kč, invalitida následkem úrazu 500.000, smrt následkem úrazu 200.000, trvalé následkyúrazu 200.000 od 1% poškození s progresivním plněním Není výrazně levnější obyčejná úrazová pojistka? a případně nechat životku taky především na spoření bez připojištění úrazu. U této pojistky lze údajně využívat mimořádné vklady a výběry s úrokem cca 4%. Tyto dva druhy pojistek nám vnutil na mě, manželku i na 16letého syna. Celkem tedy 6 pojistek. Již jsem se rozhodl, zrušit na syna obě pojistky a uzavřít mu úrazovku, ale nevím, co dál zrušit a co případně ponechat a platit 30 let. Vše jsme uzavřeli 1.11.2006 a zaplatili jsme pouze 1. splátku. Výpověď je zřejmě 6 týdnů, takže budeme dlužit cca 20.000 Kč dvěm pojišťovnám. Jak jsou důslední s vymáháním dlužného pojistného? Tyto pojistky nám vnutil pracovník ZPF akademie, byl dost přesvědčivý a doporučil nám ho kamarád, ale potom, co jsem četl na netu, tak se to nezdá příliš výhodné. Tak nevím, jestli zrušit vše a spořit např. přes Conseq, Pioneer, kde jsou určitě nižší naklady a uzavřít úrazové poj. nebo nechat 1 životku na mě a na manželku kvůli daňovým odpisům. Jak vlastně přepočítají pojišťovny naspořené peníze při přechodu na EUR? Prosím o brzkou odpověď a s pozdravem Pavel Tomsa

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 15.02.2007 09:47


Dobrý den, obávám se, že Vám nemohu dát konkrétní odpověď. Na to neznám všechny potřebné informace (např. výše příjmu domácnosti, výše případných úvěrů, atd.). Cílem životního pojištění by mělo být finančně zajistit osoby blízké (manželku, děti) v případě smrti. Proto mít uzavřeno životní pojištění není na škodu, už třeba kvůli Vámi zmíněné možnosti odpočtu. Ovšem mít 2 životní pojistky je podle mého názoru zbytečný luxus. Mnohdy opravdu stačí uzavřít úrazové pojištění a kombinovat jej s některým ze spořících či investičních produktů. Proč Vám finanční zprostředkovatel doporučil tolik pojistek je zřejmé - z těch totiž bývají nejvyšší provize.
Výpovědní lhůta je 6 týdnů a je vztažena ke splatnému období. Ať už tedy platíte měsíčně, čtvrtletně nebo ročně, výpověď je třeba doručit 6 týdnů před termínem platby. Pojišťovna má právo na zaplacení pojistného až do samotného zániku pojištění a obávám se, že zaplacení dlužného pojistného se budete jen těžko vyhýbat.
A pokud jde o přechod eura, finanční prostředky budou přepočítány pevně stanoveným kurzem vyhlášeným Českou národní bankou.
Věřím, že máte špatné zkušenosti z finančním poradenstvím, přesto doporučuji obrátit se na nezávislého finančního poradce, který místo svého vlastního profitu bude sledovat Vaše zájmy a dokáže zhodnotit Vaši situaci a navrhnout optimální řešení (http://prodej.finance.cz/osobni-poradenstvi/).
S pozdravem Lukáš Buřík


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

OBZP a DPP nad 10.000Kč a zdravotní pojištění

Dobrý den, V současné době si dávám pauzu od studia a jsem tedy dočasně OBZP, tudíž si platím zdravotní pojištění sám. Teď jsem si ale našel brigádu na DPP a potřebuji se ujistit, jak to je s výdělkem za měsíc nad 10.000Kč. Řekněme, že nemám podepsané prohlášení k dani a teď za březen si vydělám 10.001Kč a do 8.4. mám poslat peníze zdravotní pojišťovně, v tomto případě se pojištění automaticky strhává z celkového výdělku a já už to nemusím dále řešit, správně? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek zaměstnavatele na DPS nebo IŽP

Dobrý den Rád bych se zeptal zda je někde stanoveno, že zaměstnanec má právo si vybrat do jakého finančního produktu mu bude zaměstnavatel přispívat, nebo je to plně na zaměstnavateli rozhodnout kam příspěvek půjde. (DPS nebo IŽP) . Popřípadě prosím o odkaz na zákon,nebo platná nařízení. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

OSVČ hlavní a vedlejší činnost

Dobrý den. Jsem OSVČ a v roce 2019 jsem i na tuto živnost celý rok pracoval. Přihlásil jsem se ke placení zdravotního i sociálního pojištění. Jednalo o celkově druhý rok mé živnosti, ale první celý (2018 - první rok jsem pracoval 3 měsíce). Můj hrubý zisk v roce 2019 představoval něco málo přes 200 000 Kč. V roce 2019 jsem ale také měl v Kanadě hlavní pracovní poměr. Zdravotní pojištění jsem měl na tu dobu sjednané u zahraniční instituce. Zároveň se mi v Kanadě ze mzdy strhávaly poplatky za sociální pojištění. Zálohy za zdravotní a sociální pojištění jsem v roce 2019 neplatil. Chtěl bych se tedy zeptat, jsem vzhledem k tomu, že OSVČ by měla být mou vedlejší činností a práce v Kanadě hlavní, nucen doplácet zálohy za sociální a zdravotní pojištění? Pokud bych i nadále takto pracoval, existuje situace při které bych zálohy platit nemusel? Například odhlášení od zdravotního pojištění v ČR. Také vím, že Kanada a ČR má smlouvu o sociální zabezpečení.


odpovídal(a): Redakce

OSVČ na 1 den a zdravotní pojištění

Dobrý den, jsem osvč, ale v posledních letech jsem zároveň byla i zaměstnaná a osvč jsem vykonávala pouze jako vedlejší činnost. Za roky 2018 a 2019 jsem neměla ze živnosti žádné příjmy a u zdravotní i sociální pojišťovny jsem podávala "nulové" přehledy (prozatím tedy za rok 2018). U původního zaměstnavatele jsem podala výpověď a výpovědní lhůta mi skončila 31.12.2019. Hned 2.1.2020 jsem podepsala pracovní smlouvu na HPP u nového zaměstnavatele. Když jsem chtěla změnu zaměstnavatele nahlásit u zdravotní pojišťovny, bylo mi sděleno, že jelikož je smlouva platná až od 2.1.2020, pro den 1.1. 2020 mám osvč jako hlavní činnost a proto bych za tento měsíc měla zaplatit zálohy za zdravotní pojištění. Skutečně bych měla platit plnou měsíční zálohu, když šlo pouze o jediný den, navíc o státní svátek? A týká se to i sociálního pojištění? V novém zaměstnání samozřejmě odpracuji plný měsíční fond hodin a zaměstnavatel za mne pojištění zaplatí. Z osvč žádné příjmy neočekávám, uvažuji o pozastavení živnosti. Předem děkuji za vaši odpověď,


odpovídal(a): Redakce

předčasné ukončení životního pojištění

Dobrý den, mám sjednáno životní pojištění, které je od léta 2017 ve splaceném stavu (žádné prostředky již tam nevkládám) a je sjednáno od roku 1998 do roku 2025. Na tuto smlouvu jsem uplatňovala daňové odpočty, naposledy za rok 2017. Ráda bych tuto smlouvu předčasně ukončila. V letošním roce budu mít 60 let. Budu muset dodanit uplatněné odpočty. 60 let věku letos dovrším, ale jednalo by se o předčasné ukončení smlouvy. Děkuji předem za radu.


odpovídal(a): Redakce

pojištění a daně z příležitostného výdělku

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, když jsem zaměstnaný na HPP a chtěl bych si ke stávajícímu zaměstnání občas přivydělat nějakou brigádou, jako je např. úklid sněhu, sečení trávy atd., kde by brigády byli příležitostní a ne pravidelné. Jaká je prosím pro tento typ brigády potřeba smlouva ( smlouva o dílo ..) a jak je to ohledně placení pojištění a daní a jaké jsou limity pro výdělek, jako je maximální výdělek za rok atd příklad: v létě bude brigáda na sečení trávy, kde bude dohodnuto, že za toto práci dostanu finanční odměnu 10000,- 


odpovídal(a): Redakce

Zjištění stavu sociálního pojištění

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde mohu zjistit stav svého sociálního pojištění, popř. informace k němu se vztahující. Děkuji mnohokrát za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

HPP s DPČ

Dobrý večer.Chtěla bych poradit.Mám HPP u jednoho zaměstnavatele a DPČ u jiného.Mám podat daňové prohlášení u zaměstnání?Podle kalkulačky výpočtu DPČ bez podání prohlášení jsou velké srážky na odvodech.Děkuji za odpověďPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.