Dobry den, chtel bych se zeptat jak je to se…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 09.08.2005 13:27


Dobry den, chtel bych se zeptat jak je to se zajistenim na mimoradnych vkladech u kapitaloveho zivotniho pojisteni, kontretne u pojistovny Kooperativa (predpokladam, ze u ostatnich pojistoven to bude stejne). Jelikoz hodlam vlozit jako mimoradny vklad vetsi castku, je to pro me zivotne dulezite vedet. Podle informaci, ktere mi sdelili v Ceske pojistovne a Ceske podnikatelske pojistovne jsou mimoradne vklady zajisteny zajistovnami, a proto jsou zajisteny do castky 100% a jeste je to podporeno zakonem. Pokud ano, do jake vyse ? Od financniho poradce jsem zase pro zmenu slysel, ze zajisteni zajistovnou se nevztahuje na mimoradne vklady kapitaloveho zivotniho pojisteni, ale pouze pro plneni pojistnych udalosti. Je investice na mimoradny vkladovy ucet u kapitaloveho zivotniho pojisteni Kooperativy dostatecne bezpecna ? Dekuji

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 23.11.2005 13:38


Vážený pane Hniličko, na základě Vašeho dotazu na portálu Finance.CZ jsem byl pověřen plně se Vám věnovat při řešení Vašich potřeb. Se zajištěním finančních prostředků klientů u pojišťoven se to má tak, že ze zákona nejsou nijak zajištěny. Pojištění vkladů do 90% se vztahuje pouze na banky, jinak i zajišťovny, které pojišťují pojišťovny, plní pouze v případě, že se jedná o ozsáhlejší škody, které není sama pojišťovna schopna hradit. Jinak ani není rozdílu mezi řádným a mimořádným pojistným ve vztahu k riziku. Na druhou stranu je nutno říci, že určité renomé pojišťovacích ústavů, které může být vyjádřeno např. tzv. ratingovou známkou, do značné míry uklidňuje většinu klientů co do míry rizika jejich vkladů. Je zde však další otázka, která vyplývá z Vašeho dopisu, zda vůbec ukládat své peníze jako mimořádné pojistné do svého životního pojištění. Ve své podstatě se totiž nejedná o nic menšího než o investování. Než tak učiním, musím si položit několik základních otázek: jak velké finanční prostředky chci investovat ? (otázka diverzifikace rizik) jaký já sám se cítím být investorem ? (můj vztah k riziku) na jak dlouho tyto své prostředky mohu postrádat ? jak likvidní musí být tyto peníze ? jaké poplatky vyplývají z plánované transakce ? jaký výnos od této transakce očekávám ? V neposlední řadě je třeba si uvědomit, že v současné době většina kapitálových životních pojistek dosahuje podinflačního zhodnocení, takže z pohledu investování jsou zcela nevhodné. Pokud budete mít zájem o osobní konzultaci, jsem Vám k dispozici na níže uvedené adrese. Dejte mi, prosím, zprávu, kdy budete chtít přijít. S pozdravem Miroslav Matucha ekonomický poradce AWD Česká republika s.r.o. Masarykovo nám.1484 532 30 Pardubice tel.: +420 603 560 420; +420 466 714 204 fax: +420 466 714 199 e-mail: miroslav.matucha@awdcr.cz web: http://www.awdcr.cz/


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Odpuštění záloh OSVČ

Dobrý den. Platí prominutí záloh i u starobnich duchodců pracujícich jako OSVČ Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

OBZP a DPP nad 10.000Kč a zdravotní pojištění

Dobrý den, V současné době si dávám pauzu od studia a jsem tedy dočasně OBZP, tudíž si platím zdravotní pojištění sám. Teď jsem si ale našel brigádu na DPP a potřebuji se ujistit, jak to je s výdělkem za měsíc nad 10.000Kč. Řekněme, že nemám podepsané prohlášení k dani a teď za březen si vydělám 10.001Kč a do 8.4. mám poslat peníze zdravotní pojišťovně, v tomto případě se pojištění automaticky strhává z celkového výdělku a já už to nemusím dále řešit, správně? Děkuji za odpověďPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.