Platil jsem zivotni pojisteni u union pojistovny…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 14.10.2004 11:50


Platil jsem zivotni pojisteni u union pojistovny 10 let koncem roku 2003 pojistovna skoncila meli mi vyplatit castku za doziti a penize nikde a do dnes tj 14.10.2004 se mi nikdo neozval poradte jak dal dekuji

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 30.11.2004 20:29


Dobrý den, omlouvám se za pozdnější odpověď na Váš dotaz, který jste poslal prostřednictvím serveru Finance.cz, z důvodu reorganizace zmíněného serveru. Nyní k Vašemu dotazu ohledně životního pojištění u Union pojišťovny. Na tuto pojišťovnu byla uvalena počátkem roku, tedy v době, kdy Vám měli odeslat naspořené finance, nucená správa a veškerým prostředkům nyní vévodí nucený správce. Tady je správa pojišťovny klientům: V souvislosti s nucenou správou Union Pojišťovny, a.s. uzavírá pojišťovna postupně svá pracoviště (kanceláře a pobočky) v pronajatých prostorách. Většina pracovišť tak bude uzavřena k datu 29.2.2004, pracoviště v Liberci k 31.3.2004. Otevřena zůstanou pouze pracoviště v sídle společnosti v Praze a v Ostravě. Klienti se tedy mohou obracet přímo na adresu sídla společnosti. K datu 1.1.2004 byl uskutečněn převod pojistných smluv povinného ručení a životního pojištění z Union pojišťovny, a.s., na Kooperativu, pojišťovnu, a.s., která je má od tohoto data ve své správě. V současné době probíhá v Union pojišťovně, a.s., zavádění ukončovaných pojistných smluv nepřevedených klientů do informačního systému společnosti a zároveň dochází i k přepočtu jejich případných nároků či závazků. Doposud na z cca 60 tis. rozeslaných Dohod o ukončení pojistných smluv přistoupila zhruba polovina oslovených klientů. Klienti, kteří na návrh této Dohody nepřistoupili, budou postupně znovu osloveni a to opět i v podobě nové Dohody o ukončení pojistné smlouvy, případně formou výpovědi pojistné smlouvy v rámci smluvních podmínek. Pojišťovna tak činí ve snaze ochránit zájmy klientů, aby v souvislosti s ukončením pojistných smluv bylo možné vyčíslit výši jejich závazků a pohledávek, a aby ve vazbě na disponibilní zdroje pojišťovny, včetně zdrojů následně uvolněných z technických rezerv, bylo možné tyto prostředky v rámci zákonných možností použít k vypořádání dotčených klientů. Tady mám pro Vás kontaktní místa, kde by jste mohl někoho zastihnout pro řešení Vašeho problému Union pojišťovna, a.s. Havlíčkova 15 110 00 Praha 1 tel.: 296 332 872, 296 332 870 fax: 296 332 871 e-mail: sekretariat_praha@unionpoj.cz OSTRAVA Union pojišťovna, a.s. Solná 5 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava tel.: 596 122 218, 595 132 704 fax: 596 123 198 Moje doporučení je obrátit se nejprve na nuceného správce, který Vám sdělí, zda-li Vaše prostředky jsou v nucené správě, či byly převedeny na Kooperativu pojišťovnu. Doporučuji konat rychle, neboť pokud Vaše finance jsou stále u Union pojišťovny, tak poslední možnost k přihlášení pohledávek k Union pojišťovně je do 10.ledna 2005 S pozdravem Ing. Jaroslav Münster, tel.: 603236380, munster@finance.cz


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Promlčecí lhůta - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Před pár dny mě kontaktovala zdravotní pojišťovna a údajně jsem neodevzdal přehled za rok 2011. Přijde mi to dost dlouhá doba na to, abych někde dohledával papíry z roku 2011. V jiné diskuzi jsem našel, že neodevzdání přehledu je přestupek a je tam v tomto případě promlčecí lhůta 1 rok. Je to opravdu takhle (o jaký zákon se přesně jedná?) nebo je jednání pojišťovny v pořádku a je nutno přehled doložit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daně

Zdravím. Mám dotaz. Mám životní pojištění, platím si sám 800 Kč měsíčně od konce roku 2011. Nicméně bych si ho chtěl dát zrušit. Potřebuji si mimořádně vybrat to, co jsem tam dal (nevím, kolik dostanu zpátky, snad aspoň polovinu), neboť si potřebuji zaplatit lékařský zákrok, který není hrazen pojišťovnami. Jak milé. Ale vůbec nevím, jak postupovat dále, co se týče daňového přiznání. Mezi lety 2012 až do teď jsem si u zaměstnavatele nechal možná 5x odečíst tu roční částku z daní. Tak nevím, co musím po zrušení dát zdanit, dodanit nebo jak se tomu přesně říká. Kde co vyplnit atp. Vůbec se v tom neorientuji. Děkuji moc za Vaši případnou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Příspěvek do garančního fondu ČKP

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR (12/03/20) jsme nebyli schopni zajistit přepis vozidla na úřadě a pojištění jsme zrušili ke dni prodeje tj. 10/03/2020. S ohledem na dopady nouzového stavu jsme pojištění vozidla neřešili. Přepis vozidla byl až v květnu 20 a následně ČPK vyúčtovala svůj příspěvek. Je tento "příspěvek" v případě zaplacení daňově účinný z hlediska daně z příjmu právnických osob?


odpovídal(a): Redakce

Práce v jiném státě - ohlášení záměru ZP

Dobrý den, v tomto článku (https://www.finance.cz/499213-prace-zahranici/) píšete, že záměr pracovat v jiném členském státě EU/EHP mám povinnost oznámit klientskému pracovišti své zdravotní pojišťovny. Poradíte mi prosím, jak se to přesně dělá? Zkoušel jsem to najít na Google a nikam jsem nedospěl. Co by se stalo, kdybych záměr předem nenahlásil a až po získání zaměstnání v zahraničí bych zrušil zdravotní pojištění? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Povinnost žádat o invalidní důchod

Dobrý den, příteli je 62 let a pobírá invalidní důchod I.stupně. Před rokem utrpěl mrtvici, jejíž následkem má epilepsii a dále těžkou poruchu řeči. Protože nemůže řídit auto a nedomluví se, v zaměstnání po roce neschopenky musel skončit. Nyní se bude evidovat na úřadu práce. Předpokládám, že bude mít z platu pěknou podporu (13tis)+ invalidní důchod I.stupně(7tis) a na ÚP zůstane do dosažení důchodového věku. Můžou jej na úřadu práce nutit, aby žádal o invalidní důchod III.stupně a tím přišel o podporu? Posudková lékařka při konzultaci na OSSZ potvrdila, že když podá žádost o změnu důchodu, nejspíš by byl plný invalidní důchod přiznán (cca 14tis). Ale finančně by na tom byl rozhodně hodně bitý.


odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji