Platil jsem zivotni pojisteni u union pojistovny…

Sekce: Pojištění | Téma: Životní pojištění

Otázka: 14.10.2004 11:50


Platil jsem zivotni pojisteni u union pojistovny 10 let koncem roku 2003 pojistovna skoncila meli mi vyplatit castku za doziti a penize nikde a do dnes tj 14.10.2004 se mi nikdo neozval poradte jak dal dekuji

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 30.11.2004 20:29


Dobrý den, omlouvám se za pozdnější odpověď na Váš dotaz, který jste poslal prostřednictvím serveru Finance.cz, z důvodu reorganizace zmíněného serveru. Nyní k Vašemu dotazu ohledně životního pojištění u Union pojišťovny. Na tuto pojišťovnu byla uvalena počátkem roku, tedy v době, kdy Vám měli odeslat naspořené finance, nucená správa a veškerým prostředkům nyní vévodí nucený správce. Tady je správa pojišťovny klientům: V souvislosti s nucenou správou Union Pojišťovny, a.s. uzavírá pojišťovna postupně svá pracoviště (kanceláře a pobočky) v pronajatých prostorách. Většina pracovišť tak bude uzavřena k datu 29.2.2004, pracoviště v Liberci k 31.3.2004. Otevřena zůstanou pouze pracoviště v sídle společnosti v Praze a v Ostravě. Klienti se tedy mohou obracet přímo na adresu sídla společnosti. K datu 1.1.2004 byl uskutečněn převod pojistných smluv povinného ručení a životního pojištění z Union pojišťovny, a.s., na Kooperativu, pojišťovnu, a.s., která je má od tohoto data ve své správě. V současné době probíhá v Union pojišťovně, a.s., zavádění ukončovaných pojistných smluv nepřevedených klientů do informačního systému společnosti a zároveň dochází i k přepočtu jejich případných nároků či závazků. Doposud na z cca 60 tis. rozeslaných Dohod o ukončení pojistných smluv přistoupila zhruba polovina oslovených klientů. Klienti, kteří na návrh této Dohody nepřistoupili, budou postupně znovu osloveni a to opět i v podobě nové Dohody o ukončení pojistné smlouvy, případně formou výpovědi pojistné smlouvy v rámci smluvních podmínek. Pojišťovna tak činí ve snaze ochránit zájmy klientů, aby v souvislosti s ukončením pojistných smluv bylo možné vyčíslit výši jejich závazků a pohledávek, a aby ve vazbě na disponibilní zdroje pojišťovny, včetně zdrojů následně uvolněných z technických rezerv, bylo možné tyto prostředky v rámci zákonných možností použít k vypořádání dotčených klientů. Tady mám pro Vás kontaktní místa, kde by jste mohl někoho zastihnout pro řešení Vašeho problému Union pojišťovna, a.s. Havlíčkova 15 110 00 Praha 1 tel.: 296 332 872, 296 332 870 fax: 296 332 871 e-mail: sekretariat_praha@unionpoj.cz OSTRAVA Union pojišťovna, a.s. Solná 5 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava tel.: 596 122 218, 595 132 704 fax: 596 123 198 Moje doporučení je obrátit se nejprve na nuceného správce, který Vám sdělí, zda-li Vaše prostředky jsou v nucené správě, či byly převedeny na Kooperativu pojišťovnu. Doporučuji konat rychle, neboť pokud Vaše finance jsou stále u Union pojišťovny, tak poslední možnost k přihlášení pohledávek k Union pojišťovně je do 10.ledna 2005 S pozdravem Ing. Jaroslav Münster, tel.: 603236380, munster@finance.cz


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Povinnost žádat o invalidní důchod

Dobrý den, příteli je 62 let a pobírá invalidní důchod I.stupně. Před rokem utrpěl mrtvici, jejíž následkem má epilepsii a dále těžkou poruchu řeči. Protože nemůže řídit auto a nedomluví se, v zaměstnání po roce neschopenky musel skončit. Nyní se bude evidovat na úřadu práce. Předpokládám, že bude mít z platu pěknou podporu (13tis)+ invalidní důchod I.stupně(7tis) a na ÚP zůstane do dosažení důchodového věku. Můžou jej na úřadu práce nutit, aby žádal o invalidní důchod III.stupně a tím přišel o podporu? Posudková lékařka při konzultaci na OSSZ potvrdila, že když podá žádost o změnu důchodu, nejspíš by byl plný invalidní důchod přiznán (cca 14tis). Ale finančně by na tom byl rozhodně hodně bitý.


odpovídal(a): Redakce

Rada

Dobrý den , bývalý manžel zemřel a já nevím kde mél penzijní pojišténí . Vím , že jsem tam byla napsaná v případé úmrtí . Dá mi pojišťovna védět , nebo jak to zjistím ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vedlejší činnost a DPČ

Dobrý den, děkuji za super články a poradnu. Ráda bych se u Vás také optala na možnosti podnikání a DPČ. Chtěla bych začít podnikat (pouze několik hodin týdně) na tzv. vedlejší činnost a nyní mám v práci DPČ, ze které se platí zdravotní i sociální pojištění. Nevíte, zda, pokud začnu podnikat budu muset také doplácet zdravotní či sociální a v jaké výši-děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní pojištění u ID.Ist a VPP

Dobrý den, pobírám ID I.st a zároveň jsem OSVČ, do teď jsem pracovala na HPP ale firma skončila, OSVČ jsem pozastavila, abych měla nárok pobírat podporu. Mám nyní možnost nastoupit na VPP/vedlejší pracovní poměr/, tím pádem bych si zároveň obnovila živnost a na ÚP bych se odhlásila. Zajímá mě jestli se potom ID.Ist počítá jako "hlavní pracovní poměr" a OSVČ s VPP zůstává vedlejší. Jde mi konkrétně o to, abych v plné částce neodváděla sociální a zdravotní sama. Na VPP jsem nikdy nepracovala, tak prosím o pochopení.


odpovídal(a): Redakce

ukončené úrazové pojištění - vypořádání

Dobrý den, v únoru 2020 mi skončilo úraz. pojištění založené 19.2.2005. Po čas pojištění jsem žádnou pojistnou událost neměl. Mám nyní nárok na část vložených prostředků? Děkuji za info.


odpovídal(a): Redakce

prijmy jen z kapitalovych vynosu - jak je to z pojistenim?

Dobry den, planuji zit jen z prijmu z vynosu z kapitalu a ukoncit pracovni pomer. Narok na duchod bych si rada ponechala a chci platit dobrovolne duchodove pojisteni. Je toto mozne? Pokud ano, s jakou castkou mam pocitat? Jak je to dale socialnim pojistenim? Podporu v nezamestnanosti cerpat nehodlam, ani socialni davky. Je mozne socialni pojisteni neplatit? Zaroven mam deti do 15 let, je mozne toto nejakym zpusobem zohlednit? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jiné ET kol

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li může pojišťovna zamítnout plnění pokud mám jiné ET kol než je uvedeno v TP? Rozměry pneu, velikost a šířka disku sedí dle TP , jen ET je o 1mm větší, může to být problém? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Kdy za mě platí pojisteni stát?

Dobrý den, před 3 týdny jsem se vrátila se zahraničí a jsem evidovaná na ÚP. Vzhledem k aktuální situaci je těžké najít práci na HPP, a tak bych si alespoň krátkodobě chtěla vydelavat na DPP/DPC. Bohužel moc nerozumím tomu, kdy by za me pojištění platil stát a kdy bych ho musela platit sama. Bylo by možné poradit, co by pro me bylo aktuálně nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.


odpovídal(a): Redakce

Doplatek do min. vyměřovacího základu - ZP

Dobrý den, mám dotaz: budu pracovat na DPČ v částce cca 3200 Kč, takže je za mě odváděno ZP a SP a zároveň jsem OSVČ na vedlejší činnost, kde ZP platím cca 300 Kč - vypočítané zálohy dle loňského zisku, SP neplatím vůbec. Zajímalo by mě, jak je to s doplatkem na ZP. O jakou částku konkrétně půjde, jaké odvody za mě zaplatí zaměstnavatel a kolik zaplatím já? Prosím o odpovědi, kde nebudete brát na zřetel různé změny v souvislosti s koronavirem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

spolupracující osoba

Dobrý den, manželka je moje spolupracující osoba. Sociální a zdravotní pojištění za ní odvádím já a je to můj výdaj, nebo si to musí platit sama? DěkujiPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.