FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mam ulozenych asi 50.000,-- Kc v…

Dobry den. Mam ulozenych asi 50.000,-- Kc v akciich Ceskych radiokomunikaci. Nakupoval jsem je kdyz byli asi kolem 400.-- za kus. Slysel jsem, ze by ted meli byt vykupovany firmou Bivedon asi za 250,-- Kc. Myslite, ze bych mel akceptovat jejich cenu ikdyz bych tolik prodelal? Radeji bych klidne treba rok pockal, zda cena opet nestoupne, ale mam strach abych pak neprisel jako minoritni akcionar bez vlivu uplne o vsechno. Predem dekuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o váš názor na budoucí kurs dolaru:z grafu…

Prosím o váš názor na budoucí kurs dolaru:z grafu vývoje kurzu dolaru k české koruně ,který jsem získal na www strankách české národní banky ,vyplývá,že od července 2001 dolar-v absolut. hodnotě- již dva roky oslabuje,ze zhruba 40Kč na současných cca 28,70,-Kč.-.Tento propad mi připadá ohromný.Myslíte,že se může propadnout až na 25,.Kč za dolar?A v případě že už bude hodnota dolaru jenom stoupat,kdy by se mohl přiblížit ke kursu jako je EURO ke koruně?Je reálné předpokládat,že by dolar během několika let byl opět silnější než EURO?Děkuji za Váš názor.



odpovídal(a): Redakce

Mám cca 700 000 Kč v IKS KB otevř.podíl. fondu…

Mám cca 700 000 Kč v IKS KB otevř.podíl. fondu peněžním a cca 600 000 Kč v IKS KB otevř.podíl. fondu dluhopisovém,hotově cca 200 000.Rád bych více zhodnotil své úspory.Také bych chtěl své investice více diverzifikovat.Investiční horizont 2-3 roky,rizikovost konzervativní až mírná.Měl bych nyní nakoupit dolary? Díky za odpovědˇ.


odpovídal(a): Redakce

během včerejšího dne jse něco zaslechl o komer…

během včerejšího dne jse něco zaslechl o komer.bance.I dnes jsem od více lidí zaslechl zneklidňující zprávy. Lidé si v mém okolí začínají vybírat větší obnosy.Nevíte co se děje? za odpověď děkuji ROSŤA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mohla bych každý měsíc uložit do…

Dobrý den, mohla bych každý měsíc uložit do nějaké investice zhruba 10000,-. Mám stavební spoření, penzijní připojištění a peníze jsem investovala i do peněžního fondu Sporoinvest. Tato investice mě bohužel zatím příliš nepotěšila. Uvažuji tedy o jiném způsobu. Chtěla bych požádat o radu. Tyto peníze bych min. rok mohla postrádat. Uvažovala jsem o nějakém dluhopisovém fondu apod. Předem děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat, zdali CNB vydávala někdy …

Chtěl bych se zeptat, zdali CNB vydávala někdy (konkrétně mě zajímají roky 1993-1996) kurzy VALUTY PRODEJ. Podle mých informací vydává pouze kurzy DEVIZY STŘED. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jak se bude vyvíjet kurs Norské koruny v…

Jak se bude vyvíjet kurs Norské koruny v nejbližších 4 měsících? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mam Povodnove dluhopisy CR, 1997-2002 celkem v…

Mam Povodnove dluhopisy CR, 1997-2002 celkem v hodnote 10.000 Kc. Je mozne je prodat a za jakou cenu ? Je vyhodne je prodat drive nez vyberu vyplatu z techto kuponu ? Nebo jake je vase doporuceni jak s nimi nalozit ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, plánuji v srpnu cestu do zahraničí,…

Dobrý den, plánuji v srpnu cestu do zahraničí, na kterou budu potřebovat USD. Z toho důvodu se na Vás obracím s dotazem na budoucí vývoj kurzu dolaru. Domníváte se, že by bylo výhodnější co nejdříve potřebnou sumu směnit nebo mám ještě vyčkat? Děkuji za brzkou odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, co si mislíte o kurzu amerického…

Dobrý den, co si mislíte o kurzu amerického dolaru. Udrží svůj růst dlouhodoběji? Díky za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zajem o stavebni sporeni jako…

Dobry den, mam zajem o stavebni sporeni jako nerizikove ulozeni penez - bez cerpani uveru. Prepokladam, ze nejlepe je ukladat 1.500,-/mesicne. Jaka je v soucasne dobe nejvyhodnejsi stavebni sporitelna na ziskani nejvyssiho realneho uroku? Dekuji a zdravim, Zuzana Krupickova.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám volných 100.000,-Kč a nehodlám je…

Dobrý den. Mám volných 100.000,-Kč a nehodlám je v příštích 3 letech použít. Jak je bezpečně ne nezhodnotit? Jsem spíše konzervativní typ. Děkuji, s pozdravem Vavřík


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní, vážený pane, může být zmocněním…

Vážená paní, vážený pane, může být zmocněním společnosti DEMAC Financial Services, s.r.o., která hodlá zastupovat u ostravského soudu většinu klientů Union banky, nějak dotčena i vyplacená částka z fondu pojištění ? Jinými slovy: Jaká rizika plynou z udělení plné moci této společnosti - z pohledu maximálního výnosu pro klienta zkrachovalé banky ? Děkuji za čas i odpověď. MM


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, lze usuzovat na financni ztratu…

Dobry den, lze usuzovat na financni ztratu porovnanim nasledujicich vypisu ? Co si myslet o investici ve fy. INTEX ? http://www.justice.cz/cgi-bin/sqw1250.cgi/or/s_detail.sqw?DET=1&CEK=102416&PF=121&K=a3d59e4b http://www.justice.cz/cgi-bin/sqw1250.cgi/or/s_detail.sqw?CEK=111172&PF=112&K=37ef30c4


odpovídal(a): Redakce

Prosím Vás o zaslání formulářů potřebných k…

Prosím Vás o zaslání formulářů potřebných k žádosti o dotaci pro malé podnikatele na příhraničním území - POHRANIČÍ. Děkuji Rožmberská


odpovídal(a): Redakce

Vážení, můžete mi poradit jak nejefektivněji…

Vážení, můžete mi poradit jak nejefektivněji investovat čásktu 10 000,- Kč? Uvažovala jsem o OPF, stavebním spoření a také akciích. Částky se mohu vzdát na 2-3 roky. Děkuji za odpověď. Lucie Stašová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mam dotaz, co je to depozitni banka…

Dobry den. Mam dotaz, co je to depozitni banka jako druh banky. A jsou-li pojmy "depozitni banka" a "depozitar" shodne. Dekuji. L. Martinkova.


odpovídal(a): Redakce

\jAKY MA DEFLACE VLIV NA INVESTICNI ROZHODOVANI?

\jAKY MA DEFLACE VLIV NA INVESTICNI ROZHODOVANI?


odpovídal(a): Redakce

\jAKY MA DEFLACE VLIV NA INVESTICNI ROZHODOVANI?

\jAKY MA DEFLACE VLIV NA INVESTICNI ROZHODOVANI?


odpovídal(a): Redakce

Naše společnost má v současné době k dispozici…

Naše společnost má v současné době k dispozici volné finanční prostředky, které bychom chtěli krátkodobě (časový horizont asi 2 měsíce) zhodnoti. Prosíme poraďte jaký způsob by byl nejvýhodnější při zachování vysoké nízké míry rizikovosti. Děkujeme za spolupráci. S pozdravem Ing. Pavel Žilka zilka@zilka.cz