FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se měnila…

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se měnila výnosnost investic v letech 1995,2000,2005 a 2010 a jak by se tyto investice zúročily a do čeho bylo nejvýhodnější investovat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, shanim investora do meho planu,…

Dobry den, shanim investora do meho planu, jednalo by se o kratkodobe investovani cca na 6 mesicu. Investovana castka by mela byt 120000,-kc, s tim, ze investice se vrati za 6 mesicu a vydelek z investice je cca 35000,-kc, tak jsem se vas chtel zeptat, kde bych mohl co nejrychleji najit takoveho investora? Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním akcie, které již nejsou…

Dobrý den, vlastním akcie, které již nejsou obchodované ńa žádném akciovém trhu. Znamená to, že již nemají žádnou hodnotu a mohu si s nimi "vytapetovat" byt nebo je tu nějaká možnost využití ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, kde a jak se dají koupit Povodňové…

Dobrý den, kde a jak se dají koupit Povodňové dluhopisy 2010? A jsou ještě ke koupi? Po jaké době je možná výplata? Stále v honotách 1.000,- a 10.000,-?


odpovídal(a): Redakce

Družstevní záložny

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na Váš názor na družstevní záložny. Hodlám založit termínovaný vklad,konkrétně u Metropolitního spořitelního družstva (MSD).Je to bezpečné?- vklad je sice pojištěn,ale pokud se dostane družstvo do problémů budou se členové podílet na ztrátě jen do výše členského vkladu nebo i ostatním vkladem?Děkuji za odpověď .Jirka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych pro Vás asi primitivní…

Dobrý den, měl bych pro Vás asi primitivní dotazy, ale rád bych si objasnil jednoduché principy naší národní banky. 1. Je to tak, že jen národní banka jako jediná tiskne naši měnu? 2. Půjčují si jiné banky měnu od naší národní banky? 3. Je za takové půjčení stanovena výše úroku, nebo je to bez úroku? Víte snažím se pochopit jestli lze dluhy splatit, když národní banka tiskne peníze na dluhy a požaduje jak dlužné peníze tak úroky, pak v ekonomice budou vždy peníze chybět a je nutné požadovat další dluh, který přináší další úroky. Jak tomu je? A je národní dluh splatitelný? Lze se někde dozvědět kolik je právě nyní vytištěno peněz naší měny? Moc děkuji za odpověď, s pozdravem Tomáš Pavelka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřebovala bych co nejdřív prodat byt…

Dobrý den,potřebovala bych co nejdřív prodat byt 3+1 v OV na Slovensku, zdá se mi po průzkumu trhu ale cena bytů dost nevýhodná, je dobré byt prodat teď nebo počkat,jak dlouho? Nebo to bude už jen horší? jaký je předpoklad vývoje na Slovensku? Taky uvažuji o prodeji 3+1 v čechách, v RK mi řekli že po novém roce půjde dolů cena bytů, vzhledem ke zvyšování cen energie, je to pravda?


odpovídal(a): Redakce

akcie v dědictví

Po manželově smrti jsem v dědickém řízení nabyla také akcie několika firem. Některé jsou obchodovatelné na burze, jiné ne. Vzhledem k tomu, že Střediska cenných papírů jsou zrušena nevím, kde mám získat informace, jak postupovat dál, kde a za jakých podmínek přepíší manželovy akcie na moje jméno. Byla jsem se zeptat v několika bankách, ale buď vůbec nevěděli poradit nebo jejich informace byly dosti protichůdné. Moc děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

AMBAC

Dobrý den, rád bych se zeptal na akcie společnosti AMBAC. Na jaře letošního roku mi byly na koupeny za 1,85 a při dnešních hodnotách je propad více než 60% a více. Myslíte, že je reálné, aby se na jarní hodnotu v horizontu cca roku vrátily či budou ještě více klesat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

srovnání Fio vs. Brokerjet

mohu poprosit o strucne srovnani ceskych on-line brokeru? konkretne vyhody/nevyhody brokerjet vs. fio dekuji



odpovídal(a): Redakce

hodnota akcií Immofinanz

Mám akcie u společnosti Immofinanz ve Vídni.Na telefonní lince 800555536 se pravidelně informuji o stavu svého účtu.Pracovníci na této lince mne informují jen o přepočtu akcií podle denního kurzu. Tvrdí,že to je stav mého účtu.Potom by,ale nemělo smysl tvrzení,že akcionář musí čekat na zhodnocení 5 a více let.Zajímalo by mne jak to je s konečným vyplácením hodnoty za akcie.Zda-li se tam počítá jakýsi průměr za všechna léta.Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Marie Čejková


odpovídal(a): Redakce

Je vhodné koupit akcie ČEZu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by bylo možné investovat volných 50 tisíc na jeden rok. Napadly mě akcie ČEZ. Co na to říkáte?


odpovídal(a): Redakce

Je vhodné koupit akcie ČEZu?

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám volné peníze které mám na spořícím účtu, ale přemýšlím že bych je investovala. Uvažuji o akciích třeba ČEZ a nebo o zajištěných fondech. Mužete mi poradit co je lepší.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

jak investovat?

Dobrý den, zajímalo by mě jakým způsobem nejlépe zhodnocovat úspory (cca 40tis.Kč). Nechci peníze odkládat pouze na spořícím účtu, ráda bych je rozložila, tak aby se lépe zhodnocovaly. Investiční horizont asi 1-2 roky s možností kdykoliv vložit nebo vybrat peníze. Uvažuji buď nad investováním přímo přes Fio, nebo je lepší využít produkty bank (pojišťoven)? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám několik otázek týkajících se…

Dobrý den! Mám několik otázek týkajících se podnikání cizinců v ČR. Jsem občan Republiky Uzbekistán. Mám několik dobrých návrh z továrny výrobci textilních výrobků. Konkrétně T-košile z bavlny. Chtěl bych vědět, za jakých podmínek jsem mohl získat povolení k dovozu těchto výrobků do území České republiky. Mohu získat bankovní půjčku na koupi tohoto výrobku a rozvoje podnikání? Děkuju. S pozdravem Dilshod Ruzmetov


odpovídal(a): Redakce

AMBAC

Dobrý den, 23.8.2010 jsem Vám zasílal svůj dotaz ohledně společnosti AMBAC. Do dnešního dne jsem nedostal žádnou odpověď a ani se v poradně investičního poradenství žádné nové odpovědi neobjevují. Je stále ještě funkční?


odpovídal(a): Redakce

podnikatelský záměr

Dobrý den, mám podnikatelský nápad a zajímalo by mne jaká je možnost získat potřebné finance ( cca 300.000 kč). Nemohu ručit nemovitstí, ani doložit příjem. Je nějaká možnost? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

daňové přiznání

Dobrý den, v případě že se rozdodnu obchodovat s akciemi jako FO, tak jsem povinen vyplnit daňové přiznání ( v případě že doba mezi nákupem a prodejem akcie je menší než 6 měsíců). Jakové podklady potřebujete pro zpracování daňového přiznání? S akciemi bych obchodoval přes online účet na stránkách www.fio.cz . Dále ze chci zeptat, zda existuje nějaká hranice zisku, po kterou se nemuselo daňové přiznání v tomto případě podávat, případně zda je nutné vyplnit daňové přiznání v případě ztráty. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych začala podnikat. Chtěla…

Dobrý den, ráda bych začala podnikat. Chtěla bych zajišťovat pobyty pro školy v přírodě, lyžařské výcviky,.. především určené pro dětí, ale i s možností ubytování pro dospělé, asi pro 30 osob. Nejraději bych postavila vlastní objekt, případně využila starší a rekonstruovala. Jednalo by se o o zlínský, případně moravskoslezský kraj. Prosím, jaké jsou moje šance na získání půjčky, hypotéy a dotací z EU? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám velkou prosbu, pro svou bakal.…

Dobrý den, mám velkou prosbu, pro svou bakal. práci hledám sestavu "vývoj exekucí domácností v ČR od roku 1999 do 2009". Protože na Vašich stránkách jsem našla hodně údajú k mé práci - ohledně spoření,úvěrů,.. ptám se, tyto data nemáte k dispozici? V nějaké tabulce?? Děkuji moc za odpověd. Tkáčová M.