FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

leasing vozidel-kdo má nejlepší podmínky a…

leasing vozidel-kdo má nejlepší podmínky a nejnižší úvěrové procento


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na obchod s…

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na obchod s akciemi. V současné době prodávám a nakupuji akcie přes mimoburzovní RM Systém, a to konkrétně přes internet pomocí služby "Wobchod". Obchodování je snadné, nicméně mě pálí poplatky, které jsou v RM Systému oproti jiným obchodníkům dost vysoké, tudíž musím čekat na větší výkyvy akcií, aby se mi obchod vůbec vyplatil. Nevíte tedy, jak nakupova a prodávat akcie levnějí, přesto "online" přes internet? Děkuji za odpověd. Jakub Kult



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li existuje…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaká závislost mezi vývojem ekonomiky (růst HDP,inflace,výše úrokových sazeb...) a vhodnou investiční strategií. Kdy investovat do akciových fondů, kdy do dluhopisových a kdy do fondů peněžních? Děkuji za odpověď . Michal Štěpán


odpovídal(a): Redakce

Nabízí se mi investice do dluhopisů WIOF Plus. …

Nabízí se mi investice do dluhopisů WIOF Plus. Jde o investici s osmiletou splatností s garantovaným výnosem 60% z vložené částky (po odečtení 6% poplatku). Vzhledem k tomu, že jde o investici v eurech, mám obavy, aby vývoj kurzu nesmazal výnosy. Jaký je váš názor? Děkuji za odpověď. Rumler


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Vlastním akcie Českého Telekomu (a…

Dobrý den. Vlastním akcie Českého Telekomu (a vlastnil jsem je ke dni rozhodném o výplatě dividend). Doposud mi však žádné dividendy nepřišly. Nevíte kdy k výplatě mělo vlastně dojít, případně kde bych se měl informovat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,jde nekde zjistit pohyb akcií ,i…

Dobry den,jde nekde zjistit pohyb akcií ,i nekolik měsíců zpet-a kde bych to videl v grafu,dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dostal jsem nabídku k odprodeji akcií…

Dostal jsem nabídku k odprodeji akcií Živnostenské banky. Co mi poradíte - prodat nebo si akcie nechat? Děkuji Zdeněk Buráň


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Koncem srpna jsem investoval částku 200…

Dobrý den.Koncem srpna jsem investoval částku 200.000,- Kč do podílového fondu Global Emerging Markets Bond Fund u ABN AMRO. Ikdyž je volalita u těchto typů fondů velmi vysoká,dle mého laického mínění si vede fond poměrně dobře. Zajímá mne však otázka spojená s kolísáním kurzu CZK/USD. Na webu jsem četl různé články a doporučení o této problematice.Obecně se soudí, že se nevyplatí investovat v USD, že v dlouhodobém horizontu bude koruna posilovat až na cca 26,40 CZK/USD. Jak to vidíte Vy ? Zajímá mne zda je vhodná investice v USD do zahraničních obligací či akcií nebo bych raději měl investovat v CZK.Popř. prosím o odkaz na nějaké WWW týkající se analýzy kurzů. Děkuji za odpověď. Lídl


odpovídal(a): Redakce

Nabídka spolupráce v oblasti úvěru v nebankovním…

Nabídka spolupráce v oblasti úvěru v nebankovním sektoru - finanční investice. Havířov tel. 605 735 159


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, povedzme, ze mam volne prostriedky…

Dobry den, povedzme, ze mam volne prostriedky vo vyske 100.000 Kc a dalsich 10.000 Kc mesacne. Rad by som tieto prostriedky zhodnocoval s vyvazenou mierou rizika najblizsie 3-4 roky. Terminovane vklady ma prilis nezaujimaju. Stavebne sporenia mam. Dakujem za radu.



odpovídal(a): Redakce

Proč po několika týdnech růstu teď nastal pokles?…

Proč po několika týdnech růstu teď nastal pokles? V čem je příčina? Děkuji. Kolařík


odpovídal(a): Redakce

prisla jsem zrovna z US s USD, co by jste me…

prisla jsem zrovna z US s USD, co by jste me poradil, v jake mene je ulozit? Investovat??? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Koncem srpna jsem investoval částku…

Dobrý den. Koncem srpna jsem investoval částku 200.000,- Kč do podílového fondu Global Emerging Markets Bond Fund u ABN AMRO. Ikdyž je volalita u těchto typů fondů velmi vysoká,dle mého laického mínění si vede fond poměrně dobře. Zajímá mne však otázka spojená s kolísáním kurzu CZK/USD. Nyní koruna posiluje vlivem nestabilní situace v Česku. Na webu jsem četl různé články a doporučení o této problematice. Obecně se soudí, že se nevyplatí investovat v USD, že v dlouhodobém horizontu bude koruna posilovat až na cca 26,40 CZK/USD. Jak to vidíte Vy?Zajímá mne zda je vhodná investice v USD do zahraničních obligací či akcií ( přes fondy )nebo bych raději měl investovat v CZK. Popř. prosím o odkaz na nějaké WWW týkající se analýzy kurzů. Děkuji za odpověď. Lídl


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem studentkou 4. ročníku fakulty…

Dobrý den, jsem studentkou 4. ročníku fakulty podnikatelské oboru podnikové finance. Ráda bych investovala 100 000 Kč na českém kapitálovém trhu do cenných papírů obchodovaných na BCP Praha. Riziko bych ráada rozložila minimálně do dvou, maximálně však do sedmi cenných papírů. Mohli byste mi prosím poradit do kterých? Můj typ je : Erste Bank - 30 000, Komerční banka - 30 000 a ČEZ - 40 000,-. Budu ráda za jakoukoli informaci, která mě navede správným směrem. Za vaši pomoc mockrát děkuji. S pozdravem Hana Novosádová.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informace opodílovém fondu Kvanto (vč…

Prosím o informace opodílovém fondu Kvanto (vč.kontaktních údajů)


odpovídal(a): Redakce

Budˇte pozdraveni. Obracím se na Vás s problémem…

Budˇte pozdraveni. Obracím se na Vás s problémem financování hotelu. Naše společnost má potřebu vybudovat hotel s relaxačním zázemím v lyžařském centru Jizerských hor.Na tuto akci je vystaveno stavební povolení.Bohužel narážíme na problém-finance.Při žádosti o podnikatelský úvěr či hypotéku jsme neuspěli.Důvedem našeho neúspěchu byla špatná bonita společnosti (ano oficiálně ano). Též jsme projevili zájem o leasing nemovitostí-bohužel.Bylo nám zděleno, že hotely mimo Prahu nikoli. Tedy ptám se. Jak uskutečnit náš podnikatelský záměr, jak uskutečnit tak žádoucí rozvoj naší splečnosti? Děkuji L.Skálová-jednatelka společnosti


odpovídal(a): Redakce

Budˇte pozdraveni. Obracím se na Vás s problémem…

Budˇte pozdraveni. Obracím se na Vás s problémem financování hotelu. Naše společnost má potřebu vybudovat hotel s relaxačním zázemím v lyžařském centru Jizerských hor.Na tuto akci je vystaveno stavební povolení.Bohužel narážíme na problém-finance.Při žádosti o podnikatelský úvěr či hypotéku jsme neuspěli.Důvedem našeho neúspěchu byla špatná bonita společnosti (ano oficiálně ano). Též jsme projevili zájem o leasing nemovitostí-bohužel.Bylo nám zděleno, že hotely mimo Prahu nikoli. Tedy ptám se. Jak uskutečnit náš podnikatelský záměr, jak uskutečnit tak žádoucí rozvoj naší splečnosti?


odpovídal(a): Redakce

Koupil jsem v r. 1996 450 ks. akcií Kovo Cheb…

Koupil jsem v r. 1996 450 ks. akcií Kovo Cheb,které asi před půl rokem změnily formu na listinnou.Od firmy jsem žádné pokyny na převzetí nedostal.Mám ještě šanci je získat a jakým způsobem?Děkuji Jirout


odpovídal(a): Redakce

Kouil jsem v r. 1996 450 ks. akcií Kovo Cheb…

Kouil jsem v r. 1996 450 ks. akcií Kovo Cheb,které asi před půl rokem změnily formu na listinnou.Od firmy jsem žádné pokyny na převzetí nedostal.Máještě šanci je získat a jakým způsobem?Děkuji Jirout


odpovídal(a): Redakce

Na zaklade pisomnej ponuky, mam zaujem opredat…

Na zaklade pisomnej ponuky, mam zaujem opredat ceske akcie. Prosim Vas, poradte mi, ako to co najskor zrealizovat. Tiez by som potrebovala vediet kontakt a uradne hodiny kancelarii RM-systému v Breclavi a v Hodonine, kedze predpokladam, ze budem musiet tam vycestovat. Dakujem, Kovacova-Bratislava SR