FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych poradit, jak investovat…

Dobrý den, chtěla bych poradit, jak investovat dlouhodobě částku 300000Kč s rozložením rizik. Je mi 45 let a tato částka s výnosy bude použita v budoucnu ke zvýšení standardu v penzi. Kapitálové životní pojištění a penzujní připojištění mám uzavřené. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, ráda bych se také zeptala na…

Vážení, ráda bych se také zeptala na nejvýhodnější investování cca kč 100-150.000,-- Kč cca na 2-3 roky. S pozdravem JT.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych investoval částku do 1000000,…

Dobrý den, rád bych investoval částku do 1000000,- Kč na dobu cca 2-3 roky. Předpokládaný výnos 8 - 10%. Prosím o doporučení, popř. o vytvoření konkrétního portfolia.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době vždy měsíčně splácím…

Dobrý den, v současné době vždy měsíčně splácím úvěr stavebního spoření (6%) a budu tak činit ještě dalších 6 let. Je možné mimořádným jednorázovým vkladem zkrátit dobu splácení úvěru? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Je možné se s někým poradit (osobně, telefonicky)…

Je možné se s někým poradit (osobně, telefonicky) o dlouhodobém řešení zhodnocování mých úspor ? (v současné době se jedná celkovou částku v řádech několika milionů Kč). Jde mi vyřešení stávajícího stavu a zároveň také o pohled a návrh řešení co s budoucími pravidelnými úsporami.


odpovídal(a): Redakce

Mám možnost investovat cca 1-1500 EUR/ měsíčně.…

Mám možnost investovat cca 1-1500 EUR/ měsíčně. Předpokládám, že čsát peněz bych chtěl zhruba za 1-2 roky využít k nákupu nemovitosti v ČR. Jak byste mi doporučili rozložit portfolio? Děkuji. Muž - 28 let Jan Domena


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, moje matka má volných 100 000 Kč a…

Dobrý den, moje matka má volných 100 000 Kč a chtěla by je nějak zhodnotit. Cca 30000 chce mít relativně likvidních pro případ nenadálých událostí, zbytek má volných na 1 - 2 roky. Chce investovat jen s průměrným, případně podprůměrným rizikem + má možnost uzavřít stavební spoření. Můžete poradit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám v USA na účtě Bank of Amerika…

Dobrý den, mám v USA na účtě Bank of Amerika částku cca 1000$. Tuto částku bych chtěl převést na účet v ČR a zatím neměnit na koruny vzhledem k stávajícímu kurzu. Můžete mi poradit jaká bude nejlevnější cesta. Děkuji Michal Smetana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den-jak a komu se daní příjmy z obchodování…

Dobrý den-jak a komu se daní příjmy z obchodování na zahraničních burzách(XETRA) přes net.? jsem fyz.os. bez ž.l.- Jde o prodej do 6měsíců od nabytí.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme malý sportovní oddíl, kterému…

Dobrý den, jsme malý sportovní oddíl, kterému byla v minulosti vyplacena částka 1,2 mil CZK. Doposavad jsme tyto peníze zhodnocovali pouze na termínovaných vkladech či pomocí dluhopisů. Existuje nějaký výhodnější způsob, s minimální mírou rizika, jak s našimi financemi v budoucnu nakládat. Podotýkám, že v předsednictvu oddílu sedí občané staršího věku, kteří kategoricky odmítají investovat finanční prostředky do akcí i s minimální mírou rizika. Oddíl je tak možno financovat pouze z výnosů vkladu. Děkuji za radu a jsem s pozdravem



odpovídal(a): Redakce

Naší již mrtvé babičce chodí domů peníze,které…

Naší již mrtvé babičce chodí domů peníze,které Jsou zhodnocovány z doby,kdy měla kuponové knížky. Vždy to pošlu zpět stím, ať to dají na dobročinné účely-dělám dobře? JK


odpovídal(a): Redakce

Začínám od 01/2004 s podnikáním. potřebuji si…

Začínám od 01/2004 s podnikáním. potřebuji si zakoupit stroje v hodnotě cca400 000Kč. Mám rodinný dům v os.vl., stálý příjem od nynějšího zaměstnavatele. Potřebuji poradit, zda se mám o půjčku ucházet jako živnostník nebo soukr.osoba-co je výhodnější. Nákup mašin od výrobce na leasing jsem zamítl. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den! jako student jsem si vydelal v usa…

dobry den! jako student jsem si vydelal v usa dolary,zbývá mi asi 1500,-dolarů ktere bych rad a vyhodne nekam ulozil ci investoval, tak aby mi byly po skonceni skoly (3-4roky) k dispozici. Také bych potreboval nekde výhodne ulozit 30 000,-kc na dobu maximálne jednoho roku. Muzete mi prosim poradit kam je v soucasne dobe nejlepsi investovat?? predem dekuji za odpoved, s pozdravem Mandula Hynek


odpovídal(a): Redakce

existuje ještě B.G.M.holding - CZ 0009089207

existuje ještě B.G.M.holding - CZ 0009089207


odpovídal(a): Redakce

Vážení, před cca 1,5 rokem jsem investovala do…

Vážení, před cca 1,5 rokem jsem investovala do dluhopisového fondu, konkrétně do ISČS-SPOROBOND, v poslední době se mi však nelíbí vývoj kurzu jak tohoto fondu, tak dluhopisových fondů komplexně. Jedná se podle vás o přechodnou záležitost ?Měla bych s prodejem ještě počkat a nebo raději podílové listy prodat a investovat třeba do akciových fondů ? Děkuji za odpověď ing.Kovářová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, poradte mi jak efektivne zhodnotit…

Dobry den, poradte mi jak efektivne zhodnotit zhruba 200 tisic korun.O uveru zatim neuvazuji (az tak za tri roky), stavebni sporenimam, ale nechci hned zvysovat cilovou castku.Diky


odpovídal(a): Redakce

kam investovat do konce roku 250 000kč

kam investovat do konce roku 250 000kč


odpovídal(a): Redakce

Je těžké v nynější době nějakým způsobrm…

Je těžké v nynější době nějakým způsobrm zhodnotit peníze na hotovosti,ale přesto bych poprosila,jaký je nejlepší krok udržet a třeba i zhodnotit svoje peníze nez je budu potřebovat tj tak dva roky?


odpovídal(a): Redakce

volných 300000 -fondy,ne akcie

volných 300000 -fondy,ne akcie


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám hrubou mzdu 8750,-vdovecký důchod…

Dobrý den, mám hrubou mzdu 8750,-vdovecký důchod 7378,-jsme 2 člená rodina-otec a dcera,Mám nárok na nějaké sociální dávky?Děkuji za odpověď.Šatánek