FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

CHtěl bych doplatit zboží od vás na úvěr č…

CHtěl bych doplatit zboží od vás na úvěr č.smlouvy3216551702 a chtěl bych vědět kolik ještě zbývá.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

vazeni, rozhodl jsem se investovat 2000US a 1500?…

vazeni, rozhodl jsem se investovat 2000US a 1500? do nejakeho zahranicniho podil. fondu , mohli byste mi prosim poradit na jakeho spravce (fond) se obratit dekuji t.kryl



odpovídal(a): Redakce

dobry den, nevite prosim, zda existuje nejaka…

dobry den, nevite prosim, zda existuje nejaka pro pouziti v ceske republice vhodna obdoba software quicken nebo ms money 2004 pro spravu osobnich financi? obracel jsem se na ceskou pobocku microsoftu, ti mne ale odkazali na software pro firemni ucetnictvi formy abra a pak asertivne (monotonne) opakovali, ze money 2004 nefunguje s ceskymi bankami... konkretne pro praci s cennymi papiry nabizi money 2004 radu velmi komfortnoch nastroju, ktere bych rad vyuzival - to by samozrejme slo i izolovane, ale mit takovy program a pouzivat jej JEN pro cenne papiry a nikoliv pro ostatni ucetnictvi a psravu produktu by mi bylo lito... s diky za radu


odpovídal(a): Redakce

preji dobry den. Rad bych investoval do statnich…

preji dobry den. Rad bych investoval do statnich obligaci. Chtel bych vedet, kde se mohu najit informace o prodeji statnich obligaci(pro verejnost).? Jeste se chci zeptat, jestli obligace a dluhpis jsou slova s naprosto stejnym viznamem. ? Predem dekuji


odpovídal(a): Redakce

Otec zemřel před dvěma roky a zůstali na jeho…

Otec zemřel před dvěma roky a zůstali na jeho jméno registorvány akcie z první a druhé vlny kupónové privatizace. Dle notářského zápisu jsem akcie zdědila. Jakým způsobem a kde mohu akcie převést na sebe, co k tomu potřebuji a jaké poplatky jsou s touto transakcí spojeny. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajíma mě problematika smlouvy o…

Dobrý den, zajíma mě problematika smlouvy o převodu cenných papírů. Jaké náležitosti by tato smlouva měla splňovat a jaké podklady bych měl mít k úspěšnému převodu cenných papírů u a.s.? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přítelkyně, podle mého názoru…

Dobrý den, přítelkyně, podle mého názoru podlehla "finančímu poradci" OVB, a investovala do podílového fondu Pioneer Trust, do té doby jsem neměl žádné informace o tomhle druhu investování, ale po týdením nahlížení na internet, jsem si udělal názor, že to asi nebylo příliž vhodné rozhodnutí. jedná se o 125.000,-, což považuji za hodně peněz, můj názor je nyní ten že bych investoval do některého fondo ISČS, chtěl bych ale ,slyšet nezaujatý názor. S pozdravem Roman Hnízdil


odpovídal(a): Redakce

lze zhodnotit 60 000,-kč a každý rok odčerpávat …

lze zhodnotit 60 000,-kč a každý rok odčerpávat 10 000,-


odpovídal(a): Redakce

Jaká je situace s OPV Eurocom bývalé fondy Finex…

Jaká je situace s OPV Eurocom bývalé fondy Finex Praha a Produktem PPDA bývalého Finexu Praha


odpovídal(a): Redakce

ČSOB nabízí podílové listy nově otevřeného…

ČSOB nabízí podílové listy nově otevřeného garantovaného fondu s 8-mi procentní garancí návratu vložeeného kapitálü a dobou 5let + 4 měs. Příliš do tétp problematiky nevidím a nerad bych se ukvapil - jaké jsou výhody a nevýhody? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den mel bych zajem zalozit urcity druh…

Dobry den mel bych zajem zalozit urcity druh podnikani, ktery zavisly na platbou kreditni kartou a rad bych vedel jak velke je procento lidi pouzivajicich k placeni kreditni kartu zejmena online obchody pres internet. dekuji


odpovídal(a): Redakce

Bylo mi střediskem cenných papírů oznámeno, že…

Bylo mi střediskem cenných papírů oznámeno, že několik mých akcií bylo převedeno na listinnou formu.Znamená to, že mi budou doručeny nějaké listiny,které potvrzují mé vlastnictví těchto akcií nebo se mám o vydání těchto listin postarat sám ? (Konkrétně se jedná o akcie MSA.)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu v následující…

Dobrý den, prosím o radu v následující záležitosti - před několika lety jsem investovala do fondu Pioneer trust a 3 fondů 1. IN (dnes ČSOB akciový mix a bond mix) a utrpěla jsem relativně velkou ztrátu. Stále zvažuji, zda peníze ve fondech ponechat s nadějí, že se během let vrátí alespoň na investovanou hodnotu nebo by bylo lepší ztrátu oželet a přesunout peníze jinam? Vložené peníze budu potřebovat cca za 2,5 roku. předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vlastním 4 akcie akciové společnosti z Moravy. Na…

Vlastním 4 akcie akciové společnosti z Moravy. Na valné hromadě bylo rozhodnuto o převodu akcií na listinnou podobu s tím, že ten, kdo bude tyto akcie chtít si je musí vyzvednout u společnosti z Plzně, která byla pověřena je vydávat. Protože bydlím v Brně, nechci jezdit až do Plzně. Po telefonickém dotazu však společnost nechce jinou možnost ( např. poštou ) předání připusti. Je její postup správný? Jaké mám možnosti akcie získat?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci jak se může drobný investor (s…

Prosím o informaci jak se může drobný investor (s účtem kolem 15000usd) zajistit proti oslabování dolaru.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejvýhodněnji jednorázově investovat částku…

Jak nejvýhodněnji jednorázově investovat částku 200 000,- Kč s tím, že investovanou částku potřebuji mít v horizontu 1,5 - 2 roky k dispozici (možná i výpovědní hlůta do 3 měsíců). Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu s následujícím problémem. V září se…

Prosím o radu s následujícím problémem. V září se nám narodil syn. Chtěl by jsem pro něj založit nějaké výhodné spoření, které by později (buď v 15 nebo v 18 letech) mohlo být využito na studijní účely. Slyšel jsem, že existují na našem trhu bankovní produkty, přímo určené pro tyto účely. Poraďte mi prosím, které to jsou. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mam k dispozici 20 000 USD a stale…

Dobry den. Mam k dispozici 20 000 USD a stale nevim jak je co nejlepe zhodnotit. Muzete mi nejak poradit? Dekuji za Vas cas Jindrich Simecek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem o informace, jak rozumně…

Dobrý den, mám zájem o informace, jak rozumně investovat cca 1.000.000 Kč v rozhledu cca 5 let tak, aby byla úroková sazba p.a. vyšší než na termínovaném účtu. Nemám přemrštěné představy a 5-10% p.a. by mi plně postačovalo. Děkuji za odpověď. S pozdravem, 007


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den příbuzný zdědil větší finanční částku …

Dobrý den příbuzný zdědil větší finanční částku (zhruba 50mil Kč). Rád by peníze zhodnotil. Přemýšlel o nákupů státních dluhopisů (US) a o zřízení devizového konta v zahraniční bance. Můžete nám prosím poradit jak získat přehled o úrocích v zahraničních bankách a kde získat informace o nákupu dluhopisů? Děkuji Pavel