FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Muzete mi prosim poradit jak zalozit v.o.s. a…

Muzete mi prosim poradit jak zalozit v.o.s. a pripadne vzor takove "zakladajici smlouvy", diky za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych investovat do cenných papírů a chtěl…

Chtěl bych investovat do cenných papírů a chtěl bych poradit jak nejsnadněji nakupovat.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám takový dotaz. Můžu si někde půjčit…

Dobrý den, mám takový dotaz. Můžu si někde půjčit peníze cca 500000Kč a investovat jej do akcii? Čím budu ručit? Jaký by byl za 1 rok výnos? Jaká rizika to obnáší? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, poraďte mi prosím, jak naložit s…

Dobrý den, poraďte mi prosím, jak naložit s 7500 USD. Ve výsledku by měly být zkonverovány do CZK (nejdříve za 6 měsíců). Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych se dozvěděl o možnostech investování, …

Rád bych se dozvěděl o možnostech investování, je možné navštěvovat nějaké školení o výše uvedených tématech ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím kde bych mohl získat informaci,…

Dobrý den, prosím kde bych mohl získat informaci, zda Chase Manhattan Bank má partnera mezi českými baknami? Děkuji, K.S.


odpovídal(a): Redakce

Jaky lze predpokladat vyvoj USD a koruny? …

Jaky lze predpokladat vyvoj USD a koruny? Prestoze nase ekonomika je na tom spatne a zadluzenost statu roste, koruna je stale silna?! Po nasem vstupu do EU predpoklada se nejaka zmena naseho kursu s USD?


odpovídal(a): Redakce

Perspektivy přílivu přímých zahraničních investic…

Perspektivy přílivu přímých zahraničních investic do Česka po vstupu do EU


odpovídal(a): Redakce

Přeji příjemný den, vlastním objem akcií ve…

Přeji příjemný den, vlastním objem akcií ve SPADU a chtěl bych dokoupit další \"spadové\" akcie. Je možné si vzít půjčku se splatností do 1 roku u nějaké finanční či makleřské společnosti na dokoupení akcií do mého portfolia? A ručit svými a nově nakoupenými akciemi do doby splacení půjčky? Jak dlouho trvá příp. vyřízení takové půjčky? Jsem srozuměn, že bude potřeba ručit věřiteli větším množstvím akcii než čerpaná půjčka z důvodu případného výkyvu kurzů akcii. S pozdravem J.K.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji vědět něco o Oběmech aa emisich. a…

Potřebuji vědět něco o Oběmech aa emisich. a perspektivach BCPP.



odpovídal(a): Redakce

Vyzvednul jsem si listinné akcie Česká průmyslová…

Vyzvednul jsem si listinné akcie Česká průmyslová a.s. Dostal jsem několik nabídek od různých subjektů na odkup těchto akcií vždy za 350 Kč. Z H&H Broker mi napsali, že akcie nelze pak již prodat na žádném trhu. Má H&H Broker pravdu? Jaká je šance v budoucnu získat za tyto akcie peníze? Děkuji, Lebeda


odpovídal(a): Redakce

Přeji příjemný den, vlastním objem akcií ve SPADU…

Přeji příjemný den, vlastním objem akcií ve SPADU a chtěl bych dokoupit další "spadové" akcie. Je možné si vzít půjčku se splatností do 1 roku u nějaké finanční či makleřské společnosti na dokoupení akcií do mého portfolia? A ručit svými a nově nakoupenými akciemi do doby splacení půjčky? Jak dlouho trvá příp. vyřízení takové půjčky? Jsem srozuměn, že bude potřeba ručit věřiteli větším množstvím akcii než čerpaná půjčka z důvodu případného výkyvu kurzů akcii. S pozdravem J.K.


odpovídal(a): Redakce

Jsem zaměstnancem HPP.v roce 2003 jsem měl další…

Jsem zaměstnancem HPP.v roce 2003 jsem měl další vedlejší příjmy (cca 15000,-Kč) z uzavírání pojistných smluv, ke kterému mám oprávnění.Živnostenský list mít údajně nemusím. Je nutné se zaregistrovat u FÚ ? Co musím udělat pro event.odvedení daně, zdrav. a nemoc. pojištění? Děkuji za odpověď. Lukáš Maťa


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, cetla jsem ve vasi rubrice jiz…

Dobry den, cetla jsem ve vasi rubrice jiz nekolik odpovedi na otazku vyvoje kurzu USD/Kc ci USD/EUR a v jake mene je tedy nejvyhodnejsi investovat. Jelikoz vlastnim cca 40000 USD, ktere nebudu 1-2 roky potrebovat a uvazuji o investici techto penez, muj dotaz tedy smeruji do teto problematiky. Devizovi analytici predpovidali do konce roku 2003 posileni USD, ale skutecnost je jina, USD az do konce roku stale klesal. Je zacatek noveho roku 2004 a ja se vas tedy ptam, jaky je vas nazor na tento vyvoj? Osobne si myslim, ze USD nebude stale klesat, ze nynejsi slaby kurz opravdu pomuze americkym firmam snaze exportovat jejich zbozi, coz se v budoucnu projevi na americke ekonomice a doufejme i na kapitalovych trzich. O jake casove obdobi se ale muze jednat? Jak byste se tedy branili proti tomuto neprijemnemu vyvoji kurzu - investici? Pokud investici, o jake investici byste uvazovali v pripade, ze mate k dispozici vyse uvedenou castku USD a casove obdobi 1-2 roky? Dekuji. S pozdravem Jana.


odpovídal(a): Redakce

Před rokem jsem investoval ca 10000 EUR do…

Před rokem jsem investoval ca 10000 EUR do Raiffeisen evropský dluhopisový a ca 30000EUR do Raiffeisen evropský peněžního trhu. Dnes mám dojem, že špatně, neboť výkonnost zde není žádná, dokonce ani u těch dluhopisů. Měnit na čs. koruny nechci; myslíte že by bylo vhodné přerušit, směnit ve vhodném termínu na US dolary a investovat znovu jinam ? Děkuji Zdeněk


odpovídal(a): Redakce

mam nejakou hotovost v cizi mene (libry).Nevim…

mam nejakou hotovost v cizi mene (libry).Nevim kam investovat ci kam ulozit. Asi se nevyplati v CR zrizovat ucet s touto menou? Jake jsou podminky a povinnosti pro zrizeni uctu v cizine pro ceskeho obcana a zda jsou vyhodnejsi? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Je možné z Česka (legálně) investovat do nějakého…

Je možné z Česka (legálně) investovat do nějakého indexového (nezajištěného) fondu? Bohužel jsem zatím nic takového neobjevil. Rád bych tento fond v budoucnu spojil s Investičním životním pojištění (doba vkladu 35let). časově je investice roložena díky pravidlelným vkladům. Danově zvýhodněna. Jen ještě rozložit na co nejvíce titulů, což nejlépe splňuje tyto předopklady indexový fond. Počítám i s dvouletým poklesem. Schavalujete mou myšlenku?


odpovídal(a): Redakce

chtěla bych se zeptat, co znamenají pojmy …

chtěla bych se zeptat, co znamenají pojmy "domicilovaná směnka" a "bankovní idemnita"


odpovídal(a): Redakce

CHtěl bych doplatit zboží od vás na úvěr č…

CHtěl bych doplatit zboží od vás na úvěr č.smlouvy3216551702 a chtěl bych vědět kolik ještě zbývá.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám určitý obnos USD, co s ním mám…

Dobrý den, mám určitý obnos USD, co s ním mám dělat? Směnit za Kč nebo si ponechat USD? Děkuji.