FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

co je to group

co je to group


odpovídal(a): Redakce

co je to holding

co je to holding



odpovídal(a): Redakce

Moc Vás zdravím a prosím o radu, nevím jestli…

Moc Vás zdravím a prosím o radu, nevím jestli bude možné odpověďět na dotaz takového druhu, ale byla bych Vám vděčná. Nemám mnoho finančních prostředků. S manželem bydlíme v 3+1 družst. s jeho rodiči,napsaný je na manžela, rodinné vztahy nejsou však ideální. Má babička má byt s možností odkupu do osobního vlastnictví (cca do 1 -2 let), ona však do 1 roku změní své trvalé bydliště a bude bydlet u svého syna v rodiiném domě. Byt by nechala městu. Chtěla jsem se proto zeptat, mám jako její vnučka na byt nějaká práva např. v případě, že zde budu mít trvalý pobyt urč. dobu, kdy ona ještě bude uživatelem bytu. Nebo má např. babička nějaké právo přepsat užívání na mě nebo o tom rozhoduje město! Či jak jinak je možné byt získat.Děkuji moc za odpověď. Jste má poslední naděje.


odpovídal(a): Redakce

Prý bude od 31.05.2004 DPH na leasingových…

Prý bude od 31.05.2004 DPH na leasingových smlouvách upraveno na 22%.To nám ty auta pěkně podraží !


odpovídal(a): Redakce

Rád bych si vybral náhradníka (možná i vícenež…

Rád bych si vybral náhradníka (možná i vícenež jednoho) za mé kdysi oblíbené, později zkrachovalé Private Investors, kteří by mi řídili akciové portfolio. Existuje něco jako nezávislý rating brokerů na našem trhu, který by zahrnoval parametry výkonnosti a/nebo jejich stability a důvěryhodnosti ?


odpovídal(a): Redakce

Jaky druh fondu by jste mi odporucil pro…

Jaky druh fondu by jste mi odporucil pro investovani cca 50.000 CZK na obdobi zhruba 1 roka? Na internetu jsou dostupne ruzne statistiky a prehledy, co je dobre si u nich vsimat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat , mám cca200000 kč,…

Dobrý den, chci se zeptat , mám cca200000 kč, které bych chtěl vhodně investovat. na období 1-5 let. co by jste doporučily. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem OSVČ, vedu JU.V loňském roce jsme…

Dobrý den. Jsem OSVČ, vedu JU.V loňském roce jsme si vzali hypotéku na RD, ve kterém bydlímea mám kancelář. Můžu si odečíst úroky, nebo musí být část RD v majetku firmy?děkuji Domes


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaslechl sem, bohužel již jen část…

Dobrý den, zaslechl sem, bohužel již jen část reportáže, o možnosti požádat v SCP o některé služby písemně poštou. Konkrétně mi jde o změnu adresy a aktuální výpis z účtu. Nikde sem k tomu nenašel nic bližšího. Jen tu informaci z rozhlasu,"je škoda že o tom mnoho lidí neví". Děkuji za odpověď. Petr P.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Pro zahájení plánované stavby RD mám…

Dobrý den Pro zahájení plánované stavby RD mám na svém běžném účtě připraveno 700 000 Kč. Vím,že je budu potřebovat nejříve za 4 měsíce. Má v této situaci smysl, snažit se "ušetřit" tuto částku ubohého zúročení na BÚ a pokusit se ji někam přesunout? Pokud ano, kam? Mnohokrát děkuji Bohouš



odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych se zeptat na otevřené podílové fondy:…

Chtěla bych se zeptat na otevřené podílové fondy: mohu do nich investovat jménem nezletilého dítěte? Pokud ano, kdo může popř. v případě potřeby peněz požádat o odkup podílových listů? Já jako zákonný zástupce nebo musím požádat soud o povolení? Chtěla bych totiž spořit dítěti na vzdělání touto formou.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, pred nejakou dobou jsem zacala…

Dobry den, pred nejakou dobou jsem zacala podnikat na burze s akciemi /mam komisionar. smlouvu s maklerskou firmou/, protoze jsou moje prijmy na pomerne dobre a stabilni urovni, rada bych se zivila timto zpusobem. Muzete mi prosim poradit, zda se v tomto pripade stanu OSVC ci budu potrebovat ZL, popripade poradit nejakou firmu, ktera by mi s timto pomohla. Mnohokrat dekuji za Vasi odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz týkající se…

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz týkající se převodu CZK na USD. Konkrétně by se jednalo o převod 300000CZK na USD s tím že bych tyto peníze chtěl časem zpátky převést na CZK a získat z kursovního rozdílu zisk. Jsem ale ještě student a v praxi jsem nic takového ještě nikdy nerealizoval, proto by mě zajímalo jaká by byla rizika spojená s touto transakcí a jak je to s převodem USD zpět na CZK resp. jak je to s ochotou bank - může se mi stát že mi banka v budoucnu nebude chtít převést peníze zpět? Př: Jak to vidím já - v nejblížší době realizovat nákup USD za výhodný kurs (dejme tomu 26,667) a časem (předpokládám že bude dolar růst) ho převést zpět na CZK (dejme tomu při kursu 38 kč/USD). Za Vaši radu předem díky a přeji úspěšný den!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem pravděpodobně ještě majitelkou…

Dobrý den, jsem pravděpodobně ještě majitelkou cenných papírů z 1. nebo 2. vlny kuponové privatizace, ovšem nevím přesně, které už jsem prodala, kde mohu zjistit potřebné informace. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Může invalidní důchodce pronajmout byt ? Jak by…

Může invalidní důchodce pronajmout byt ? Jak by danil příjmy ?


odpovídal(a): Redakce

Jsem zaměstnanec a chtěla bych pronajmout zděděný…

Jsem zaměstnanec a chtěla bych pronajmout zděděný byt. Jak budu platit z pronájmu daně ? Jaké mohu odečíst náklady ?


odpovídal(a): Redakce

Kde je možne proveřit důvěrihodnost investičního…

Kde je možne proveřit důvěrihodnost investičního poradce ze zahraničí? Můžete mi poradit kde můžu najít nezávislé informace o First Swiss Financial Management AG? Jste mi případně Vy schopni zdělit inforamce o této společnosti? Předem díky, PC.


odpovídal(a): Redakce

mám 12000 USD jakým způsobem je mohu investovat?

mám 12000 USD jakým způsobem je mohu investovat?


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, prosim o Vas nazor na vyvoj kurzu…

Vazeni, prosim o Vas nazor na vyvoj kurzu anglicke libry a koruny v pristich dvou letech.Dekuji Vam za odpoved. Pavel Koudelak


odpovídal(a): Redakce

Je podle vas vhodne investovat do akcii pouze 10…

Je podle vas vhodne investovat do akcii pouze 10 tis.Kc samozrejme za ucelem zisku ale hlavne se blize seznamit v praxi s akciovym trhem?