FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám tento dotaz: jaké konto byste mi…

Dobrý den, mám tento dotaz: jaké konto byste mi doporučili,když budu potřebovat platit v zahraničí,např. na eBay.com atd.??(Je mi 16 let,ale při velkých omezeních/např. v limitu platby/ je možnost napsat na některého z rodičů?/ Máte nějaké zkušenosti s placením na eBay? Jak probíha placení v Eurech??Musím na účet vložit Eura nebo se to převede automaticky? děkuji za odpověď a omlouvám se za neinformovanost:-) Pokorný


odpovídal(a): Redakce

Mám nějaké akcie a nevím přesně, jak je úspěšně…

Mám nějaké akcie a nevím přesně, jak je úspěšně investovat. Poradili by jste mi v tomto směru? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Mám MAX kartu u Poštovní spořitelny. Vadí mi, že…

Mám MAX kartu u Poštovní spořitelny. Vadí mi, že má relativně nízký týdenní limit 15000Kč. Můžete mi poradit, zda mám usilovat (je-li to možné) o zvýšení limitu či spíše mi doporučíte jiný typ karty (když ano, pak který druh). Převážně kartu používám na platby v obchodech, občas vybírám v bankomatech. Děkuji předem za radu.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji proplatit šek s AUD. Jaká je výše…

Potřebuji proplatit šek s AUD. Jaká je výše poplatku a která banka je v tomto nejvýhodnější?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na investici.…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na investici. Máme k dispozici zhodnotit 150tis. Je výhodné koupit nemovitost? Pozemek nebo starší dům na hypotéku? Nerada riskuji. Děkuji a přeji hezký den Jana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rád bych investoval do akciových fondů…

Dobrý den,rád bych investoval do akciových fondů,kde je určitý vstuvpní poplatek(1,8).Mám v úmyslu vložit pouze min.vklad 5000 Kč z čehož by jsem platil vstupní poplatek a následně bych vložil třeba 30 000 Kč. Ušetřím podle Vás tímto způsobem nebo je to stejné jako bych vložil hned ze začátku 35 000 Kč? Děkuji za Vaši radu a služby. Ať se Vám daří. Petnet


odpovídal(a): Redakce

Jak se mne dotkne daň z přijmu v roce 2005.Jsem v…

Jak se mne dotkne daň z přijmu v roce 2005.Jsem v ČID ,jsem zaměstnán a podnikání je moje vedlejši činnost.Zajímalo by mne jek budu v příštím roce platit daně.Zda když nebudu mít příjmy z podnikání velké budu muset platit též minimální daň.Děkuji MR


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, > přes kamaráda jsem si koupil…

Dobrý den, > přes kamaráda jsem si koupil kdysi akcie spol. Syntesie (nyní Alachem) > za 250,- Kč. Mohu se zeptat, co doporučujete s akciemi udělat? Četl > jsem v novinách, že skoro za měsíc bych už nemusel akcii prodat:-( > Předem děkuji za vaši odpověď. > > S přátelským pozdravem > > Radek Červinka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám tento dotaz: je mi 16 let a…

Dobrý den, mám tento dotaz: je mi 16 let a měsíčně mám možnost někam uložit 4´000 Kč,jde mi o co možná nejlepší zhodnocení peněz v průběhu příštích 4 let,ale nemám jednorázově velkou částku na investování,pouze 4´000 každý měsíc.CO byste mi doporučovali? děkuji za odpověď Onřej P.


odpovídal(a): Redakce

Prosim o zaslani informace, ktera banka je…

Prosim o zaslani informace, ktera banka je nejvhodnejsi k vedeni běžného uctu,pro cloveka, ktery vydelava cca 13.OOO cisteho. Dekuju



odpovídal(a): Redakce

rozdíl mezi úvěrem a leasingem, jeho výhody a…

rozdíl mezi úvěrem a leasingem, jeho výhody a nevýhody


odpovídal(a): Redakce

Kdy se odevzdava vyplnene danove priznani pro…

Kdy se odevzdava vyplnene danove priznani pro fyz. osoby typ B???Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem si letos na jaře koupit…

Dobrý den, chtěla jsem si letos na jaře koupit auto zn. Lada přibližně za 240.000 Kč. Potřebovala bych vědět,zda se nevyplatí počkat až vstoupíme do Evropské unie? Navíc mi schází přibližně 20 000, které jsem si chtěla půjčit u bankovního ústavu, nemůžete mi poradit, kde by bylo nejlepší si tuto částku půjčit (s nejmenšími úroky). Děkuji. Zravím


odpovídal(a): Redakce

Zaujal mě dotaz o možnosti zhodnocení 10 000,- Kč…

Zaujal mě dotaz o možnosti zhodnocení 10 000,- Kč obchodováním s akciemi. Doporučujete " několik kusů tuzemských blue chips. Můžete mi to blíž vysvětlit, třeba nějakým příkladem?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rád bych se zeptal a zároveň strhl…

Dobrý den,rád bych se zeptal a zároveň strhl roušku nepřístupnosti malých investorů na burzu cenných papírů. Chci nakupovat a prodávat akcie dle mého uvážení,musí být tyto obchody prováděny jen obchodníky s cennými papíry nebo makléřskými firmami na můj účet vedený ve středisku cenných papírů?Účet a sním spojené transakce stojí peníze a tak úspora nákladů je zřejmá.Jaká bývá obvyklá provize obchodníků s těmito obchody?Stačí mi jen finanční poradce?Doporučíte mi nějakého který bude ochoten poradit jak začít? Podílové fondy sice umožňují zapojení do kapitálového dění ale nakupují dle sých obchodních strategií.Nemohu si stanovit toto koupit a toto prodat.Tímto je nijak pro budoucnost nevylučuji. Předem děkuji za odpovědi a případné rady. S pozdravem Šrámek Jaroslav


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, docetl jsem se, ze pripadne zisky z…

Dobry den, docetl jsem se, ze pripadne zisky z prodeje akcii, pokud od koupe k prodeji ubehne vic nez 6 mesicu, jsou osvobozeny od dane. Je tedy nejaka povinnost pripadny zisk nekde uvadet (napriklad danove priznani u zamestnavatele) nebo byt nikde uvadeno nemusi? dekuji za odpoved Tomas


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 19 let,studuji SŠ.Na které…

Dobrý den, je mi 19 let,studuji SŠ.Na které dávky mám nárok?Bydlím sám v soukromém domu u prarodičů.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jak zhodnotit částku 100000.-Kč na…

Dobrý den. Jak zhodnotit částku 100000.-Kč na období 1 roku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, 31.10.2003 jsem si vzal půjčku na…

Dobrý den, 31.10.2003 jsem si vzal půjčku na podnikání ve výši 71.000,-. Od 30.4.2001 mi nabíhá úrok ve výši 1,5 násobku diskontní sazby a od 30.9.2002 ve výši 4 násobku z výše uvedené částky. Můžete mi prosím spočítat jaká částka bude činit úroky k 31.1.2004. Mnohokrát děkuji, Bedřich Toman


odpovídal(a): Redakce

Krátkodobá investice 650.000 Kč (na horizont 1…

Krátkodobá investice 650.000 Kč (na horizont 1 max. 3 měsíců), nejlépe s nízkým rizikem na úkor zisku. Dluhopisy, fondy peněžního trhu, nebo...? Jaké budou v jednotlivých navrhovaných případech rizika, výpovědní lhůty, zisky, poplatky/daně? Prosím raději v absolutních číslech než v p.a. Děkuji, Jaromír L.