FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jisté…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jisté informace ohledně kreditních karet jimž nerozumím. 1. Pokud vlastním kreditní kartu a používám ji pro různé platby, tak čerpám vždy úvěr poskytnutý bankou nebo na kartě mohu mít i své prostředky a teprve po jejich vyčerpání mohu čerpat úvěr? 2. Fakt, že jde většinou o revolving, znamená, že už při splacení první splátky řádně a včas se automaticky obnovuje úvěrový limit v původní výši? Nebo se tak děje až po splacení celého úvěru? Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, som občan SR, mám tam aj živnosť. V…

Dobrý deň, som občan SR, mám tam aj živnosť. V roku 2001 som si založil aj českú živnosť a ustanovil zodpovedného zástupcu. Moja otázka znie, akým spôsobom môžem požiadať o zrušenie českej živnosti (som už na dôchodku a prestal som podnikať), ideálne neosobne - poštou, predsa len to nemám najbližšie (živnosť mi vydal Magistrát v Opavě). Tiež, prosím, o linku na formulár, ktorý mám vyplniť. Vopred ďakujem a ostávam s pozdravom. Emil Kašuba



odpovídal(a): Redakce

zdanění výnosů

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli je obchodování na burze bráno jako živnost (komodity, forex, opce), popřípadě za jakých podmínek je nebo není? Také by mě zajímalo jestli osobní vklad vztahuje do základu daně z příjmu z obchodování? Děkuji za odpovědi


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom se zabývali sportovními…

Dobrý den, rádi bychom se zabývali sportovními aktiv, pro děti 4-6 let a nemůžu nikde sehnat jaké vzdělání a praxi pro tuto činnost potřebujeme. Můžete nám poradit? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v oblasti…

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v oblasti zprostředkování zahraničních kurzů a práce. Jaké živnostenské oprávnění budu potřebovat? Stane se ze mě automaticky plátce DPH nebo lze toto nějakým způsobem „obejít“? Jak je to s ručením – ručím celým majetkem nebo lze vytvořit bez vysokého základního kapitálu nějaká právnická osoba? Děkuji za odpověď!


odpovídal(a): Redakce

přeprodej pojistky

Dobrý den, naše životní pojistky bychom chtěli prodat investiční společnosti. Jak postupovat, abychom předešli problémům s pojišťovnou, protože jsem slyšela, že ne všechny pojišťovny přistupují k prodejům ochotně. Děkuji Martina Benešová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zabývám se finančním poradenstvím a…

Dobrý den, zabývám se finančním poradenstvím a ráda bych Vám pomohla. Spolupracuji s více než 90 % subjektů na finančním trhu, takže je velká škála produktů, ze kterých vybíráme ty nejvhodnější. Samozřejmě vše je ZDARMA! Preferuji osobní schůzky, kde si všechno můžeme vysvětlit a najít tak nejvýhodnější řešení. JSEM Z PLZNĚ!!! Kdyby někdo potřeboval poradit a dále popřípadě zařídit investice, důchod, financování bydlení atd... ozvěte se! AAA-ANDREA@SEZNAM.CZ


odpovídal(a): Redakce

registr SOLUS

Dobrý den, v současné době jsem OSVČ a mám záznam v registru SOLUS. V současné době jsem založil právnickou osobu s.r.o. a budu v lednu žádat o investiční úvěr. Chtěl bych se zeptat, bude banka prověřovat registry i na mou osobu (fyzickou - RČ) nebo jen na právnickou? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

forex a jeho zdanění

Dobrý den, měl bych zájem obchodovat ve forexu, ale nevím, jak se tento druh obchodu daní. Zatím obchoduji s akciemi a ty zdanit umím. Existuje někde nějaká ukázka, příklad danění obchodů uskutečněné prostřednictvím forexu? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

podnikání

Dobrý den, jsem státní zaměstnanec (na nižší úrovni) a chtěl bych zavést ( zařídit si) obchod s hračkami ve svém RD. Co proto musím udělat? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

splátkový plán a kalendář

Dobrý den, chci se zeptat jaký je rozdíl mezi Splátkovým plánem a Splátkovým kalendářem?


odpovídal(a): Redakce

statistiky opcí

Dobrý den, jsem studentkou VŠFS v Praze a pro svou seminární práci z finančního investování bych potřebovala sehnat informace a srovnání ročního objemu opcí za posledních cca 10 let na světových burzách. Dali byste mi prosím typ kde takové informace sehnat? S přáním krásného dne Veronika Prchlíková


odpovídal(a): Redakce

jaké akcie z BCPP vybrat?

Dobrý den, zvažuji v současné době investici cca 250 tis.Kč. Jelikož jsem ochoten podstoupit jisté riziko a investici vnímám jako dlouhodobou (5 - 10 let), zvažuji nákup akcíí kombinace ČEZ, P.Morris CR, Telefonica02. Považujete tuto kombibaci za vhodnou či jaké společnosti by jste doporučili? Dále bych se rád informoval, zda by jste mě mohli doporučit, kde hledat vhodného poradce pro tuto investici. Samozřejmě jako placenou službu. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

úvěr pro sportovní organizaci

Dobrý den, prosím, Vás, chtěla jsem se zeptat, zda je možné u nově založené sportovní organizace získat úvěr? Když tak za jakých podmínek a co je nutné vykonat pro to, aby jej daná organizace mohla obdržet.


odpovídal(a): Redakce

zadluženost

Dobrý den, Mám dotaz,ale nevím jestli mi ho zodpovíte. Podnikala jsem,pak jsem skončila(nebylo to rentabilní),pak jsem šla hned do práce a potřebovala jsem některé věci doplatit,něco hned,něco chvilku počkalo a v té době jsem se začala zadlužovat u různých institucí.No prostě dnes platím měsíčně asi tak 7000,-různým společnostem.....no skoro na jídlo mi nezbývá a začínám dlužit jinde například internet. Zároveň,ale spravujeme zatím svépomoci domeček . No prostě si říkám,že bych si někde raději půjčila za samozdřejmě rozumný úrok,ne žádnou lichvu,všechno doplatila a založila si třeba stavebko,důchodové,pojištění no prostě vidím,že bych to zvládla,ale vždycky mi nabídnou jenom něco nevýhodného,nevíte nějakou radu jak s toho ven.na ten domek potřebuju tak 500000,-kč Prostě bych si chtěla dát všechno do pořádku a žila jako slušný člověk i kdyby to stálo za rozumnou cenu. Třeba nějaký poradce,ale já jsem nedůvěřivá k těmto lidem.S pozdravem Manová


odpovídal(a): Redakce

dotace

Dobrý den, Hodlám otevřít restauraci zaměřenou na dietologii. Jaké jsou možnosti dotací z EU/ČR pro dietologické pracoviště a jaké jsou možnosti dotací/půjček pro začínající malé podnikatele vrámci ČR a EU? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dotace

Dobrý den, Hodlám otevřít restauraci zaměřenou na dietologii. Jaké jsou možnosti dotací z EU/ČR pro dietologické pracoviště a jaké jsou možnosti dotací/půjček pro začínající malé podnikatele vrámci ČR a EU? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na změnu akcií…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na změnu akcií ze zaknihované na listinou a co tato změna pro akcionáře znamená. Ptám se jménem matky, která vlastní zaknihované akcie (mon. hodnota 100Kč) u Zemědělské společnosti Komorno. Nyní ji společnost obeslala s nabídkou změny akcií na listinou a sloučením akcií. Jako důvod uvádí finanční a administrativní náročnost pro společnost. Tato změna není ještě schválena valnou hromadou společnosti. Spíš mi jde o sloučení akcií, přijde mi nevhodné vlastnit např. jednu akcii v nom. hodnotě 100.000Kč. Doporučujete vlastnit spíše nižší nom. hodnoty akcií vůči obchodování s akciemi? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, které banky umožnují zhodnotit vklad o…

Dobrý den, které banky umožnují zhodnotit vklad o určité částce po dobu 10 let? Slyšela jsem, že to bežně není možně. Co je na tom prvdy. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl by jsem začít podnikat ve výrobě…

Dobrý den,chtěl by jsem začít podnikat ve výrobě nábytku.Dosud jsem zaměstnán, a proto by mě zajímalo zda je možné čerpat nějaké dotace na zařízení dílny či její postavení atd. Děkuji Čermák