FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych zjistit, co se…

Dobrý den, chtěla bych zjistit, co se všechno musí udělat pro převod nemovitosti darováním. Kam se obrátit , na jaké úřady se musí jít a jaké doklady zajistit. Prosím o podrobné vysvětlení. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem sestym rokem v Chicagu a zivim se koupi…

Jsem sestym rokem v Chicagu a zivim se koupi,opravou a nasledne prodejem starych domu. Za kratkou dobu se vsak chystam na staly pobyd v CR a chci pokracovat v tom co delam dnes.Bohuzel nemam nejmensi tuseni jak trh s nemovitostmi funguje u nas a zda se timto zpusobem muzu v CR zivit. Za kazdou vasi odpoved predem dekuji. > S pozdravem D.Horak



odpovídal(a): Redakce

Zdravím Vás, zajímá mě, kde se hledají…

Zdravím Vás, zajímá mě, kde se hledají investiční příležitosti a jaké jsou podmínky při vstupu na burzu v Praze (minimální hotovost a pod.) Velice Vám děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním akcie, které jsem před časem…

Dobrý den, vlastním akcie, které jsem před časem získal. A rád bych je nějak investoval a nevím přesně, jak s nimi nakládat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Z prodeje bytu odrzime cca 900 000,-Kc.Tyto…

Z prodeje bytu odrzime cca 900 000,-Kc.Tyto penize chceme pouzit na financovani noveho vetsiho bytu, ktery vsak jeste neni ve vystavbe.Poradte prosim,kam je nejvyhodneji ulozit na dobu cca 1/2 az 3/4 roku,kdy budou treba,aby zbytecne nelezely na beznem uctu. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 2 dotazy: 1. v roce 2003 jsem…

Dobrý den, mám 2 dotazy: 1. v roce 2003 jsem investoval 10 000 Kč do fondu Trendbond (ISČS), protože mě pracovníci ČS informovali, že je to fond perspektivní a to především po vstupu ČR do EU. Tento fond ale od té doby neustále klesá. Chtěl bych vědět zda mám v současné době podílové listy odprodat nebo zda mám jěště vyčkat? 2. Chtěl bych investovat do akciových fondů. Myslíte si že vysoké výnosy, které mají tyto fondy v posledním období budou pokračovat i v průběhu roku 2004? Popř. do ktérého fondu doporučujete investovat (několik desítek tisíc)? Děkuji. S pozdravem M. Světlík.


odpovídal(a): Redakce

Mám k dispozici cca 500 000 Kč, jsem absolutní…

Mám k dispozici cca 500 000 Kč, jsem absolutní finanční laik a chtěl bych je investovat tak, aby: - nebyla velká nejistota - byly poměrně rychle dostupné (volně) - bylo přiměřené zhodnocení (alespoň odpovídající inflaci) Děkuji T. Kmječ


odpovídal(a): Redakce

Vazene finance, rada bych investovala CZK 300…

Vazene finance, rada bych investovala CZK 300 000 tak, abych maximalizovala vynos a penize nemela vazany dele nez 2 roky. Nebranim se ani ruznym fondum s primerenou mirou rizika. Co by jste mi doporucili?? Nezajimaji me terminovane ani sporici ucty. Stavebni sporeni mam. Moc dekuji


odpovídal(a): Redakce

Rada bych se informovala o moznosti uzavrit…

Rada bych se informovala o moznosti uzavrit zivotni pojisteni za ucelem zhodnoceni financnich prostredku. Zaroven nemohu vyloucit, ze nasporene penize nebudu po dvou, trech letech potrebovat na financovani bydleni. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jak mám nejlépe investovat 250.000 Kč, které…

Jak mám nejlépe investovat 250.000 Kč, které nechci mít vázané déle než na rok?? Díky Dana Plzáková



odpovídal(a): Redakce

mám volných cca 400 000,- Kčna 1,5 roku - kam s…

mám volných cca 400 000,- Kčna 1,5 roku - kam s nimi ?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam takovy trosku netypicky dotaz.…

Dobry den, mam takovy trosku netypicky dotaz. Jsem ted momentalne na zahranicni stazi ve Svedsku a mam tu ucet. Pobyt mi bude zakratko koncit, ucet budu rusit a nevim, jak nejlepe nalozit s nasetrenymi penezi (radove 40000 SEK). V Cechach mam korunove konto u KB, kam predpokladam, ze si tyto penize vlozit nemohu (nevim to jiste). Vyrazne dlouhodoba investice asi nepripada v uvahu, protoze mozna budu penize potrebovat (zhruba za 6 mesicu). Mam si ponechat zahranicni menu (tedy SEK, pripadne vymenit na EUR) doma "v supliku", nebo mam promenit celou hotovost na Kc? Co by odbornik na finance udelal v me situaci? Prosim poradte mi. Do republiky se vracim koncem unora. Dekuji a jsem s pozdravem. Michal Smid


odpovídal(a): Redakce

Porovnání pořízení majetku formou finančního…

Porovnání pořízení majetku formou finančního leasingu s pořízením za hotové.


odpovídal(a): Redakce

Porovnání pořízení majetku formou finančního…

Porovnání pořízení majetku formou finančního leasingu pomocí úvěru.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mame s manzelem cca 800.000 CZK,…

Dobry den, mame s manzelem cca 800.000 CZK, ktere bychom chteli na cca rok investovat, nebo tam odkud by bylo mozne financni prostredky ziskat v pripade potreby zpet bez sankci do cca 1 mesice. Nechceme prilis riskovat. Dale mame cca 3500 EUro, radite nyni vymenit na koruny, ci investovat do podiloveho fondu v cizi mene, popripade terminovaneho vkladu ? Predpokladate, ze bude Euro jeste posilovat ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

mohl by jste mi zaslat nalezitosti…

mohl by jste mi zaslat nalezitosti podnikatelskeho zameru pro pripad ziskani podnik. uveru dekuji a spozdravem Ivo Hujer


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím o radu jak nejlépe zhodnotit…

Dobrý den. Prosím o radu jak nejlépe zhodnotit 80000,-Kč, na dobu 1 roku s co nejmenším rizikem. Děkuji za odpověd a zdravím


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych investovat(můj názor je buď…

Dobrý den,chtěl bych investovat(můj názor je buď do podílových fondů,nebo do dluhopisů) cca 50.000,-Kč,po dobu 2let .Nechci to udělat bez poradce .Teprve se orientuji,od Vás bych čekal radu na konkrétního dobrého poradce,přivítal bych osobní jednání v oblasti Cheb-K.Vary. Děkuji Rudolf Nespěšný


odpovídal(a): Redakce

Chci pravidelně investovat cca 2.000 Kč/měs …

Chci pravidelně investovat cca 2.000 Kč/měs (časem i víc) do akciového podílového fondu s tím, že časový horizont je min. 20 roků. Doporučte prosím konkrétní fond - v užším výběru mám IKS Fond světových indexů a ČP Invest Fond globálních značek. IKS má za poslední 2 roky trochu horší výsledky,ale nižší vstupní poplatek (3%) a správcovský (1,5%). ČP vyšší poplatky a trochu lepší výkonnost. Soukromý učet mám u KB (ale to asi nehraje velkou roli). Nebo je výhodnější 1x ročně nakoupit přímo qqq nebo ^dji přes českého nebo zahraničního brokera?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, již pře třemi měsíci jsem investoval…

Dobrý den, již pře třemi měsíci jsem investoval 10.000 USD za deset akcií Silesia US corporation. Po třech měsících jsem dostal zálohu vyplacenou každé čtvrtletí a to ve výši 1.500USD. Mohli by jste mi poradit jak je to s daněním tohoto příjmu v ČR?