FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Prosím o sdělení zda a kde lze zjistit stav…

Prosím o sdělení zda a kde lze zjistit stav cenných papírů fondů do kterých jsem investovala - a to ŽIVNOBANKA - 1 investiční fond a První Václavův investiční fond a.s., omlouvám se za neznalost v této sféře, ale nikde na internetu jsem informace nenašla. Děkuji za ochotu a laskavost Svobodová Petra


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zdedili jsme nekolik akcii z kuponove…

Dobry den, zdedili jsme nekolik akcii z kuponove privatizace. Radi bychom se dozvedeli jak je nejjednoduseji prodatJ a jaka je jejich aktualni cena. Jedna se o tyto akcie: 9 ks Skoda a.s., 12 ks Ceskomoravske doly a.s. clen koncernu Karbon Invest, 9 ks Komercni banka a.s., 8 ks Proagro Liberec dekuji Zd. zenkl



odpovídal(a): Redakce

Proč u fondu prosperita nejdou grafy ani kurzy …

Proč u fondu prosperita nejdou grafy ani kurzy /iFondy.cz/


odpovídal(a): Redakce

Čím mám vylepšit následující portfolio fondů? ČP…

Čím mám vylepšit následující portfolio fondů? ČP-ropy a energie................................15% IKS-balancovaný..................................34% IKS-global............................................ 9% ING-český akciový fond......................... 9% Prosperita.............................................12% ING-invest emering markets................... 9% T CHINA A AAC.....................................12% DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám akcie Českého Telecomu. Současně…

Dobrý den, mám akcie Českého Telecomu. Současně je ČT odkupuje za 456 Kč. Mám si je ponechat nebo je prodat ? Dále by mě zajímalo, když si je nechám a oni je stáhnou z burzy, jak je potom prodat a komu. Nebude s tím nějaký problém ? Velice děkuji za odpověď. KD.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jak lze zakoupit podíly ve fondech…

Dobry den, jak lze zakoupit podíly ve fondech např.fondy Conseq, pokud nemožno osobně ?? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem investor začátečník a chtěla bych…

Dobrý den. Jsem investor začátečník a chtěla bych co nejlépe zhodnotit částku asi 100000Kč v období 5 let. Ráda bych se ovšem poradila s nějakým nezávislým odborníkem. Kde si mohu takovou konzultaci dojednat? A jak je tato zpoplatněna? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych získat informace ohledně…

Dobrý den, chtěl bych získat informace ohledně zákonného pojištění vkladu v bance. Pokud vlastním více produktů(např.termínovaných vkladů) u jedné banky, je každý produkt, každý termínovaný vklad pojištěn samostatně? Děkuji za odpověď, přeji pěkný den, s pozdravem M.


odpovídal(a): Redakce

Byla mi nabídnuta spolupráce s fy ZFP akademie,…

Byla mi nabídnuta spolupráce s fy ZFP akademie, zprostředkování, finance, poradenství. Chtěl bych se zeptat zda má tato fy vše v pořádku a jestli je v povědomí odborné veřejnosti, tvrdí že má 1000000 klientů, její int. stránky http://www.zfpakademie.cz moc děkuji za odpověd wrona tomáš tel. 604547628


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem minoritní akcionář společnosti,…

Dobrý den, jsem minoritní akcionář společnosti, kde podle v současné době platné novely budu "vytlačen". Akcie držím déle než 6m. Eventuelní zisk tedy nebudu muset danit anebo v tomto případě platí jiná pravidla? Děkuji za odpověď Miloš Velemínský



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam cca 500.000 CZK + 3.000 EUR,…

Dobry den, mam cca 500.000 CZK + 3.000 EUR, ktere bych chtela investovat ve strednedobem horizontu, zrejmne pres investicniho spravce. Mozno spolupracovat se spravcem pouze pres internet/telefon ? Jak to probiha ? Kolik je obvykla marze spravci, kolik cca rocni vynos ? jak zajisteni, ze o vlozene prostredky neprijdu ? Jaky je predpoklad u meny EURO, bude spise posilovat, ci oslabovat, nebo je nyni v dobe dovolenych na vrcholu a mam ji radsi smenit za koruny ? Jsem spise konzervativni investor, ale 20% bych do akcii urcite investovala. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jak může fyzická osoba nejlépe zhodnotit částku…

Jak může fyzická osoba nejlépe zhodnotit částku 100.000,-Kč za období asi 10 měsíců? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte vývoj japonského trhu všeobecně a vývoj indexu - např. Nikkei 300 ( výhled 6 m, 1 rok, 2 roky ) a jak z kurzového hlediska je rizikové investovat v JPY. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak…

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak 2 az 3 roky?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme 550000 Kč, které bychom chtěli…

Dobrý den, máme 550000 Kč, které bychom chtěli investovat v horizontu 2-5 let. Je lepší rozložit tuto částku do více fondů? Rozhodujeme se mezi službami KB , České spořitelny. Chtěli bychom také koupit nějaké akcie. Které byste nám v současnosti doporučil? Jaký je nejjednodušší nákup? Přes banku? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

V seznamu investičních společností registrovaných…

V seznamu investičních společností registrovaných v ČR je cca 50 subjektů z toho 32 v likvidaci. Jaký je důvod? Je to nějaká obecně platná praxe?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s akciemi Teplárny Ústí n.L. Chystá se tam fůze společností a zmíněná firma přestane existovat. Budou minoritní akcionáři vykoupeni a akcie této firmy stáhnuty s veřejného obchodování na BCPP? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem OSVC, mam bezny ucet u Ces.spor.…

Dobry den, jsem OSVC, mam bezny ucet u Ces.spor. pouzivam jej vsak jen minimalne,od zakazniku si nnechavam platit hotove. Mam v umyslu zakoupit si ojety vuz na leasing.Docetl jsem se, ze zrejme budu potrebovat vypis z bezneho uctu. Bude mit stav uctu rozhodujici vliv na uzavreni smlouvy? V pripade, ze ano, jakou hotovost, priblizne, je treba na uctu mit, aby bylo mozne uzavrit leasing na koupi vozu v hodnote asi 250000,-kc? Predem dekuji za odpoved. M.B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi sdělit, kdo a podle čeho…

Dobrý den, můžete mi sdělit, kdo a podle čeho stanovuje kurz podílů podílových fondů? Pokud se nemýlím, na buze se většinou neobchodují. Děkuji Neumann


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem student, moje financni prostredky…

Dobry den, jsem student, moje financni prostredky se pohybuji okolo 100 tis. kc. Nepredpokladam, ze bych v budoucnu, tedy v horizontu nekolika let, potreboval vetsi cast techto prostredku. Chci investovat do akcii a tak se chci poradit, jakou cast techto prostredku je rozumne do akcii investovat. Popripade do ceho jineho tyto prostredky zvolit. V soucasne dobe jsou na kratkodobem term. uctu.