FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně akcií.Z…

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně akcií.Z kuponové privatizace vlastním akcie:Čez,Telecom,Geoindustria,Léčiva,Spolek pro chem. a hutní výrobu.Nevím,zda mají jestě nějakou cenu a jakou a zda je lepší si je ponechat nebo prodat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Nalezl jsem v portfoliu rodičů akcie dvou…

Nalezl jsem v portfoliu rodičů akcie dvou společností ještě z kuponové privatizace. Ńa internetu jsem ověřil, ve výpisu z rejstříku, že ještě existují, ale to je vše. Jiné informace se mi nedaří získat. Jsou tyto akcie někde obchodovatelné nebo neprovádějí majoritní akcionáři právě jejich výkup? Jená se o Český holding, a.s.(IČ 44265590) a Stavební, investiční a kapitálová, a.s. (IČ 452 44 600) Předem děkuji LR



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Ctěl bych investovat částku kolem 150…

Dobrý den.Ctěl bych investovat částku kolem 150 tisíc korun do akcií ČEZ a Zentivy a to na dobu minimálně 3 let. Domníváte se, že u těchto akcií je i při jejich dnešních maximech v tomto časovém horizontu prostor k růstu a jedná se do dobrou investici? Děkuji za odpověd a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžu ještě prodat listinné akcie (VH…

Dobrý den, můžu ještě prodat listinné akcie (VH proběhla 29.7.05), které jsou předmětem výkupu dle § 183i? V souvislosti se svoláním mimořádné VH byl již vypracován znalecký posudek na cenu jedné akcie. Vlastním poměrně hodnotné akcie a nechtěla bych zbytečně přijít o případný zisk. V podstatě ani sami burzovní makléři nevědí, jaké akcie vlastním. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu …

V kupónové privatizaci jsem investoval do fondu Vojenské stavby invest. Lze akcii (byla vydána jedna v papírové formě) prodat? Existuje fond popř. co se stalo s jeho majetkem? Děkuji za odpověď. L.


odpovídal(a): Redakce

Domníváte se, že je vhodné odprodat akcie…

Domníváte se, že je vhodné odprodat akcie Českého telokomu za výkupní cenu nebo počkat s tím, že je zde předpoklad, že jejich cena v budoucnu poroste?


odpovídal(a): Redakce

Vklad cca 170000 na dobu 6-12 měsíců. Kam?

Vklad cca 170000 na dobu 6-12 měsíců. Kam?


odpovídal(a): Redakce

Krásný den přeji. Před asi třemi lety jsem…

Krásný den přeji. Před asi třemi lety jsem investoval do fondů IKS Dluhopisový (400 tis.), IKS Peněžní (200 tis.) a Sporobond ČS (200 tis.). Nyní bych potřeboval prodat podíly za asi 250 tis. Poraďte prosím, podle čeho se ale rozhodnout, kterého fondu podíly prodat, aby člověk neudělal zbytečnou chybu. Prodat to, co má nejvyšší kurs, výkonnost, nebo co vlastně při prodeji posuzovat, když má člověk podíly v několika fondech? Další prodeje v nejbližších letech neplánuji, spíše další investování. Co bude podle Vás v současnosti nejvýhodnější? Za radu a úvahu děkuji předem. Ivan


odpovídal(a): Redakce

rád bych měsíčně ukládal 5000,- Kč do nějakého…

rád bych měsíčně ukládal 5000,- Kč do nějakého globálního smíšeného fondu který nakupuje cenné papíry různých emitentů z různých zemí. Můžete mi doporučit, na jyký typ fondu se mám obrátit? Děkuji J Melka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych vědět jestli je vhodná doba…

Dobrý den,chtěl bych vědět jestli je vhodná doba na prodej akcii Českého Telecomu.Děkuji Jarda



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pozici…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pozici vlastníka několika málo akcií různých podniků: Karosa Vysoké Mýto, Český telecom, Karlovarský porcelán a Východočeská plynárenská. Otázka zní, jestli akcie prodat nebo si je dále ponechat, či v jakém stavu se akcie nacházejí- vůbec jsem se o tuto problematiku nezajímal. Děkuji. Zbynda


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, kolik akcií Severočeských dolů se má…

Dobrý den, kolik akcií Severočeských dolů se má prodat (státní podíl), jaký je odhad cenycelkem a na akcii ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych investovat větší částku,…

Dobrý den, chtěla bych investovat větší částku, přibližně 1000000 Kč do akcíí Českého Telecomu, zajímal by mně Váš názor. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chtěl bych začít obchodovat s akciemy…

Dobrý den! Chtěl bych začít obchodovat s akciemy,ale nevím jak začít.Sleduji kurzy akcii,ale nevím kde,kdy a jak koupit a prodat?Chtěl jsem se zeptat,jestli někdo neví o nějaké knížce nebo nějaké jiné pomoci,která by mi mohla pomoci do toho proniknout?


odpovídal(a): Redakce

Když chci obchodovat v RM systému s akciemi přes…

Když chci obchodovat v RM systému s akciemi přes vlastní PC z domu, která publikace je pro mírně-středně pokročilého oíbchodníka (prováděla jsem obchody s akciemi z privatizace v bance a taky v RM obchodním míste.) vhodná k prostudování za účelem vyvarování se zbytečních počátečnických chyb a taky velmi informační a poučná?Děkuji Marie


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu…

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu akým spôsobom predať akcie z prvej kupónovej privatizácie. Akcie ČEZ a fondu Creditainstalt. Chcela by som vedieť ktorý obchodník s cennými papiermi je spoľahlivý, má najnižšie poplatky a tiež ako dlho trvá predaj. Dá sa splnomocniť na predaj nejaká osoba v ČR? Čo všetko potrebujem k splnomocneniu a predaju, nakoľko sa chystám do ČR. Ďakujem za odpoveď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit produkt…

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit produkt některé banky, který by byl nejvýhodnější pro následující situaci (jelikož je nutnost založení účtu do 2 dnů, prosím o co nejrychlejší odpověď): Důchodkyně (věk 61 let) potřebuje založit účet k následujícím účelům: 1. V brzké době na něj bude převedeno větší množství peněz (1,5 mil. Kč) z prodeje nemovitosti (na účet pošle banka, u které si kupující vyřizuje hypotéku) 2. Následně bude třeba (po vyhledání adekvátní nabídky) z účtu zase zaplatit částku na pořízení bytu (v hodnotě cca 1 mil. Kč) 3. Dále budou čerpány poměrně vyšší částky na vybavení nového bytu. 4. Zbytek peněz by na účtě zůstal. Produkt by tedy měl být s co nejnižšími poplatky, uzpůsobený věku (je nějaká výhoda pro důchodce?) a flexibilní co se výběru částek týká. Platební karta není nutná. Prosím krom návrhu typu produktu i konkrétní ceník pro danou situaci. Díky moc předem za rychlou odpověď S pozdravem Ing. Matin Jaček


odpovídal(a): Redakce

Rad bych zhodnotil nejvyhodnejsim zpusobem castku…

Rad bych zhodnotil nejvyhodnejsim zpusobem castku 0.8mil CZk. Horizont 3 az 5 let. Poradte, prosim. MS


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň.Som deďičkou akcií s prvej vlny…

Dobrý deň.Som deďičkou akcií s prvej vlny kupónovej privatizácie:20akcií ISIN CZ 0008028305 u emitenta CONSUS Investiční fond/BFACONIN/.Zaujímalo by ma akú majú hodnotu a ako a kde ich môžem predať.Ďakujem. Môj mail: syxi@stonline.sk


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych investoval 30-40 tis. Kč,…

Dobrý den, rád bych investoval 30-40 tis. Kč, lákají mě akciové fondy.Má vůbec smysl investovat takto malou částku na fondy?Jestliže ano, který fond mi doporučujete? Děkuji, J.P.