FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o informaci ohledně…

Dobrý den, prosím o informaci ohledně předpokládaného růstu mezd na rok 2005 a pro rok 2006. Předpokládaná výše hrubé mzdy. děkuji a jsem s pozdravem Petr Urban


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco o podpoře…

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco o podpoře podnikání z finančního úřadu. Slyšela jsem, že je možné získat nějakou podporu do začátku podnikání od finančního úřadu, ale nevím, zda a jak dlouho tam musím být registrována a jaké další podmínky splňovat. Jsem zaměstnána, ale na jaře příštího roku uvažuji o podnikání. Děkuji Turková



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!!! Jaký je váš názor na nákup akcii…

Dobrý den!!! Jaký je váš názor na nákup akcii Zentivy za cenu 1070Kč/Ks Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN,NEVÍM JESTLI SE VŮBEC S TÍMTO DOTAZEM…

DOBRÝ DEN,NEVÍM JESTLI SE VŮBEC S TÍMTO DOTAZEM NA VÁS MOHU OBRÁTIT A PŘEDM SE VÁM OMLOUVÁM ZA ASI HLOUPOU OTÁZKU. PŘI KOUPI NOVÉHO VYSAVAČE MI BYLA PŘIPOČÍTÁNA ČÁSTKA 35,-KČ NA LIKVIDACI HISTORICKÉHO ELEKTROODPADU PODLE ZÁKONA 185/2001 SB.SNAŽILA JSEM SE V ZÁKONĚ NĚCO TAKOVÉHO VYČÍST,ALE NEPOVEDLO SE MI TO.(ASI NEČTU DOST POZORNĚ). JEN BY MĚ ZAJÍMALO, JAK TO BUDE VE CHVÍLI,KDY BUDU ONEN VYSAVAČ SKUTEČNĚ LIKVIDOVAT (TŘEBA PO 10 LETECH POUŽÍVÁNÍ), JESTLI NEBUDU MUSET POPLATEK ZAPLATIT ZNOVU.TO MÁM CELOU DOBU EXISTENCE ELSPOTŘEBIČE SCHOVÁVAT DOKLAT O ZAPLACENÍ? VŮBEC NEJDE O TĚCH 35,-KČ.ALE O PRINCIP.PROČ MÁME DOPŘEDU PLATIT ZA SLUŽBU,KTEROU BUDEME VYUŽÍVAT AŽ ZA HODNĚ DLOUHOU DOBU? NEBO JE TÍM MYŠLENO:"KOUPIL SIS NOVOU VĚC,STAROU MUSÍŠ ZLIKVIDOVAT"? CO KDYŽ SI ONU VĚC BUDU KUPOVAT POPRVÉ V ŽIVOTĚ? ASI TO JEN ŠPATNĚ CHÁPU ZA PŘÍPADNOU ODPOVĚĎ VÁM PŘEDEM DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

Lze někde zjistit reálnou hodnotu akcií z KP,…

Lze někde zjistit reálnou hodnotu akcií z KP, které se již veřejně neobchodují? A existuje pro ně nějaký mimoburzovní trh, třeba internetový?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kam bych měl…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kam bych měl investovat volné finanční prostředky cca 3 - 4 tisíce měsíčně po dobu asi 5 let. Bylo by pro vhodné stavební spoření? V případě investice do indexových certifikátů, je možné investovat měsíčně tuto částku nebo je lepší investovat větší částky najednou (z hlediska nákladů)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Prosím Vás kam se mám obrátit když…

Dobrý den, Prosím Vás kam se mám obrátit když potřebuji doložit vlastnictví k akciím, které jsou v zajknihované podobě. Dříve se toto řešilo přes RM - systém. V současné době jsou některé jejich pobočky zrušeny. Jedná se mi konkrétně v Pardubicích. Děkuji Kopecký


odpovídal(a): Redakce

14.9.2005 Dobrý den, jsem drobná akcionářka,…

14.9.2005 Dobrý den, jsem drobná akcionářka, nyní mám volných 50tis.Kč. Chtěla bych nakoupit akcie ČEZU nebo Českého Telecomu.Nevím pro které se rozhodnout.Poraďte mi prosím.Děkuji. H.Macků


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám u ČSOB termínovaný vklad cca 600…

Dobrý den,mám u ČSOB termínovaný vklad cca 600 000kč Zavolal mi investiční poradce,nabídl výhodnější uložení a doporučil 300000 na zajištěný fond světového růstu + 4, 200000 na středoevropský fond, a 100000 na konzervativní fond vše produkty ČSOB co si o tom myslíte?je to lepší řešení než termínovaný vklad o co říkáte rozložení?


odpovídal(a): Redakce

Slyšel jsem něco o seznamu firem, které se hlasí…

Slyšel jsem něco o seznamu firem, které se hlasí k tzv. "vytěsnění minoritních akcionářů". Nevíte prosím vás zdali tento seznam existuje a kde lze do něho nahlédnout? Děkuji Carl



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!Potřebovala bych vědět jak mám…

Dobrý den!Potřebovala bych vědět jak mám postupovat při prodeji rod.domku své dceři.Mohu s ní mít uzavřenou kupní smlouvu,dle ústní dohody, že ji rod.dům prodávám cca za 100000,-Kč, i když hodnota dle odhadu je daleko vyšší?Děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, mám 110 akcií ČEZ. Prosím o váš…

Vážení přátelé, mám 110 akcií ČEZ. Prosím o váš názor, zda je v současné době lepší akcie prodat a předejít tak vyvlastnění za nízkou cenu, nebo je nadále držet, neboť jejich růst je velmi pravděpodobný a vyvlastnění nehrozí. Děkuji vám.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jak se prosím mohu spolehlivě…

Dobrý den, jak se prosím mohu spolehlivě dovědět, kdy a kde se budou vykupovat akcie Karlovarských min. vod? Co se stane, když neprodám? děkuji. J.Mateřanková


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal jaky mate nazor na…

Dobry den, rad bych se zeptal jaky mate nazor na ING Cesky akciovy fond a jaky je jeho potencial v horizontu 3-5 let. Je vhodne investovat nyni, nebo pockat na mirnou korekci titulu. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer. Jsem majitelem portfolia otevřených…

Dobrý večer. Jsem majitelem portfolia otevřených podílových fondů. nemám ještě žádné zkušenosti se zacházením s porfoliem. Zajímalo by mě, kdy nejlépe prodávat a kdy nakupovt? Pokud mám např. čtyři fondy.pněžní,dluhopisový, fond fonů,akcciový, A mám představu zhodnocení 12%ročně ,mám prodávat vše nebo jenom část ,nebo počkat s prodejem třeba i více let?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych investovat do akcií v…

Dobrý den. Chtěl bych investovat do akcií v měnách EUR a USD - krátkodobé spekulace. Jak je to s přepočtem kurzů těchto měn z hlediska daní z příjmů ? Jaký model nebo kurzvní lístek se používá ?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zjištění, zda existuje investiční fond a…

Prosím o zjištění, zda existuje investiční fond a zda se dá prodat jeho jediná v papírové formě vydaná akcie z druhé vlny kupónové privatizace: CZ0009077905 VOJENSKÉ STAVBY - INVEST, a.s. se sídlem Revoluční 3, 110 15 PRAHA1 Pokud neexistuje, tak kam se poděl jeho majetek. Děkuji. S pozdravem Železný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mohli by jste mi prosím vás doporučit…

Dobrý den! Mohli by jste mi prosím vás doporučit nějaké akcie,kromě čezu a unipetrolu? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jak asi vidíte cenu akcie čezu v letě…

Dobrý den! Jak asi vidíte cenu akcie čezu v letě 2006? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Mám v držení akcie v listné podobě Lesy Ruda…

Mám v držení akcie v listné podobě Lesy Ruda.Nevím jaká je cena akcie,ani kde to zjistit.Poradte,jak s nima naložit.Zároveň mám akcie Texlen Trutnov u SCP . Zajímalo by mě co s nimi provést, a mají li ještě nějakou cenu?Děkuji.