FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chystám investovat do akciových…

Dobrý den, chystám investovat do akciových podílových fondů částku 0,5 mil Kč na dobu v řádu let. Z informací, kterí jsem prozatím získal mi jako momentálně perspektivní vychází fondy zaměřené teritoriálně na Západní Evropu, Japonsko a Východní evropu. Uvažuji správně? Jaké fondy by jste doporučili Vy?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den v současné době jsou v prodeji 3…

Dobrý den v současné době jsou v prodeji 3 zajištěné fondy ČS ESPA mohli by jste je prosím mezi sebou porovnat ? Díky



odpovídal(a): Redakce

Můžetec poradit, jaký je nejvýhodnější způsob…

Můžetec poradit, jaký je nejvýhodnější způsob směny Kč na Eura ? Podrobněji: mám investičního poradce, který mi doporučuje investiční portfolio. Částky k investování mám na korunovém a eurovém účtu v bance. Část korun potřebuji převést na eura. Předpokládám, že existuje výhodnější způsob, než využít služeb banky.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, momentalne spracovavam analyzu kde…

Dobry den, momentalne spracovavam analyzu kde potrebujem dlhodobe urokove sadzby za roky 2000 az 2004 pre Cesku republiku. Na webe finance.cz som nasiel tabulku pre jednotlive europske staty avsak udaje pre Cesku republiku za roky 2003 a 2004 tam chybali. Vedeli by ste mi tieto udaje poskytnut? Este by ma zaujimalo co tento udaj predstavuje: ci ide o sadzby urcene CNB na urcite obdobie alebo su to vynosy z vladnych dlhopisov atd. Za odpoved vopred dakujem


odpovídal(a): Redakce

V kuponové privatizaci jsem investoval do akcií…

V kuponové privatizaci jsem investoval do akcií Škody Plzeň a v jednu chvíli se tržní cena mojich akcí pohybovala výrazně nad 100 tis. Kč. V ten moment jsem odjel na delší dobu do zahraničí a vývoj kurzu akcíí jsem nesledoval. PO 3 letech, kdy jsem akcie chtěl prodat mně bylo sděleno, že akcie nemají žádnou hodnotu a tudíž je nemohu prodat.Prosím o odbornou radu jak bych měl postupovat při prodeji akcií Škody Plzen(teda jestli vůbec existují).děkuji


odpovídal(a): Redakce

Náš rodinný čistý příjem je cca 40.000 Kč/měsíc.…

Náš rodinný čistý příjem je cca 40.000 Kč/měsíc. Máme 2 děti ve věku 11 a 14 let. Jaké je optimální procento úspor a různých splátek vztažené k příjmům ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám volných 70 000,-Kč zhruba na 3 - 5…

Dobrý den, mám volných 70 000,-Kč zhruba na 3 - 5 let. Rád bych je co nejvýhodněji investoval. U 85% z této částky požaduji plnou návratnost investice u zbylých 15% ne.Poraďte také prosím, zda je lepší tuto částku (85%) ještě více rozdělit a místo do jednoho produktu investovat do více po menších částkách. Za vaši odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, do jakých akcií ČR by jste…

Dobrý den, do jakých akcií ČR by jste doporučovali investovat částku okolo 300t. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jaký očekáváte v horizontu 5 let růst cen…

Jaký očekáváte v horizontu 5 let růst cen nemovitostí v ČR? Vyplatí se dnes investovat např. volné 2 miliony do nemovitosti? Nebo spíše do akcií? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s…

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s finančními deriváty a jak se dá nejlépe bránit proti dlouhodobějšímu poklesu kurzu některých akciových titulů? Jaké existují v ČR firmy, zabyvající se touto problematikou a kde se je dá na Internetu najít? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám pronajatý most, který dále…

Dobrý den. Mám pronajatý most, který dále pronajímám pro umístění reklam. Mohu tyto příjmy danit jako příjem z pronájmu paragraf 9 a uplatňovat paušální náklady? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nevim, zdali je muj dotaz zaraditelny…

Dobry den, nevim, zdali je muj dotaz zaraditelny do nektereho z temat. Jedna se mi o zalozeni devizoveho uctu v CR, poslani penez z USA na tento ucet a posleze o pripadnou vymenu USD na CZK v momente prizniveho kurzu. Me dotazy zni: 1. Ktera banka ma nejpriznivejsi poplatky za zavedeni, vedeni a ev. take zruseni uctu a za prijem penez ze zahranicni banky, posleze pak za bezhotovostni vymenu dolaru na koruny skrze nejakou smenarnu (kolisa to pry od 1000 do max 1500Kc, ale banky mi zatim na me pisemne dotazy nebyly schopny odpovedet krome KB- 1095Kc) . 2. Poslu-li kolem 30 tisic USD na nove zalozeny ucet v CR, plati stale, ze se muze zajimat financni urad o puvod techto mych penez? (Nevydelavam v USA s pracovnim povolenim a nechci nikomu platit zadne poplatky ci dane a ani nechci, aby se mi v tom kdokoli "vrtal".) Nebo je to vse jen bankovni tajemstvi? 3. Jak byste na mem miste s Vasimi znalostmi podminek na ceskem financnim trhu postupovali Vy? Jeden devizovy ucet u KB jiz mam s 4500USD, je to terminovany vklad na 7 dni, abych nemusela platit poplatky, plnou moc jsem pred odjezdem na neznamo dlouhou dobu do USA dala kamaradce, ale radeji uvazuji o novem uctu napsanem na sestru (rodina je rodina a 30 tisic je 30 tisic). 4. Je pro me ucely vyhodnejsi kratkodoby terminovany vklad (bez poplatku ale s omezenou dobou pristupu k penezum a take procentualni "pokutou" za pohyb na uctu mimo povolene dny) nebo klasicky ucet (se vsemi jeho poplatky ale neomezujici me casove v pristupu k mym financim a "nepokutujicim" me za vyber ci vymenu penez mimo stanovene terminy?) Mockrat predem dekuji za vycerpavajici odpoved, tohle resi mnoho Cechu pracujicich v USA. Uz jsem propasla dobry kurz 25 Kc za USD, tak se konecne musim zacit vazneji starat a vse dobre promyslet a byt pripravena vcas jednat :-) Zdravi Helena


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, co mám dělat s akciemi…

Dobrý den, prosím o radu, co mám dělat s akciemi Českomoravské doly. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz ohledně koupě pozemku s nemovitostí,…

Mám dotaz ohledně koupě pozemku s nemovitostí, který zřejmě do této problematiky nepatří, nicméně poprosím o radu. Jednám o koupi s majitelem a ráda bych se zeptala na optimální postup při převodu nemovitosti a možná úskalí, na která bych si měla dát pozor. Prodej se uskutečňuje přes realitní kancelář. Jakým způsobem zajistit obranu proti případným skutečnostem, které by vyšly najevo až později, jako jsou např. nedoplatky na dani z nemovitosti, za energie apod.? Co v mém případě řeší smlouva o smlouvě budoucí? Jakým způsobem provést platbu za převod nemovitosti? Jaké požadovat garance a co bych neměla opomenout zahrnout do kupní smlouvy? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem R. Indrová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den ! Chtěl bych se zeptat na váš názor…

Dobrý den ! Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně budoucího vývoje indexu Dow Jones STOXX 50 .Za kladnou odpověd' předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mohl byste mi prosím objasnit situaci…

Dobrý den, mohl byste mi prosím objasnit situaci kolem akcií Jihočeských papíren Větřní? Ze zprávy VH o nabývaní vlastních akcií nejsem moc moudrá. Co to bude znamenat pro akcionáře? Co byste poradil?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám k dispozici částku cca 500.000 Kč které…

Mám k dispozici částku cca 500.000 Kč které nebubu nutně potřebovat asi půl roku. jak je vhodně ivestovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň! Chcem investovať do fondu ČSOB KBC…

Dobrý deň! Chcem investovať do fondu ČSOB KBC Equity Fund Latin America, ale počul som, že v Brazílii sú vraj nejaké problémy, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť vývoj tohto fondu. Viete o tom niečo a môžte mi túto investíciu doporučiť alebo nie? Alternatívne zvažujem investovanie do fondu KBC Equity Fund Eastern Europe alebo KBC Equity Fund Central Europe. Ďakujem.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, zda prodat akcie Unipetrolu, či si…

Prosím o radu, zda prodat akcie Unipetrolu, či si je ponechat. Jaká je prognóza?


odpovídal(a): Redakce

chci investovat 100.000,-kč do perspektivních…

chci investovat 100.000,-kč do perspektivních akcií,Zentiva......,líbilo by se mi zhodnocení jako se mi povedlo při koupi CEZ,kdyz jsem ho kupoval za 96, prosím o vás názor.