FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Nedávno jsem se setkal s českou firmou , která…

Nedávno jsem se setkal s českou firmou , která zhodnocuje peníze na zahraničních trzích( jedná se o forex a komodity). Překvapil mě velice vysoký úrok, který nabízejí. Uvadějí 21% ročně. Garantují 100% vkladu a 21% úrok ročně .Překvapila mněl také garance formou smlovy a směnky. Zajímá mně jestli je možné na těchto trzích dosáhnout tak velkých zisků , že mohou vyplácet tak vysoký úrok.A co to znamená ,když někdo garantuje směnkou(výhody,nevýhody)?


odpovídal(a): Redakce

chtěl bych se zeptat, kde se dozvím víc o…

chtěl bych se zeptat, kde se dozvím víc o hlavních komoditních burzách světa a jejich specializaci?



odpovídal(a): Redakce

Vlastním 36 akcií Unipetrolu.Z fiančních důvodů…

Vlastním 36 akcií Unipetrolu.Z fiančních důvodů je chci prodat,ale nevím jak,či na koho se obrátit.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřeboval bych radu ohledně mé…

Dobrý den,potřeboval bych radu ohledně mé investice,kdy jsem investoval částku na základě smlovy o obhospodařování cenných papírů přes obchodníka s cennými papíry.Tento měl nakupovat a prodávat cenné papíry i bez konkrétních pokynú klienta za účelem dosažení maximálního výnosu.Tento obchodník se dostal do nucené zprávy a byl zde ustanoven nucený správce.Ten mě informoval dopisem,že byla provedena kontrola klientského majetku a zjistilo se,že existuje rozdíl mezi účetní hodnotou klientského majetku a skutečnou hodnotou.Dále mi oznámil,že dle účetních sestav předaných nucenému správci při uvalení nucené správy má můj klientský účet tvořit částka,která ale neodpovídá stavu, který jsem si vedl já,jako klient sám(čtvrtletní výpisy od obchodníka,ale nejsou podepsané,ztažené stavy z e-brokeru).Chci tento stav reklamovat a ptám se zda můžu požadovat moji původně vloženou částku,jestliže obchodník nevedl řádně účetnictví a nestaral se řádně o můj majetek,nebo mám pouze doložit stažené sestavy z e-brokera,které můžou být zmanipulované.K této myšlence mě vede,totiž dopis,který jsem dostal od jednatele obchodníka s cennými papíry,který nabízel,že vzhledem k ¨¨systémové chyb쨨 nebyl správně evidován stav mého investičního účtu a nelze ho dohledat zpětně,a tudíž zda bych měl predběžný zájem o narovnání,tím že vyplatí 100% mého vkladu úročeného 3% ode dne uzavření Dohody o narovnání ,k této dohodě samozdřejmě do dnešního dne nedošlo.Nucený správce mě dále informoval,že probíhá audit mimořádné účetní závěrky,a z tohoto důvodu mi zřejmě neposlal klasický výpis,a že společnost půjde zřejmě do úpadku. Za odpověď předem děkuji s pozdravem Přikryl J.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním rozvíjející se firmu ne…

Dobrý den, vlastním rozvíjející se firmu ne českém trhu a hledám vhodného investora nebo případného zájemce o odkup. Děkuji za odpověď Romana Trefná


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!Měl bych dotaz,jaké akcie (ve spadu) by…

Dobrý den!Měl bych dotaz,jaké akcie (ve spadu) by bylo dobré v současné době koupit?Je vůbec vhodná doba k nákupu? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl se zeptat na Vaše prognózy růstu…

Dobrý den, chtěl se zeptat na Vaše prognózy růstu akcií ČEZu v roce 2006. Nakoupil jsem několik set akcií v průběhu minulého týdne v počátečním poklesu. Kurs aĺe stále, ikdyž podstatně míň, klesá. Nevím, jestli mám realizovat ztrátu, či ještě počkat. Vložené prostředy mohu nechat na "burze" maximálně 3 měsíce. Dále bych se chtěl zeptat na doporučení vhodného obchodníka s akciemi(společnost), kterého bych v budoucnu rád využil a tím i snížil riziko ztráty u případné další investice. Děkuji L.R.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!Mám k dispozici částku 5000 Kč a…

Dobrý den!Mám k dispozici částku 5000 Kč a zvažuji investici do akcií. Jsem registrován u jedné společnosti, která umožňuje obchodování s akciemi, certifikáty a warranty online. Chci se zeptat, jaké akcie bych nyní měl nakoupit abych měl patřičný zisk? Pomýšlel jsem na Unipetrol, ale při částce 5000 Kč by výnos nebyl moc velký. Je rozumné investovat do zahraničních společností? Kde bych získal nějaké bližší info o výhodných akciích? Můžete mi, prosím poradit? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi prosím poradit co má dělat…

Dobrý den, můžete mi prosím poradit co má dělat drobný akcionář po přečtení níže udené zprávy. Předem děkuji za odpověď jako pro laika. P.P. Společnost RLRE Kappa Property, s.r.o., se sídlem Praha 4, Olbrachtova 2006/9, PSČ 140 21, IČ 27191711, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka 103281 (dále jen "společnost"), jakožto hlavni akcionář podle smlouvy o převzetí jmění hlavním akcionářem uzavřené dne 28. června 2005 (dále jen "smlouva o převzetí jmění") se společností Hotel FORUM Praha, a.s., se sídlem Praha 4, Olbrachtova 2006/9, PSČ: 140 21 (dříve Praha 4, Kongresová 1655/1, PSČ 140 69), IČ: 45275157, dříve zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B vložka 1604 (dále jen "Hotel FORUM Praha"), tímto oznamuje, že Městský soud v Praze rozhodl o zápisu skutečností dle smlouvy o převzetí jmění do obchodního rejstříku ke dni 19. září 2005. Společnost dále oznamuje, že menšinoví akcionáři společnosti Hotel FORUM Praha jsou oprávněni dle smlouvy o převzetí jmění požádat o výplatu přiměřeného vypořádání v penězích ve výši 1 080 Kč za jednu kmenovou listinnou akcii na majitele společnosti Hotel FORUM Praha ve jmenovité hodnotě 1 000 Kč (dále jen "vypořádání"). O výplatu vypořádání je možné požádat ve lhůtě dvou měsíců od dne zápisu převzetí jmění do obchodního rejstříku (tj. ode dne 19. září 2005).


odpovídal(a): Redakce

Vážení, potřebuji svěřit nějaké tuzemské…

Vážení, potřebuji svěřit nějaké tuzemské instituci do správy mé akcie na jméno, které se obchodují na Frankfurtské burze. Prosím o přehled institucí, které službou tohoto druhu zabývají.



odpovídal(a): Redakce

Vážení, chodí mi jeden výpis z účtu majitele CP…

Vážení, chodí mi jeden výpis z účtu majitele CP za druhým o provedení převodu CP, ale finanční vyrovnání mi nikdo nenabízí. Jedná se o novou formu znárodnění? Jak v těchto případech postupovat, tzn. jak se domoci alespoň nějaké částky za akcie? Díky za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, navazuji na zprávu ve vašem bulletinu…

Dobrý den, navazuji na zprávu ve vašem bulletinu o vytěsnění minoritních akcionářů. Konkrétně jde o akcie JČE přeměněné na E.ON . O tom, že se něco děje jsem se dověděl až z výpisu SCP a neměl jsem tedy šanci zareagovat na vzniklou situaci ve stanovených termínech. Po dotazech u zprostředkující firmy www.wb.cz jsem dostal info o chystaném prodloužení lhůty pro výměnu akcií JČE za listinné E.ON (budu muset jet až do Plzně) a až tyto papírové akcie budou možná vyvlastněny (po rozhodnutí valné hromady). Pokud si ovšem listinné akcie nevyzvednu, obdržím jen výtěžek z jakési nucené dražby. Nevím, zda jsem to tak pochopil správně. Bude tedy výhodnější akcie vyměnit za listinné nebo čekat na dražbu? Nemohou raději bez mé účasti směnit JČE za E.ON, provést vyvlastnění za cenu danou odhadcem a zaslat mi výnos? ČEZ, který převzal ZČE s tím takové problémy nedělá a pošle akcionářům tržní cenu jejich akcií bez jediného nutného kroku z mé strany. Předem moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!Jsem student střední školy a naše třída…

Dobrý den!Jsem student střední školy a naše třída se rozhodla vybírat peníze na maturitní večírek a věci související s ukončením školy. Budeme mít možnost vybírat měsíčně částku 500-1500 Kč po dobu 18 měsíců. Chceme je co nejlépe zhodnotit. Přemýšleli jsme o akciích a jiných cenných papírech, jenže akcie jsou dost rizikové. Potřebujeme investici, která by byla výnosná s minimálním rizikem. Můžete mi prosím poradit, jak by se daly naše peníze dobře zhodnotit s minimálním rizikem? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Bednařík


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych investovat do investicnich…

Dobry den, chtela bych investovat do investicnich certifikatu. Konkretne jsem si uz vybrala jeden, mam o nem potrebne informace (emitent ABN Amro, ISIN), ale nevim, jak do neho mohu investovat. Zkousela jsem se divat na brokerjet.cz, ale ti nemaji s ABN Amro uzavrenou smlouvu, e-broker od Fio burzovni spol. myslim investovani do investicnich certifikatu neumoznuje. Pres koho tedy muzu do certifikatu investovat? Dekuji za odpoved. Pekny den preje Marketa Bartova


odpovídal(a): Redakce

Dostal jsem výpis z účtu majitele cenných papírů …

Dostal jsem výpis z účtu majitele cenných papírů (konkrétně o akcii České pojišťovny - BAACSPOJ), že byl proveden přechod CP na základě par. 183 i-n Obchodního zákoníku. Co to znamená? Byla mi akcie odebrána? Navíc je uvedena Jm. hod. 1000,-Kč, při poslední kontrole v srpnu byla jmenovitá hodnota cca 20.000,-Kč. Akcii si chci ponechat. Jak mohu postupovat a na koho se obrátit.


odpovídal(a): Redakce

Teta má 49 let. Potřebuje si půjčit 140.000,- na …

Teta má 49 let. Potřebuje si půjčit 140.000,- na operaci zubů, kvůli pokročilé paradentoze. Můžete nám poradit? Děkuji Božena


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych poprosit o informaci, zda…

Dobrý den, chtěla bych poprosit o informaci, zda akcie DESTA-CZ a.s. a DESTA-NOVA a.s. jsou prodejné na RM Systému nebo zda již byl zveřejněn návrh na odkup. Kolega v práci má několik těchto akcií a neví co s nimi. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim Vas, jak to bude vypadat s…

Dobry den, prosim Vas, jak to bude vypadat s kurzem CZK/EUR ve 4Q 2005? Co rika technicka analyza? Do jake miry jsou tyto predpovedi spolehlive? Diky mockrat za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu. Dostal jsem nabídku od firmy …

Prosím o radu. Dostal jsem nabídku od firmy MADETA Group a.s. Rudolfofská 246/83 370 50 České Budějovice na nepovinný odkup jejich akcií za 700,-Kč/kus ( s výhruškou, že jim to stejně budu muset prodat. A)Musímje prodat, B) Zdá se Vám cena výhodná? Děkuji. M.T


odpovídal(a): Redakce

DObrý den, jak nejlépe zhodnotit na 1 rok 40.000…

DObrý den, jak nejlépe zhodnotit na 1 rok 40.000,-? Děkuji, VF