FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Někde jsem četl, že Google (GOOG) dostává od…

Někde jsem četl, že Google (GOOG) dostává od analytiků Piper Jaffray zvýšenou cílovou cenu na $600 z předchozích $445. Není to trochu moc? Takový zázrak GOOG zase není. Ani dividendy zatím nevyplácel.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním akcie Severočeské energetiky…

Dobrý den, vlastním akcie Severočeské energetiky a v současné době probíhá veřejný návrh smlouvy o koupi účastnických cenných papírů Společnosti. Je dobré na něj přistoupit, nebo akcie dále držet? Děkuji za odpověď Tibor Činčala



odpovídal(a): Redakce

Prosím poraďte.Od VP Partners a.s. Mukařov…

Prosím poraďte.Od VP Partners a.s. Mukařov-Žernovka jsme dostali nabídku na odkup akcií ZZN Pardubice a.s. za 273,- Kč za ks. Nabídka platí do konce tr. (Dřívější ISIN CZ0009066452-zrušeno na listinnou podobu). Nevím si rady zda prodat či ne a zda se nejedná zase o nějakou vykutálenou firmu. Děkuji předem za brzkou odpověď a přeji všem u vás hezké vánoce a co nejšťastnější nový rok. J.Kühnelová- kuhnelova@chello.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěli bychom někde uložit nebo…

Dobrý den, chtěli bychom někde uložit nebo investovat momentálně nevyužívané finační prostředky cca 300.000 Kč. Poraďte co by bylo nejvýhodnější. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s investováním nemám žádné zkušenosti,…

Dobrý den, s investováním nemám žádné zkušenosti, byť v poslední době vaše stránky navštěvuji čím dál častěji. Chtěl bych se zeptat na vaše doporučení, do jakých fondů měsíčně investovat částky 5-10 tis. Kč. V horizontu 7-10 let nepředpokládám, že bych takto uložené peníze potřeboval, proto jsem zvažoval zda je nevložit do nějakých akciových fondů i za cenu vyššího rizika. Zaujaly mě fondy: ČPI - OPF Farmacie a biotechnologie, který se sice pomalu, ale jak se zdá vytrvale, zvedá ze dna a fond ING International Český akciový fond, který je ale naopak rozjetý až moc dobře a nejsem si jist, zda je rozumné do takového fondu začít investovat. Fondů je mnoho a nerad bych vysloveně střílel od pasu, proto prosím o vaše doporučení. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám dotaz co to je blue-chips? …

Dobrý den! Mám dotaz co to je blue-chips? Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,vlastním 10 ks akcií Odkolek a mám…

Dobrý den,vlastním 10 ks akcií Odkolek a mám kupónovou knížku s vytunelovanými CS FONDY,je mi to ještě v současné době k něčemu?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat,jestli nejsou…

Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat,jestli nejsou akcie čezu nadhodnocené?A zda-li se je vyplatí ještě kupovat? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám 75% úspor uložených v zahraničním…

Dobrý den! Mám 75% úspor uložených v zahraničním podílovém fondu espa stock europe.Hodnota mé investice se tedy odvíjí od evropských blue chips,čili indexu DJ Stox 50.Blíží se závěr roku a již dnes je zřejmé ,že hlavní burzovní indexy ukončí rok na několikaletých maximech.Chtěl bych se zeptat ,zdali je již ted' možné alespon' nastínit ,jak by se mohl trh vyvíjet v následujícím roce? Děkuji předem za kladnou odpověd'.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych zakoupil akcie společnosti IMMOFINANZ ,…

Rád bych zakoupil akcie společnosti IMMOFINANZ , poradíte kam se obrátit elektronicky.? PK



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!!! Chtěl jsem se zeptat,zda-li se…

Dobrý den!!! Chtěl jsem se zeptat,zda-li se chtějí někde koupit akcie Plzenského prazdroje?Pokud ano tak kde? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Obchoduju přes rm-system a velmi mě…

Dobrý den! Obchoduju přes rm-system a velmi mě zaujala dividenda Philip Moris.Chtěl jsem se zaeptat,jestli se mi vyplatí jich koupit 10 pak je chvíli podržet a hned jak mi budou vyplaceny dividendy akcie prodat?Nezaplatim,příliš velké poplatky?Do kdy musim akcie koupit,abych měl nárok na jejich vyplacení? Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně prodeje…

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně prodeje listinných akcií Pražské teplárenské a.s.. Jak je co nejdříve a nejefektivněji prodat ? Děkuji Nováková


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi…

Chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi majoritními(většinovými) a minoritními(menšinovými) akcionáři.


odpovídal(a): Redakce

rada by som sa informovala, mam zaujem investovat…

rada by som sa informovala, mam zaujem investovat do podielovych fondov a zaujimal by ma vas nazor, mam totiz prostriedky v USD a neviem ci mam investovat priamo v USD alebo bude lepsie ich zamenit za nasu menu a tak investovat, co by bolo vyhodnejsie? za vasu odpoved vopred dakujem


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam k dispozici 100 000 Kč, které…

Dobry den, mam k dispozici 100 000 Kč, které nebudu asi 2 roky potřebovat. Nejraději bych je investovala do investičních certifikátů, můžete mi doporučit strategii a jakým způsobem realizovat obchod? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat jaká je možnost získání…

Dobrý den, chci se zeptat jaká je možnost získání úvěru nebo financování pro úplně začínající podnikatele. Jelikož mám dojednány obchody se zahraníčními partnery hledám možnost financování pro založení s.r.o. Vím že je to možná složité ale východisko existuje. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, mám dotaz týkající se výnostnosti…

Dobrý večer, mám dotaz týkající se výnostnosti cenných papírů. Jaká je výnostnost řádově u těchto finančních produktů-státní pokladniční poukázky, státní obligace, podnikové obligace, prioritní akcie, kmenové akcie. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám jeden dotaz, který dle mého názoru…

Dobrý den, mám jeden dotaz, který dle mého názoru nijak nesouvisí z čímkoliv uvedeného na této stránce, avšak přesto by mě zajímalo jestli je nekdo schopen mi na toto odpověděť. Tak se prosím nelekejte, je to pro mne v současné době docela důležité a proto žádám tímto způsobem o radu odborníka. Nedávno jsem na internetu narazil na převážně americkou záležitost a to tzv. AUTOSURF programy. Nevím, zda-li Vám to něco říká, ale jde v podstatě o to, že u jisté firmy vložíte jistý finanční kapitál, a ta dle druhu vám nabídne každý den její zúročení pod podmínkou každodenního shlédnutí jistého počtu reklamních bloků, které má předem připravené... Co se týče konkrétně mé vybrané společnosti tak je na fórech velmi velmi chválená a uznávaná jako v současné době snad ta nej i co se týče výše a solidárnosti placeni... Je to firma 12dailypro - a konkrétně u ní je třeba vložit kapitál od 6 dolarů až po 6000, z toho se teda vypočitává každý den oněch 12 procent a členství končí po 12 dnech, což dělá tedy 144x násobek vkladu... vypadá to až moc slušně, a tak by mě zajímalo následující: - jak tyto společnosti mohou fungovat, co je jejich principem, přelévájí pouze peníze, nebo je z ekonomického hlediska vůbec možné na takovýchto společnostech vydělávat... - s tím spojené otázka, oplatí se vůbec do této společnosti něco vkládat, nebo je to pouhé plýtvání penězi a společnost může každou chvíli krachnout, co se týče výše zmiňované, nevím jestli je vůbec možné si tohle dovolit ale je zde už přes rok a zatím s ní nemá nikdo špatnou zkušenost - princip výdělku - doporučil byste mi něco takového zkoušet??? - jaký na to máte názor - máte nejakou zkusenost s tímto způsobem úročení a výdělku??? To by bylo asi tak vše, zamýšlím vložit nějaké peníze do výše zmiňované společnosti, ale opravdu nevím zda-li to má vůbec smysl. Jsem mladý a chtel bych si zajistit budoucnost a pokud to má smysl, dalo by se na tom docela dobre alespon dle mého názoru vydělat a být spokojen, ale peníze bych si musel odněkud nejspís pujčit a tak bych je nerad splácel kdyby to nahodou nevyšlo...pokud byste si nevedel rady nebo nemohl na tohle odpovedet, nemohl byste mi alespon poradit, kam bych se mohl s tímto dotazem obratit??? Nic podobného krome nazoru ostatnich lidi jsem na internetu k tomu nenasel.... Za brzkou odpoved predem velmi dekuji S pozdravem Tomáš Solčanský


odpovídal(a): Redakce

Dobrý ďeň. Vlastním niekoľko ( KMENOVÝCH AKCI NA…

Dobrý ďeň. Vlastním niekoľko ( KMENOVÝCH AKCI NA MAJITELE ) hotelov FORUM PRAHA a.s. a PANORAMA a.s. v Prahe. V menovitej hodnote za 1 akciu 1000 kč. Chcem ích predať, som slovák, aj tu bývam a u nás sa mi to nepodarilo. Poraďťe mi prosím ako tieto akcie predať, na slovensku, alebo v čechách. Ďakujem za odpoveď.