FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním listinné akcie akciové…

Dobrý den, vlastním listinné akcie akciové společnosti Lesy Křivoklát. Jsou obchodovatelné ?


odpovídal(a): Redakce

Jsem vlastníkem cenných papírů obchodní…

Jsem vlastníkem cenných papírů obchodní společnosti, která zanikla s převodem jmění na jednoho akcionáře, a to na jinou obchodní společnost. Jak mám nadále postupovat ? Jsou akcie platné ? Děkuji za odpověď. Pavel R.



odpovídal(a): Redakce

dobrý den. chci se ujistit, čistý vynos fondu…

dobrý den. chci se ujistit, čistý vynos fondu např za 3 mesice,ci za 12 mesíců je vypočítán jak?/ ISCS sporotrend,ISKB balancovaný/.je to uz zisk pro klienta nebo jsou zahrnuty skryté poplatky, mimo % za prodej či nákup.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímá mne Váš názor na kurz koruny…

Dobrý den, zajímá mne Váš názor na kurz koruny v řádu cca 1roku a také názor na vývoj kurzu slovenské koruny. Jak se dle Vás bude vyvíjet křížový kurs CZ/EUR a jaký máte názor na kurs SKK/EUR.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Vztahuje se na převod podílu z jednoho…

Dobrý den. Vztahuje se na převod podílu z jednoho otevřeného fondu do jiného fondu u stejného zřizovatele povinnost danit zisk, když účast v prvním fondu byla kratší než 6 měsíců? Celková délka investice však přesáhne toto období. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat na nasledujici…

Dobry den, chtel bych se zeptat na nasledujici dotaz: kdybych byl schopen dat dohromady mesicne rekneme 100.000,-, ktere bych akutne nepotreboval, jake by bylo jejich idealni rozmisteni do investic v ceske republice? ( event. i v zahranici?)Dekuji Lukas Tajchner


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz jestli je vhodné investovat do této…

Mám dotaz jestli je vhodné investovat do této společnosti :World investment opportunities funds-sfmgroup.com)cca20 000 na 3 roky.Slibovaný výnos asi15% se mi zdá na to že to je nezajištěný fond s akciemi dost malý..co vy na to?Je to bezpečné a skutečně normální-těch 15%?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda kótované…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda kótované listinné akcie jsou obchodovatelné na BCP, jak se při těchto obchodech postupuje a jaké jsou cca poplatky. děkuji za odpověď Miloš Velemínský


odpovídal(a): Redakce

Porovnával jsem výkonnost fondu ČPI - OPF…

Porovnával jsem výkonnost fondu ČPI - OPF Globálních značek na těchto serverech: finance.cz, mesec.cz, penize.cz. Na každém serveru jsou uvedená jiná čísla. Proč se uváděná čísle liší?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem úplný nováček a přemýšlím o…

Dobrý den, jsem úplný nováček a přemýšlím o krátkodobé investici cca 500 tis Kč, z níž jsem ochoten dát část i do rizikovější oblasti. Ve vašich tabulkách jsem viděl např. fondy F.T JAPAN BX ACC, které nyní krátkodobě dosahují zajímavých výnosů (je to skutečně tak jak to vypadá?) . Za jakých podmínek se do těchto fondů dá investovat ( a zda je vůbec možné ), a na kolik jsou bezpečné a likvidní ? Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

co je potreba ke zrizeni utulku pro psy a kocky…

co je potreba ke zrizeni utulku pro psy a kocky?dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

JE VÝHODNÉ V SOUČASNOSTI LÉPE INVESTOVAT DO…

JE VÝHODNÉ V SOUČASNOSTI LÉPE INVESTOVAT DO PENĚŽNÍHO NEBO DLUKOPISOVÉHO FONDU? DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! V dubnu letošního roku budu mít…

Dobrý den! V dubnu letošního roku budu mít volných asi 60 000 Kč, které budu potřebovat až na jaře roku 2008. Mohly by se tedy někde asi tak dva roky zhodnocovat. Nemám s tím ale vůbec žádné zkušenosti, pouze vím, že: 1. chci mít jistotu, že dostanu peníze zpátky a 2. že jich bude víc, než kdyby mi pouze ležely na účtu. Za jakoukoli radu předem děkuji! J. Šulc


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním akcie na jméno, jak je mohu…

Dobrý den, vlastním akcie na jméno, jak je mohu prodat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit, jsem majitelem 1%…

Dobrý den, potřebuji poradit, jsem majitelem 1% akcií akcivé společnosti (bývalého zemědělského družstva). V poslední době ovládo tuto společnost několik fizických osob, ktří jsou ve vedení společnosti. mají 70 % akcii. Mám podezření, že chtějí tunelovat tuto společnost. (založili si vlastní společnost a veškerý nákup jde přes tuto společnost, samozřejmě s určitou marží, neodsouhlasili výplatu divident atd.) Jaké mám možnosti jako drobný akcionář toto dění ovlivnit? co byjste mi poradili na ochranu mé ivestice cca 1 000 000 Kč. Předem moc děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 700.000, které nebudu…

Dobrý den, mám k dispozici 700.000, které nebudu potřebovat min 5-10 let. Uvažuji o zajištěných fondech. Líbí se mi ČSOB SVĚTOVÉHO RŮSTU+ 8 a ČSOB Asijského růstu 1. Nebo mám radši investovat do akcií, ale znám pouze české a ty jsou zřejmě nyní na vrcholu, nebo těsně pod ním. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Poraďte prosím, co mám dělat s veřejně…

Poraďte prosím, co mám dělat s veřejně neobchodovatelnými akciemi?Nějaké jsem zdědila,má vůbec smysl převádět je na svůj účet ve Středisku cenných papírů?


odpovídal(a): Redakce

Tatínek získal dividendu Severočeských dolů za…

Tatínek získal dividendu Severočeských dolů za rok 2004.Bohužel zemřel, já jsem určená jako dědic této dividendy, než však proběhlo dědické řízení,vypršela platnost poštovní poukázky pro výplatu této dividendy. Poraďte prosím,jak mám postupovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam investovane penize ve fondu CSOB…

Dobry den, mam investovane penize ve fondu CSOB akciovy mix. Prosim, jak vidite dalsi vyvoj fondu? Ja jsem nakupoval podilovy list za cenu asi 0,87, v soucasnosti je cena jednoho list 0,95. Jelikoz je tento fond za celou existenci ve ztrate, bojim se, ze kdyz dosahne cena jednoho listu rovne 1, investori hromadne vyprodaji fond. Nevim, prosim o nejakou radu a nejaky odhad. Mimo to, mam pocit, ze prazska burza je uz v strope a fond bude klesat. Nevim co mam delat. Diky predem za nazor a nejake "doporuceni".


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se oceňují akcie v zásobách. Nakoupila jsem postupně jeden titul a část jsem prodala. Pokud by se prodej vztáhnul k akciím, které jsem nakoupila jako první, nemusela bych platit daň. Pokud by se prodej vztáhnul k akciím, které jsem nakoupila jako poslední, musela bych daň zaplatit, protože mezi nákupem a prodejem neuplynulo 6 měsíců. Děkuji za odpověď.