FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem: Manžel …

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem: Manžel (FO) obchoduje na americké burze. Akcie nakupuje a zpravidla je prodává dříve než za 6 měsíců. Zajímá mne, jak a kdy se podává přiznání k dani z příjmu z kapitálového majetku. Co je základem daně, jak se dá základ daně snížit a zda má smlouva o dvojím zdanění nějaké výhody pro něj, jako pro drobného akcionáře. Děkuji a přeji krásný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jako studentka ekonomie mám za úkol…

Dobrý den, jako studentka ekonomie mám za úkol investovat fiktivních 100 000 Kč do produktů peněžního trhu a investici rozložit do více příležitostí. Součástí je výpočet nutných poplatků. Co byste mi doporučili, neznáte případně www stránky, které by mi pomohly? děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych investovat do indických akcií částku…

Chtěl bych investovat do indických akcií částku 100 000 Kč. Našel jsem akciový fond ABN AMRO India Equity Fond. V prospektu fondu je uveden max. vstupní poplatek 5,25%, zpětný odkup 1% a poplatek za správu 1,50%. Nejsou tyto poplatky příliš vysoké? Doporučili byste investici do tohoto fondu v horizontu cca 3 let? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem dlouhodobe v zahranici, kde…

Dobry den, jsem dlouhodobe v zahranici, kde pracuji ve vyzkumu a zaplaceno dostavam ze statniho grantu. Platim si v zahranici i zdravotni pojisteni, jiz vice nez dva roky. Pred odjezdem do zahranici jsem pracovala u ceske firmy. Radi bychom meli rodinu a pak bychom se vratili do Cech. Budu mit narok na prispevek na materske dovolene?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době mám volných 130tis Kč …

Dobrý den, v současné době mám volných 130tis Kč + každý měsíc cca 10-15tis Kč. Tyto prostředky chci samozřejmě co nejvýhodněji investovat, hotovost budu potřebovat za 3 roky (splacení úvěru). Neideálnější variantou se mi jeví investovat do akcií, měsíčně pak do otevřených podílových fondů a tyto peníze z OPF vždy po nějaké době (cca 6-ti měsících) opět investovat do akcií. Dotaz zní do jakých akcií a podílových fondů nyní investovat. Akcie: 50% ČEZ, 50% PHILIP MORRIS. Podílové fondy: 40% ČPI OPF Smíšený, 30% ČPI OPF Farm a biotech, 30% Sporotrend. Schvalujete tuto variantu nebo poradíte jinou. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě kam byly převedeny akcie bývalých…

Zajímalo by mě kam byly převedeny akcie bývalých Českých radiokomunikací a zda se dá nějak obchodovat s tím co z nich Bivideon a Deutsche bank provedly. Děkuji Ivo


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych zainvestovat ~ 200 tis. do…

Dobrý den, chtěl bych zainvestovat ~ 200 tis. do nějakého akciového fondu. Koukal jsem na různé (IKS-Balanc, ING - Čes. akciový, ..) ale zaujal mě EMIF SOUTH AFRICA fond. Chtěl bych se zeptat, zda o něm něco nevíte, nebo jaké jsou vaše výhnedy (na něj) do 1-2 leté budoucnosti. Popř. jiné vaše doporučení. Díky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na názor na…

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na názor na nový zajištěný fond s Názvem ČSOB ASIJSKÉHO RŮSTU, ISIN LU0239832065. Fond investuje po 20% do indexů Japonska, Austrálie, Hong Kongu, Číny a Korey. Jaký je Váš názor na vývoj těchto oblastí a jak by jste případně odhadli vývoj fondu. Myslíte si, z Vašich zkušeností, že fond bude úspěšný? Děkuji za co nejkvalifikovanější odpověď a přeji pěkný den. Pecka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak se mám…

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak se mám zachovat a na koho se obrátit jako drobný investor - zákazník brokerské společnosti (konkrétně se jedná o Brokerjet ČS) v případě, že technická podpora opakovaně neraaguje a neodpovídá na mé žádosti o opravu nesrovnalostí a nesmyslných údajů na mém účtu cenných papírů. Jedná se o porušení Všeobecných obchodních podmínek. Již jsem je kontaktoval bezvýsledně čtyřikrát. Nepodařilo se mi zjistit ani e-mailovou adresu vedení společnosti. Děkuji. S pozdravem Pavel Hlavín


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, dekuji za zodpovezení dotazu unipetrol…

dobrý den, dekuji za zodpovezení dotazu unipetrol, zapomel jsem se zeptat zda jsem ucinil dobre ze jsem neprodal akcie unipetrolu , smerem k tomu zda se neco mení na odkupech nebo prodeji akcií v dalsím období? dekuji



odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz na obchodování s akciemi JITONA…

Mám dotaz na obchodování s akciemi JITONA BAAJITON CZ0005099655. Odkupuje je BCPP nebo RMS? Děkuji jinvo@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, při digitalizaci území mi bylo…

Dobrý den, při digitalizaci území mi bylo oznámeno katastrálním úřadem, že na části mého pozemku v katastrálním území Chrudim se nachází pozemní komunikace 3.třídy. Za jakou cenu mohu tento pozemek majiteli komunikace odprodat? Vychází se z ceny dané vyhláškou MF nebo z ceny tržní v dané lokalitě? Děkuji. Tibor Činčala


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám na Vás dotaz, zakládám společnost,…

Dobrý den, mám na Vás dotaz, zakládám společnost, která se bude zabývat montáží zateplovacích systémů, rekonstrukce a montáž sádrokartonových systémů. Mohu i okamžitě dostat zakázky, ale problém je v tom že zákaznící si přejí aby z mé strany bylo i provedeno financování materiálu. můj dotaz zní zda-li existuje nějaký bankovní ústav který by mi pomohl s profinancováním staveb.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych spořit pro syna, má 8 let,…

Dobrý den, chtěla bych spořit pro syna, má 8 let, stavební spoření už má uzavřené. Asi 10 000 Kč měsíčně, pravidelné splátky po dobu 10 let, počáteční vklad 300 000 Kč. Poradíte mi prosím jaké spoření pro děti by bylo pro něho nejvýhodnější? Děkuji. Miriam


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych se s vámi poradit, jak…

Dobrý den. Chtěl bych se s vámi poradit, jak investovat. Mám k dispozici asi 200 000 Kč, na dobu zhruba 10 let. Chtěl bych vás požádat o radu, jak sestavit portfolio? Je lépe investovat u nás nebo v zahraničí?


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych investovat do bankovních certifikátů…

Chtěl bych investovat do bankovních certifikátů jejichž hodnota závisí na ceně zlata.Co mám dělat?


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte,…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, u které banky je nejvýhodnější devizový účet. Momentálně mám zřízený eurový účet u KB, ale nemyslím si, že je to nejvýhodnější. Na tento účet mi přichází peníze ve švédské měně, a poté mi je banka převádí na eura. Za tento převod mi banka strhává určité %, které mi přijde celkem vysoké. Dále výběr peněz je 0,5%, platím za to, že si chci vybrat svoje peníze??? Dále bych se chtěla zeptat, jestli nevíte nějaké informace o zřízení devizové licence, kdo,kde a za jakých podmínek si ji mohu zřídit. Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Michal

Dobrý den. Chtěl bych řešit refinancování úvěruze…

Dobrý den. Chtěl bych řešit refinancování úvěruze stavebního spoření pomocí hypotéky Reiffeisen Bank financováného investičním životním pojištěním UNIQA. Jak zhodnotit budoucí riziko/příležitost této operace? J. Kašpárek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Ještě se vracím k včerejšímu dotazu na…

Dobrý den.Ještě se vracím k včerejšímu dotazu na Sokolovskou uhelnou.Tyto akcie jsem sdědila,ale ve Středisku cenných papírů mi je nepřevedli na moje jméno, že prý už nejsou od června loňského roku v jejich databázi.Domnívám se ,že pokud nejsou registrované ve SCP,nemohu s nimi obchodovat ani v RM-S.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Chtěl bych jednorázově investovat…

Dobrý den.Chtěl bych jednorázově investovat 100000.-Kč na 1rok Děkuji