FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k prodeji 150 kusů akcií B.G.M.…

Dobrý den, mám k prodeji 150 kusů akcií B.G.M. Capital, a.s. /dříve První strojírenský investiční fond Bohemia, a.s./. Za kolik přibližně se dají prodat /a kde ?/. Děkuji za Vaši milou radu. 603 535 587


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na placení daní…

Dobrý den, rád bych se zeptal na placení daní konkrétně z dividendového akciového fondu ING. Zda je musím platit a dokdy bych je musel zaplatit pokud bych musel. Děkuji za odpověď. AT E-mail: atur@seznam.cz



odpovídal(a): Redakce

Má význam v dnešní době držet termínovaný 1…

Má význam v dnešní době držet termínovaný 1 měsíční EUR účet a USD účet s výhledem 2 a 5 let. Na každém účtu je cca 150 tisíc Kč v přepočtu. Nebo je lépe investovat jinam i případně v Kč?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den. jsem absolutní nováček na poli…

dobrý den. jsem absolutní nováček na poli investic, avšek chtěl bych každý měsíc vkládat nějaký ten tisíc na nějaký podílový fond, snad do akcií nebo dluhopisů...nevím. Potřeboval bych poradit, jak a v čem bych nejlépe zhodnotil své peníze, popř. na jakou banku či ústav se mám obrátit? Snad bych mohl dostat radu na jednu krátkodobou a jednu dlouhodobou investici. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Plánuji investovat cca. 50.000 do ING…

Plánuji investovat cca. 50.000 do ING International Český akciový fond a 30.000,- Kč do ING International Český fond obligací. Dá se doporučit investice zejména do prvního jmenovaného fondu ve chvíli, kdy už 2 roky poměrně slušně roste? Předpokládám tuto investici minimálně na 6 měsíců, očekávám zhodnocení min. na úrovni úroků v případě uložení těchto peněz na termínovaném účtu. Dotaz č. 2 - Je výhodnější investovat v Kč nebo raději vybrat fond v cizí měně (v případě, že mám k dispozici cca. 2000 britských liber)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, mám volných 100 000 CZK. Chcela by…

Dobrý deň, mám volných 100 000 CZK. Chcela by som ich investovať na minim. 3 roky. Poradíte mi prosím Vás kam ich dobre investovať? Ďakujem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně akcií Českého…

Dobrý den, mám dotaz ohledně akcií Českého Telecomu a obecně toho, co se děje s akciemi při fúzích. Pokud čtu správně tiskové zprávy, zůstává Telecom v podstatě Telecomem, "pouze" se mění jméno a pohlcuje Eurotel. Znamená to tedy, že s akciemi se (kromě pohybu kurzu) nebude dít nic? Obecně - co se děje s akciemi při fúzi akciové společnosti s neakciovou (omlouvám se za mizernou terminologii)? Předpokládám, že pokud to by to bylo něco špatného, nejspíš by akcionáři fúzi neschválili... Děkuji za odpověď a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Kdy oznamuje firma Bayer AG hospodářské výsledky…

Kdy oznamuje firma Bayer AG hospodářské výsledky za rok 2005 ? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jaké jsou prosím na finančním trhu…

Dobrý den,jaké jsou prosím na finančním trhu reference stran přímých investic/akcie,invest.certifikáty.../ na společnost KZ Finance-Fondmarket ing. Marka Janšty. Je li to možné,prosím o odpověď.Děkuji. JZ. Zajímá mě hlavně postavení mezi invest.společnostmi na našem trhu,spolehlivost ve službách klientům a profesio nalita.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Rad bych se pokud investuji do akcii…

Dobry den. Rad bych se pokud investuji do akcii a nesplnim casovy test, musim jako obcan podat danove priznani, nebo toto jiz za me udela muj obchodnik s cennymi papiry. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Rad bych se zeptal pokud spolecnost…

Dobry den. Rad bych se zeptal pokud spolecnost vyplaci dividendu, a ja jsem akcie spolecnosti drzel po dobu tri mesicu, budu mit na pomernou cast dividendy narok nebo ne? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Poraďte prosím, co s akciemi…

Dobrý den. Poraďte prosím, co s akciemi Severočeských dolů.Poslední dobou rychle klesají.Mám je prodat (15ks) nebo myslíte,že zase porostou?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám v současné době u sebe hotovost…

Dobrý den, mám v současné době u sebe hotovost asi 2000USD a asi stejný obnos v podílovém fondu KBC Equity Fund BIOTECHNOLOGY. Zajímalo by mě, jak jsou na tom výhledově východoevropské trhy (např. Turecko),jihoamerické (Brazilie), nebo asijské trhy. Přemýšlím o investici do podílových listů, těchto zahraničních trhů, jenom mám obavy, už asi z tříletého výrazného růstu, těchto fondů, aby nezavládla opačná sestupná tendence. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem…

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem investoval do fondu "IBS BOHEMIA - česká koruna" IČO: 60166266 chci se zeptat zda-li fond skončil likdvidací či fůzí apod.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,mam vetsi mnozstvi USD,dnesni kurzy…

Dobry den,mam vetsi mnozstvi USD,dnesni kurzy nejsou az tak vyhodne pro vymenu na koruny.Zajimala by mne prognoza pohybu USD vuci korune na par mesicu do predu.Kdy by byla vymena nejlepsi.Dekuji Falco


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přítel 62 let získal prodejem cca 1…

Dobrý den, přítel 62 let získal prodejem cca 1 000 000 Kč. Poradíte mi prosím, kam by bylo pro něj nejvýhodnější investovat? Cca 200 000 potřebuje mít k dispozici cca do měsíce, polovinu by mohl investovat na delší dobu 5-10 let a 300 000 něco mezi? Investoval by spíše méně rizikově. Je možná jednorázová investice do penzijního fondu, bez dalších příspěvků a po pěti letech čerpat penzi? Děkuji za Váš čas, J.D.


odpovídal(a): Redakce

Jsem členem Zemědělského obchodního družstva. …

Jsem členem Zemědělského obchodního družstva. Členský příspěvek jsem složil při vstupu ve výši 30 000,- Kč a nyní by jsem chtěl členství ukončit. Vypověděl jsem členství písemnou formou a zároveň požádal o majetkové vyrovnání mého podílu na ZOD(vložený živý a mrtvý inventář,podíl z transformace).Můžete mi sdělit jak dlouhá je výpovědní lhůtu z členství v ZOD a zda členský vklad vrací nebo nikoliv. Děkuji Pavel Šindelář


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Nevedeli by jste mi poradit, ktera…

Dobry den, Nevedeli by jste mi poradit, ktera je nejlepsi databaze(tistena nebo internetova)ceskych podnikatelu, vyrobcu/exporteru? Nebo na koho se vramci HN s timto dotazem obratit? dekuju Ivan Lukas


odpovídal(a): Redakce

Lze na RM - Systém obchodovat i s jinymi cennymi…

Lze na RM - Systém obchodovat i s jinymi cennymi papiry nez s temi ceskymi? Dekuji za odp.


odpovídal(a): Redakce

Při výše investice v řádu stotisíců je nejlépe…

Při výše investice v řádu stotisíců je nejlépe investovat do kterých fondů při minimalizaci rizika ve střednědobém horizontu? Libor