FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímám se o obchodování s akciemi a…

Dobrý den, zajímám se o obchodování s akciemi a komoditami a chtěl bych se věnovat nezávislému finančnímu poradectví. Co pro to musím udělat?


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych investovala 100000 do nejakého…

Ráda bych investovala 100000 do nejakého jistějšího produktu a 100000 do rizikovějšího, ale s vyšším úrokem. Můžete mi poradit? Děkuji Výborná



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zvažuji investici do fondu ropného a…

Dobrý den, zvažuji investici do fondu ropného a energetického průmyslu společnosti ČPI. Zajímal by mě váš názor na tento fond. Investovat chci minimálně na rok. Děkuji za odpověť a přeji pěkné velikonoce.


odpovídal(a): Redakce

Může mi prosín někdo z Vašich odborníku v…

Může mi prosín někdo z Vašich odborníku v krátkosti sdělit co ovlivňuje aktuelní hodnotu dluhopisů (dluhopisových fondů). Proč jejich hodnota v současné době dlouhodobě jde dolů. Neumím si to vysvětlit. Vždyť dle mého názoru se jedná vlastně z dlouhodobého hlediska o "termínované vklady". Děkuji Ing.Černoch


odpovídal(a): Redakce

dobry den, rada bych Vas pozadala o vzorec,…

dobry den, rada bych Vas pozadala o vzorec, podle ktereho se vypocitava vynosnost ve fondu pri pravidelne mesicni ulozce. zajima me, jaka bude vynosnost pri pravidelne ulozce kc 5000 v horizontu jednoho roku do fondu, kde prumerne zhodnoceni je za mesic 6% Dekuji a preji hezky den a.hraseova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 250 000 Slovenských…

Dobrý den, mám k dispozici 250 000 Slovenských korun.Nezdá se mi výhodná konverze do CZK (silná koruna nyní) ani do EUR (předpoklad zhodnocování východních měn).Existují nějaké možnosti investic v SKK? Nebo jednoduše "co s tím?"


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, právě mi koncí stavební sporeni s…

Dobrý den, právě mi koncí stavební sporeni s Liskou. Mam zde nasporenou jiz vetsi castku (kolem 40tis) a tyto penize bych chtela co nejlepe zhodnotit. Chtela bych mit moznost vyberu casti penez. Premyslim o zivotnim sporeni, ci jine investici (fondy?) Muzete mi, prosim poradit, jaka moznost by byla pro mne - jako studenta s obcasnym prijmem nejvyhodnejsi?


odpovídal(a): Redakce

Při kuponové privatizaci jsem investoval do…

Při kuponové privatizaci jsem investoval do podniku VSŽ Košice. Ten se postupem času změnil ve Slovenský investční holding, a.s.. Nyní jsem dostal dopis, ve kterém dochází k další transformaci na družstvo. Byly mi předloženy tři návrhy: 1) doplatit členský vklad 2) přistoupit na dohodu o odkupu akcií ( části vkladu družstevníka) 3) pokud nezvolím ani jednu z předcházejících možností, budu vyloučen z družstva a finančně vyrovnán Co mi doporučíte? Za radu děkuji. Miloš Tichý


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám asi 50.000 Kč v britských librách…

Dobrý den, mám asi 50.000 Kč v britských librách. Potřeboval bych poradit, zda tyto peníze nechat v této měně, proměnit v eura nebo v koruny a pak je dle toho zhodnotit. Peníze v současné době nepotřebuji, případný finanční produkt může být dlouhodobějšího charakteru. Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den ! Jak jsou zdano'vány příjmy z dividend…

Dobrý den ! Jak jsou zdano'vány příjmy z dividend .Je to 15 % nebo 25% srážková dan'?Jaká mi bude tedy plátcem divi. vyplacena čistá dividenda č.telekomu při jejich splatnosti 2.října,když hrubá div. byla schválena 45 Kč na jednu akcii?Předem děkuji za odpověd'.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký vliv by mohla mít…

Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký vliv by mohla mít případná krize kolem Íránu na akcie středoevropských ropných firem? Byl by spíš negativní nebo pozitivní. Děkuji. Petr. va.pet@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, co přesně…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, co přesně znamená informace Spread, Spread %, Spread homog. u investičních (indexových) certifikátů ? Vím, že to je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, ale co to přesně vyjadřuje? Mohli by jste mi uvést nějaký příklad? Nemohu se vyznat ve spleti emitentů, je nějaká tabulka nevzužívanějších? Jakého emitenta by jste doporučili u komodit (komoditní certifikát). Děkuji, Zdeněk Tržil


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vloni jsem nakoupil na burze 100 ks…

Dobrý den, vloni jsem nakoupil na burze 100 ks akcií Erste Bank. Myslíte, že je nyní vhodná doba na prodej? A můžu je prodat přes RM systém nebo zase jen na burze? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí…

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí. Chtěl bych investovat volné prostředky ve výši cca 1,5 mil. Kč. Mám sepsanou smlouvu na nákup Sporotrendu za 1 mil.,ale ještě jsem nezaplatil, jelikož nějak povyskočil. Mám čekat na pokles, nebo poradíte něco jiného? Moje znalosti jsou minimální a poradci v ČS a.s. toho také moc neporadili. Předem velice děkuji za Vaši radu. Svoboda


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Nemám žádné zkušenosti s investováním…

Dobrý den! Nemám žádné zkušenosti s investováním přímo do akcií a mé investice momentálně směřují přes brokerjet č.spořitelny do pod.fondů.Pokud'ale zainvestuji do akcií společností vyplácejících didendu,zajímalo by mne,jakým způsobem se tato dividenda dostane až ku mně.Děje se to tak,že mi bude automatiky v den výplaty připsána na můj vypořádací účet?Předem děkuji za kladnou odpověd',s pozdravem Josef M.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Mam dotaz ohledne nakupu akcii firmi…

Dobry den Mam dotaz ohledne nakupu akcii firmi zentiva.Chtel bych doplnit sve portfolio o akcie teto firmi asi za 50000,-. Chtel bych aby akcie byli pripsany na muj ucet ve stredisku cennych papiru. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem studentem pateho rocniku a resim…

Dobry den, jsem studentem pateho rocniku a resim diplomovou praci na tema moznosti investovani volnych financnich prostredku. Nyni zpracovavam projektovou cast a presne nevim jakym zpusobem rozdelit portfolio. Jedna se o prvni investovani, takze bych spise potreboval poradit jake produkty zvolit (s nizkou volatilitou), pripadne v jakem pomeru. Co se tyce fondu, tak momentalne zrovna nevykazuji potrebne zisky a budoucnost neni zrovna ruzova. Pripadne jake burzy ci trhy jsou pro tuto investici adekvatni. Predem dekuji, Zdenek Trzil


odpovídal(a): Redakce

Pro daňový test je rozhodující skutečný nákup a…

Pro daňový test je rozhodující skutečný nákup a prodej v době do 6 měsíců. Je ale považován přestup mezi fondy v rámci stejného správce fondů provedený v době do 6 měsíců za skutečný nákup a prodej a je tudíž daněn ?


odpovídal(a): Redakce

prosím zda je uz stanovena dividenda CEZ, jak…

prosím zda je uz stanovena dividenda CEZ, jak zasáhne stát do stanovení výše? dekuji , juricka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je mi 19…

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je mi 19 let, studuji a ještě min. 2 roky budu. Získala jsem prostředky ze stavebního spoření cca 100 tis. a část bych chtěla dále investovat. Asi polovinu bych si nechala jako finanční rezervu- s přítelem (čistý plat cca 10 tis.) si hledáme byt či podnájem v Brně. Nevím, kam bych zbývající prostředky měla investovat, aby byly v případě potřeby dostupné a také dobře zhodnocené.Předem moc děkuji. B. Malková