FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Výběr investice

Dobrý den, potřebovali bychom poradit kam investovat volné peníze, abychom je co nejlépe zhodnotili. Jedná se o částku 300.000,- Kč a investici plánujeme v horizontu 5 - 10 let. Pak plánujem peníze použít při fixaci na umoření části hypotéky. Za radu předem děkuji a přeji hezký zbytek dne. S pozdravem Martina Cabicarová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 15 000 USD, ale…

Dobrý den, mám k dispozici 15 000 USD, ale nevím, jak je relativně bezpečně uložit a netratit díky inflaci. Myslíte, že mám zvolit z široké škály nabízených fondů? nebo je lepší peníze proměnit na CZK a teprve s těmito pěnězi operovat. Myslíte, že je dobrý nápad např. peníze proměnit, vzít si hypotéku a koupit byt jako investici? Díky za radu Jan S.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám větší obnos liber a chtěla bych…

Dobrý den, mám větší obnos liber a chtěla bych se zeptat na vhodný čas pro jejich směnu za CZK. Děkuji MK


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nevíte,…

dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nevíte, jestli jsou indikátory a studie nějakým způsobem licencované, nebo volně k použití. díky


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,zdedil jsem nejake akcie, ale akcie…

Dobry den,zdedil jsem nejake akcie, ale akcie nektere firmy jiz nemaji cenu, protoze zkrachovali, od jine firmy cenu maji. Jak jsem se dozvedel na RMsystemu, za prevod akcii se plati nejake poplatky radove 100koruny. Proto mam dotaz, zda si na sebe muzu prevest pouze ty akcie, ktere jeste maji hodnotu. Na RMsystemu mi tvrdili, ze bud vsechno nebo nic. Jedny akcie jsou v hodnote 0Kc, druhe v likvidni hodnote 200kc, a treti jsou normalne pouzitelne, CEZ. Chtel bych si prevest jen ty treti, jde to? Je efektivni mit akcie CEZu kvuli dividendum? Jestli jsem se dobre dival, vyplaci se jen jednou za 6let a to jen male procento.?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 15 000 USD, ale…

Dobrý den, mám k dispozici 15 000 USD, ale nevím, jak je relativně bezpečně uložit a netratit díky inflaci. Myslíte, že mám zvolit z široké škály nabízených fondů? nebo je lepší peníze proměnit na CZK a teprve s těmito pěnězi operovat. Myslíte, že je dobrý nápad např. peníze proměnit, vzít si hypotéku a koupit byt jako investici? Díky za radu Jan S.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o informaci kde na internetu…

Dobry den, prosim o informaci kde na internetu lze sledovat zmeny aktualnich kursu men v prubehu jednoho dne v podobe tabulky nebo grafu? Dekuji Henry Deter


odpovídal(a): Redakce

Asi před týdnem jsem zadal dotaz proč se na burze…

Asi před týdnem jsem zadal dotaz proč se na burze akcií většinou nerovná close z minulého dne openu z dne následujícího. Tedy, co se stalo s kurzem mezi uzavřením burzy jednoho dne a otevřením další den. (Je vidět třeba u svíčkových grafů). Odpověď jsem nedostal, nebo nevím, kde jí hledat. Nebo jsem na špatné adrese? Chápu,že dotaz je asi silně amatérský, ale snažil jsem se marně doptat i zkušených traderů a nikdo nevěděl. Tak prosím o laskavou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je prognóza na vývoj AUD vůči CZK. Je nyní vhodná doba na nákup AUD nebo se vyplatí ještě počkat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,už jsem sice svújdotaz psala,aleasi…

Dobrý den,už jsem sice svújdotaz psala,aleasi nedo správné rubriky. V roce 1994 jsem po mamince zdědila přesně napsáno investiční kupon č........ a k němu veškerá práva a nakládání s ním a to v 1 vlně kuponové privatizace.Jelikož jsem na ni zapomněla,protože v tom kuponu byly ijiné akcie a pošta chodila k rodičům tak jsem o ni ani nevěděla, že je hodnotnáje to 1 akcie slovenské VúB. Tet, kdzž i tatinek zemřel chodí tato pošta stále ajá nevím co s tím v ruce mám usnesení , že jsem ji zdědila,ale není to pro slovenskosměrodatnýinvestiční kupon atd....Nevím jak to řešit. Děkuji za odpověd.



odpovídal(a): Redakce

zajištění pomocí USD nebo CHF

Dobry, den. Rad by som investoval do deviz, nokolko vyhlad eura je dost pochybny v tychto dnoch. mojou volbou je svajciarsky frank. pocul som ale ze svajciarska vlada uz robi opatrenia, aby frank dalej neposilnoval. chcel by som sa vas opytat, ci je investovanie do svajciarskeho franku momentalne rozumnou volbou a ci sa pri prehlbeni krizy v europe nemoze prudko oslabit. vacsina ludi vravi a veri americkemu dolaru, ale kurz je uz na max. hodnotach voci euru v historii. rad by som poprosil o radu, kedze nechcem, aby moje uspory boli znehodnotene. dakujem za radu. martin


odpovídal(a): Redakce

Diskontní míra

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi můžete poradit odpověď na tuto otázku. Jakými faktory mohou být negativně ovlivněny hodnoty diskontní míry z pohledu evropského ekonomického vývoje? Diskontní sazba je myšlena jako náklad na kapitál při oceňování podniku, nikoliv diskontní sazba vypisovaná ČNB. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

podnikatelský nápad

Dobry den, pred par dny jsem dostala celkem dobry napad pro podnikani,ale mam hned nekolik problemu.jsme 4 potencionalni spoluvlastnici,ale dohromady nemame nejmensi kapital do zacatku a tak bychom potrebovali financovat uplne vse...po koupi pozemku,pres stavbu,az po vybaveni.myslim,ze cela realizace by mohla vyjit na 7 milionu kc,ale nevim,kdo by nam mohl s financovanim pomoci.existuji vubec nejake uvery pro zacinajici podnikatele bez ruceni majetkem nebo bez rucitele? Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Podle výpisu z SCP z r.l999 jsem…

Dobrý den. Podle výpisu z SCP z r.l999 jsem majitelkou 20 kusů CP,CZ0009089884,BFAPRVVY,01, emitent M-invest a.s. Nevím, jestli existují,jakou mají hodnotu a zda je možné je prodat a jak postupovat. Můžete mi poradit? Děkuji za odpověď. Marcela.


odpovídal(a): Redakce

Začátky investování do akcií

Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat na pár věcí ohledně akcií: Chtěl bych začít investovat do akcií. Byly by to akcie ČEZ kvůli jejich dividendové politice. Jsem ochoten investovat měsíčně cca 5000 proto jsem se chtěl zeptat zda 5000/měs stačí. Akcie bych si chtěl skupovat sám přes internet. Nejspíše přes Brokerjet, protože mám účet u ČS. A pokud by jste mi mohli poskytnout nějaké rady čeho se vyvarovat atd budu jenom rád předem děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s přítelkyní si chceme založit…

Dobrý den, s přítelkyní si chceme založit společný účet kam si budeme posílat určitou částku na chod domácnosti.Na tomto účtu (nejlépe bez poplatků) potřebuji aby šel nastavit měsíční limit na platbu kartou.Dále chceme kreditní kartu,kterou můžeme používat oba dva.Pak potřebuji asi spořící účet,protože jsme si vyhradili určitou měsíční částku,kterou si budeme dávat bokem na dovolenou.Prosím o radu u jaké banky si vše zařídit,děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Poplatek za akcie na Slovensku

Dobrý den, mám 2 akcie z kuponové privatizace v IF na Slovensku. Teď mi přišla faktura za správu akcií 9,60 EU. Mám zaplatit? Dále nabízejí možnost bezplatného převodu na FNM Sk, ale musí se to provést osobně na Slovensku na vybraných poštách. Není nějaká jiná forma, abych nemusela jezdit na Slovensko?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nasli jsme kuponove knizky s CP v…

Dobry den, nasli jsme kuponove knizky s CP v Moravska spolecnost pro kapitalove investice, a.s. , ICO je 44962207. Jak muzeme zjistit zda jsou tyto knizky stale aktivni, posledni nalezeny vypis je z roku 1995. Komu muzeme pripadne tyto knizky prodat? Jaka v soucasne dobe hodnota akcii u teto spolecnosti?Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu,jak ukončit…

Dobrý den, prosím o radu,jak ukončit investování u Constantia Privatbank??? Nikde nemohu najít vzor dokumentu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dividendy a vše kolem nich

Dobrý den.Jak je to s dividendami?Z čeho se vyplácí a za jakých podmínek?Je třeba o ně žádat?Kdo určuje jejich výši? Děkuji.