FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

chtěl bych si pujčit 40000 na č splatky poskytuje…

chtěl bych si pujčit 40000 na č splatky poskytuje některý peněžní dům tuto slušbu


odpovídal(a): Redakce

Poraďte jak nejvíce zhodnotit 100 000KČ po dobu 5…

Poraďte jak nejvíce zhodnotit 100 000KČ po dobu 5 let? Riziko=alespoň 100% návratnosti vložené částky. Nyní mám nabídku investovat tuto částku do produktu ČSOB "TRIUMF INVEST"- Fond globálního růstu +3. Jaký máte názor na tento produkt? Nebo dát radši tuto částku do stavebního spoření na starou nebo i novou smlouvu?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den přeji, mám dotaz, ráda bych…

Dobrý den přeji, mám dotaz, ráda bych investovala cca 100 000 kč , ale opravdu tápu kam. Na časovém úseku mě nazáleží, ale nechci jít do žádného rizika, preferuji jistotu i když vím, že zisk nebude takový. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Hledáme zhodnocení volných financí ve výši 4 mil.…

Hledáme zhodnocení volných financí ve výši 4 mil. Kč,po dobu 3 let,riziko střední,představa o výnosu cca 7 až 8 % ročně po zdanění. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak investovat částku 1000€? Předpoklávám, že ji…

Jak investovat částku 1000€? Předpoklávám, že ji budu potřebovat tak za rok. Děkuji za radu Arvaiová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Prosim o radu,jak nejlepe zhodnotit…

Dobry den. Prosim o radu,jak nejlepe zhodnotit sve uspory,nebo kam se obratit.Jsem v teto oblasti absolutni laik. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Očekává se v září vyplacení dividend…

Dobrý den. Očekává se v září vyplacení dividend pro majitele akcií spol.Telefonica ? Je výhodné nyní tyto akcie nakoupit?Jaká může být výše dividend?Už tato společnost jasně deklarovala vyplácení dividend? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych vedela, zda lze provadet…

Dobry den, rada bych vedela, zda lze provadet rychle investice cca na pul roku s obnosem 30.000Kc a na koho se mohu obratit o pomoc


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat jek nejefektivněni zhotnotit…

Chtěl bych se zeptat jek nejefektivněni zhotnotit finanční hotovost 100000.- Kč. po dobu tak 5-6 měs. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych zacala investovat pravidelne…

Dobry den, rada bych zacala investovat pravidelne castky do akcii, fondu,.... Rada bych investovala zpusoby. Pravidelny mesicni vklad cca 1000 Kc az 2000 Kc a take bych rada investovala 100 000 Kc. Je mozne s temito castkami provadet nejake investice?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je na našem…

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je na našem trhu možnost kolektivního investování do nemovitostí na způsob podílových fondů Děkuji Tyml


odpovídal(a): Redakce

Mel bych dotaz,jaky je postup pri zalozeni firmy…

Mel bych dotaz,jaky je postup pri zalozeni firmy v CR na export-import.Jedna se o nemeckou firmu,ktera by sem chtela dovazet kosmetiku.Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe investovat…

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe investovat na dobu jednoho roku částku cca 250.000 Kč? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, jestli je možné dnes odhadnout,…

Zajímalo by mě, jestli je možné dnes odhadnout, jaký bude přepočet úspor v Kč při přechodu ČR na eura - zajímá mě především, zda lze očekávat znehodnocení úspor, případně jaká opatření je možné včas udělat. děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, muzete mi prosím poradit kde najít…

dobrý den, muzete mi prosím poradit kde najít přehled dividend za rok 2005 u podniků v CZ Dekuji


odpovídal(a): Michal

Dobry den, muj dotaz se sice netyka investici…

Dobry den, muj dotaz se sice netyka investici ale budu rada v pripade ze jej muzete zodpovedet. Potrebuji prevest financni prostredky z australskeho uctu na cesky ucet ceske sporitelny. Jaka je nejlepsi cesta dovozu financi do CR, zdali prevodem, formou seku ci vyberem z aus uctu v cr atd. Jedna se vetsi castku (vracim se z dlouhodobeho pracovniho pobytu). Predem dekuji za jakoukoli radu popripade odkaz k informacim Martina


odpovídal(a): Redakce

Hezký den. Kde mohu nelézt archivní článek ze dne…

Hezký den. Kde mohu nelézt archivní článek ze dne 22.6 2006 "Diamant- investice do jistoty i krásný šperk", děkuji Urban


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj dotaz se týká vysoké míry rizika…

Dobrý den, můj dotaz se týká vysoké míry rizika investice do otevřených podílových fondů (OPF). Jak postupovat, když namísto slibovaného zisku při delší než pětileté investici přijdete téměř o vše? V důvěře jsem svěřil IS AKRO v roce 1999 stotisícovou investici a ta mi teď napsala dopis, že si můžu vyzvednout dva tisíce jako výsledek investiční snahy. Přitom v dopise, kterým mne k investici lákala, zdůrazňovala výhody, výhodnost, perspektivu, zhodnocení apod., ale na riziko totální ztráty investice mne neupozornila, maximálně na kolísání hodnoty investice, která ale při více než pětiletém horizontu nehraje roli. Na internetu jsem našel mnoho let staré (nyní nefunkční) pozůstatky snahy některých poškozených investorů, ale nikde žádnou radu či naději, že bych nemusel oželet tehdejší veškeré úspory, které mi slíbila IS Akro při investici delší pěti let maximálně zhodnotit. Už je to šest let a zhodnocení je -98%. Tehdy byly OPF v tisku propagovány jako moderní a perspektivní alternativa k spoření na bankovních účtech/vkladech. Teď jsem o úspory přišel. Mám nějakou šanci? Předem moc děkuji za případnou radu/pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Investice do pod. fondu, za 100.000, CZK a 2.000…

Investice do pod. fondu, za 100.000, CZK a 2.000 EUR?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat, když ukládám peníze…

Dobrý den, chci se zeptat, když ukládám peníze do akciového fondu, kdy si je můžu nejdříve vybrat, aniž bych na tom příliš tratil. Dá se někde sledovat výnosnost toho fondu? A jak nejlépe dlouho bych tam měl mé finance ponechat? Za Vaši odpověď předem Děkuji