FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

dobrý den,chtěla bych se zeptat, jak nejlépe-tedy…

dobrý den,chtěla bych se zeptat, jak nejlépe-tedy nejvýhodněji zainvestovat naspořené finance. Jestli zvolit penzijní připojištění, nebo stavební spoření, term.vklad apod., který produkt je vhodný v případě, že bych naspořenou částku chtěla použít na nákup auta.děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, poraďte mi prosím. Jsem invalidní…

Dobrý den, poraďte mi prosím. Jsem invalidní důchodce, právě jsem prodal nemovitost a peníze půjdou opět na bydlení. Nevím za jak dlouhou dobu je budu potřebovat, zda v měsících či rocích. Poraďte mi prosím kde začít hledat informace a kdo mi může poradit při rozumném investonání. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Zajímá mě, zda je možné zařídit si 2 stavební…

Zajímá mě, zda je možné zařídit si 2 stavební spoření a dostávat na obě státní příspěvek? Je možné mít tyto 2 stavebka u jedné společnosti nebo mít každé v jiné? Díky za radu


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním 6 kusů akcií Severočeské…

Dobrý den, vlastním 6 kusů akcií Severočeské energetiky z kupónové privatizace. Nyní mi přišel výpis o změně na účtu SCP kde je u těchto akcií zůstatek nula. Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď. Tibor Činčala


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zaujal mě produkt Clever od Generali.…

Dobrý den. Zaujal mě produkt Clever od Generali. Jedná se o spoření, kde ale není garantovaná cílová částka. Má poměrně velké zhodnocení, ale tím, že částka není garantovaná - tak to znamená, že na konci mohu mít méně, než jsem vložil. Zajímal by mě Váš názor na tento produkt a jeho stupeň rizika.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, narodil se mi syn a hledám…

Dobrý den, narodil se mi syn a hledám nejvhodnější produkt pro spoření pro něj. Vize je 500,- měsíčně. Můžete mi poradit nejvhodnější produkt?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych investoval na burze SPAD cca…

Dobrý den, rád bych investoval na burze SPAD cca 1 mil Kč. Jaký titul by jste mi v současné době doporučili k nákupu pro krátkodobou a jaký pro dlouhodobější investici. Poměrně aktivně obchoduji, ale se střídavými úspěchy. Děkuji Jirka


odpovídal(a): Redakce

Mám volných 200.000 Kč. Chtěl bych je investovat…

Mám volných 200.000 Kč. Chtěl bych je investovat na dobu 2 - 3 let. Kam ?


odpovídal(a): Redakce

Sháním informace co se stalo o Investičním fondu…

Sháním informace co se stalo o Investičním fondu Zdraví, z kuponové privatizace mi zůstala jen karta a dále o něm nevím nic, může te mi poradit co se snim stalo či co s body. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Zajímám se o investice přes online…

Dobrý den, Zajímám se o investice přes online platební systém E-gold. Také jsem spustil jeden investiční program typu "HYIP". Tyto programy se také na českém internetu začínají množit. Vzniklo to v Americe. Zde je odkaz na českou stránku o HYIP - http://www.hyip.estranky.cz/ Zajímalo by mě, kdybyste prosím mohli zanalyzovat stránku http://www.offshoreclub.us zvláště pak RULES(pravidla). Velmi by mě zajímalo, jak je to s legálností v České republice. Ptám se za celou českou komunitu lidí zajímající se o tyto investice. Prosím o vaší reakci nebo alespoň odkaz, kde bych se mohl dozvědět více informací o legálnosti těchto HYIP investic. Děkuji, s pozdravem Petr Kocmara



odpovídal(a): Redakce

Chci začít investovat do podílových fondů.…

Chci začít investovat do podílových fondů. Předpokládám, že bych podílové listy nakoupil v ČSOB. Vysoká míra rizika mi nevadí. Pokud jsou na našem trhu lepší investiční fondy, můžete mi také doporučit, který by byl vhodný. Prozatím chci začít s částkou cca 10.000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Chci investovat 250000Kč na 6 měsicu s minimalnim…

Chci investovat 250000Kč na 6 měsicu s minimalnim rizikem.Dekuji s pozdravem Planeta


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám možnost investovat do HYIP fondu …

Dobrý den, mám možnost investovat do HYIP fondu (High Yield Investment Program). Investice je riziková, ale s tím jsem srozuměna. Zajímalo by mne jak se výdělek bude danit. Jedná se o investici na 8 měsíců. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak můžu zainvestovat částku 1 mil. Kč? děkuji …

Jak můžu zainvestovat částku 1 mil. Kč? děkuji danamarie@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych investovala svoje finanční…

Dobrý den, ráda bych investovala svoje finanční prostředky do některého z domácích fondů a po vložení určité částky bych pak příležitostně - možná i každý měsíc - chtěla přikládat menší částky a zvyšovat tak vklad. Jde mi především o zhodnocení prostředků v horizontu cca 5-6 let a zároveň o okamžitou dostupnost peněz v případě "nouze". Staveb.spoření moje představy o dostupnosti prostředků nesplňuje a mnoho fondů si žádá vstupní poplatek, což by představovalo při stálém spoření dost velkou ztrátu. Existuje možnost jak spořit a zároveň zhodnocovat prostředky za podmínky, že budou kdykoliv dostupné ? Za Váš názor děkuji Písecká


odpovídal(a): Redakce

Poraďte mi,prosím,jak realizovat investice na…

Poraďte mi,prosím,jak realizovat investice na Burze Praha cenných papírů,s jakou minimální sumou peněz mohu vstoupit na tuto Burzu a případně mi doporučte makléře,který by mé ivestiční záměry konzultoval a prováděl. Děkuji.Z.Lysý


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád se na Vás obracím s prosbou o radu…

Dobrý den, rád se na Vás obracím s prosbou o radu. Mám cca 100 000,-kč které bych chtěl investovat cca na 5let do zajištěného fondu od České Spořitelny. Mají i reklamu že uzamkly 8% atd. Je to výhodné?, když se podíváte zpětně, tak mají stabilitu? A dále mě překvapilo, že nechtějí žádné poplatky. Předem díky za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

prehled financnich prilezitosti a operaci ve…

prehled financnich prilezitosti a operaci ve svete vubec, moznosti investovani, spolupodileni se na rizeni firem, akcie, typy obchodu, toky penez


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz, prodávám byt za 750…

Dobrý den, měl bych dotaz, prodávám byt za 750.000,- Kč a zároveň kupuji byt v jiné lokalitě za stejnou cenu. Musím státu odvést daň z příjmu, nebo z převodu nemovitosti a kolik? Děkuji za odpověď a přeji hezký den Vinš Jiří. Email: kunasch@atlas.cz


odpovídal(a): Redakce

dostala jsem nabídku investovat od společnost…

dostala jsem nabídku investovat od společnost Conseo,zajímalo by měˇ,jestli jsde o seriozni společnost děkuji