FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, už v funguje v ČR nějaký realitný fond…

Dobrý den, už v funguje v ČR nějaký realitný fond? Děkuji za odpověď Jirka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám 1,5 mil. Kč za prodej domku, kam…

Dobrý den. Mám 1,5 mil. Kč za prodej domku, kam nejvýhodněji tyto peníze uložit, aby byly dostupné při postupném financování nové stavby. Postupné uvolňování částek okolo 300 tisíc během 7 měsíců. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Po zkušenostech s investováním do…

Dobrý den. Po zkušenostech s investováním do podílových fondů chci začít investovat do akcií na burze. Jsem "sečtělý" začátečník a nevím jak začít. Jestli přes RM-system, či fio.cz atd. Nebo zkusit investovat sám. Jaký je váš názor? hodlám začínat s malými částkami. Nejdříve asi u nás a pak v zahraničí - Německo, USA Děkuji za odpověď, Pila Vladimír


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe zhodnotit …

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe zhodnotit 20 000 CZK v horizontu do 1 roku. Uvažuji o nákupu PL některého z otevřených penežních podílových fondů, které max. do 1 roku prodám zpět. Část takto získané sumy (min.18 000 CZK) pak ještě do konce roku 2007 uložím na účet stavebního spoření, kde dojde k dalšímu významnému zhodnocení (st.podpora 25% + úroky z úspor 2%). Děkuji za odpověď Hezký zbytek dne Zuzana Cionová


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych krátkodobě investovat 10 mil.Kč…

Chtěl bych krátkodobě investovat 10 mil.Kč.Jednalo by se asi o 2 měsíce.Chtěl bych znát Váš názor,pokud mám uvedené prostředky na účtu s úrokem 2,20%.Pokud bych však nezakoupil plánovanou nemovitost,pak by bylo možné investovat tuto částku i dlouhodobě.Zajímalo by mě předpokládané zhodnocení částky a to jak v krátkodobé tak i v dlouhodobější investici. Děkuji Krejčí


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, budu kupovat RD za 900.000,-, stavím…

Dobrý den, budu kupovat RD za 900.000,-, stavím a tam budu potřebovat dalších 900.000,-.Na tyto nemovistosti si budu brát hypotéku.Volné finanční prostředky mám ve výši 120.000 + 65.000 na SS.Finanční poradce mi přesto doporučuje investovat 120.000 do podílových fondů pro lepší zhodnocování než na účtu s tím, že si je mohu postupně vybírat.proto mám dotaz, zda-li se tato investice vyplatí, když vložené peníze budu muset na stavbu zhruba do roka vybrat.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, poprosila bych o radu. Mam-li na…

Dobry den, poprosila bych o radu. Mam-li na beznem uctu ulozeno 1 000 000Kc, jak je nejspolehliveji uchranim pred inflaci? Jake jsou moznosti? Jaka jsou ocekavani nasledujiciho roku? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam nekolik otazek souvisejicich se…

Dobry den, mam nekolik otazek souvisejicich se seminarni praci, nad kterou travim uz moc dlouhych hodin, nez abych byla schopna odpovedet si sama...ukol zni zhruba takto: sestavte investicni portfolio v aktualni trzni hodnote 10mil. Kč ze dvou financnich nastroju (svycarsky frank a akciovy index Nikkei 225) v pomeru 50%:50% a odhadujte "stav sveta", dany hodnotou tohoto portfolia za jeden rok a jeho dusledky pro vasi investicni strategii (k odhadu je nutne pouzit historicka data, namerena v mesicnich intervalech po dobu uplynulych 5 let). Moje otazky: 1. kde najdu informace o urokovyh sazbach pro mesicni bezrizikove investice (referencni sazby mezibankovniho trhu nebo vynosy pokladnicnich poukazek) na svycarskem trhu? 2. jak zjistim cenu Nikkei 225, kdyz jsou vsude uvadeny pouze hodnoty a +- body? (pokud vim, index je ukazatel a nechapu jakym zpusobem ho mohu koupit...) Dekuji, S.P.


odpovídal(a): Redakce

Investice 300 -500 tis. Kč Míra rizika : nízká …

Investice 300 -500 tis. Kč Míra rizika : nízká Doba splatnosti : minimální Pokud možno zajištěný podílový fond. Je vhodný ČSOB Reverzního rozpětí 3 popř. něco jiného ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jako bývalá zaměstnankyně firmy…

Dobrý den. Jako bývalá zaměstnankyně firmy OBZOR (http://www.obzor.cz/) vlastním od 16.března 1992 „Majetkové kupóny“ na jméno v různých hodnotách. Tyto kupóny byly vydány na základě Stanov družstva a zásad pro provedení jednorázové personifikace majetku družstva schválených členskou schůzí družstva dne 10.12.1991. Co to pro mě znamená a jakým způsobem je lze odprodat ? Děkuji ---------------------------------- Cillová Rozálie Bří. Mrštíků 227 76502 Otrokovice - Kvítkovice



odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych sledovat vývoj svých investic…

Potřeboval bych sledovat vývoj svých investic.Poraďte, kde na internetu je možno najít praktický nástroj ke sledování portfolia.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zvažuji investovat dlouhodobě (5-7 let…

Dobrý den, zvažuji investovat dlouhodobě (5-7 let)do ETF, jsem však začátečník, nevím kde a jakým způsobem by bylo nejvhodnější tyto cenné papíry koupit. Prosím také o informaci, jaká bývá v praxi jejich likvidita. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

DD, mám uzavřeno důchodové připojištění a…

DD, mám uzavřeno důchodové připojištění a kapitálové životní pojištění, nyní mi bylo nabídnuto investiční životní pojištění s tím, že výnos fondů je 8 - 14 %. Je tento údaj reálný? Druhý dotaz zní, jak se liší produkty investičního životního pojištění jednotlivých bankovních ústavů, a konečně: jak vysoké jsou strhávaná poplatky, cca v průměru. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, jsem cerstvou maminkou s malym…

dobry den, jsem cerstvou maminkou s malym miminkem. prestoze jsem na MD a tudiz mam minimum penez, rada bych malemu zacala sporit. muzete mi poradit nejvhodnejsi variantu dlouhodobeho sporeni? je lepsi invest.zivotni pojisteni, stavebni sporeni, ucet v bance, podil. fondy??? dekuji svetlana. vim, ze je to siroka otazka, mozna o podil. fondech v tuto chvili nema cenu hovorit, bohuzel nemohu v soucasne dobe davat vic jak 300 kc mesicne, dekuji!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně investičního…

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně investičního porfolia. Píši semestralní práci z financí a potřeboval bych poradit jaké jsou možnosti investovaní v dané situaci, a které konkrétně by jste mi doporučili a jestli by šlo jednoduše zdůvodnit proč právě ten bych měl zvolit. Situace by byla následující: Student VŠ, by chtěl investovat asi 500 - 1000,- měsíčně, riziko by mělo být malé, po dobu do 5 let. Děkuji moc za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda némate v…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda némate v archivu nějakej članek na téma jak ochránit své uspory proti inflaci!! děkuji Brázdil


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete poradit, kde najít odhad vývoje…

Dobrý den, můžete poradit, kde najít odhad vývoje kurzu CZK/EUR pro následující měsíce? Raiffeisen Bank toto prezentovala na svých webových stránkách jako "Czech FX Weekly," odkaz však byl odstraněn. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde najdu…

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde najdu aktuální hodnoty dluhopisů. Všude jsou ceny v %, nominální hodnota a úroková sazba. Ale aktuální hodnota a kupónové platby se nikde nepíší. Chtěl bych prostě příklad z praxe na konkrétní obligaci. Všude se píše nějaká teorie o sumě diskontovaných kupónových plateb a diskontované nominální sazbě, ale když to chci použív v praxi tak to nejde, protože to na pse není všechno zadáno. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dostal se mi do rukou jeden dokument,…

Dobrý den, dostal se mi do rukou jeden dokument, ktery musime na porade projet, je to ovsem pojem ,,dividendova hadanka", vubec tomuto pojmu nerozumim a ani netusim, o co by se mohlo jednat, zadam o radu. S pozdravem Pavla Kacmarova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám dotaz,který asi slýcháte často…

Dobrý den mám dotaz,který asi slýcháte často.Chtěl sem se zeptat a jestli by šlo nějak poradit a vysvětlit co přesně jsou cenné papíry a co je dluhopis tady jsem si to přečetl tak zhruba ale chtěl bych to pořádně pochopit.Chtělbych někam investovat peníze co mi leží v bance ale chtěl bych trochu více pochopit problematiku cenných papírů a dluhopisů.Děkuji za odpověd a přeji hezky den.